• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Caridina Babaulti fajok

Sziasztok! :notworthy:
Nekem is van 4 ilyen kis gyöngyszemem, de ők zöldek és sajnos mind lány... egy-két fiut nem tud valaki Babaulti Green- ből nekem baranya megyében? Nyergesednek és egyiknél láttam 3 petét is... de sajnos csak "álvemhes"... örülnék ha ők is szaporodnának... meg is venném vagy egy adnék pár BD-t 1-2 fiuért...(y)
 
Sziasztok! :notworthy:
Nekem is van 4 ilyen kis gyöngyszemem, de ők zöldek és sajnos mind lány... egy-két fiut nem tud valaki Babaulti Green- ből nekem baranya megyében? Nyergesednek és egyiknél láttam 3 petét is... de sajnos csak "álvemhes"... örülnék ha ők is szaporodnának... meg is venném vagy egy adnék pár BD-t 1-2 fiuért...(y)
sajnos nálam a kezdeti lelkesedésük után elkezdtek kikopni a zöldek. Van néhány osztrák/német oldal ahonnan lehet rendelni garnikat néhány EUR-ért bár vannak kétségeim hogy kimondottan fiúkat összeszednének neked. De egy tizes csoportban már biztos lenne fiú is.
 
Köszönöm a válaszod @ezsolt80 Hát remélem, ha sikerül beszereznem pár fiut én több sikerrel járok... akkor majd eljuttatok feléd is belőle :couchpotato:.
Nem titkolt célom, hogy országos szintü babaulti green állományt tenyésszek ki és forgalmazzak. :cool:
Na jó(n)...eddig titok volt.
 
Köszönöm a válaszod @ezsolt80 Hát remélem, ha sikerül beszereznem pár fiut én több sikerrel járok... akkor majd eljuttatok feléd is belőle :couchpotato:.
Nem titkolt célom, hogy országos szintü babaulti green állományt tenyésszek ki és forgalmazzak. :cool:
Na jó(n)...eddig titok volt.

Szia,
szerintem kérdezz rá az ismert tenyésztőknél (Szentgyó, Vass Máté, Shrl. Gergő) valakinek biztosan van - és a Pécsre juttatásban is tudnak segíteni - vélhetően jobb áron, mintha külföldről hozatnád! Időnként a Ficánkánál is van, ha Ferinek megadod az elérhetőséged - értesít, ha jött.
További opció lehet még @Keinrath Adrian - ha ragaszkodsz a német vonalhoz, bár ott az ottani fizetésekhez igazítják a garnélák árát is ...
(nekem szép crs-eket hozott)
 
Köszönöm a válaszod @ezsolt80 Hát remélem, ha sikerül beszereznem pár fiut én több sikerrel járok... akkor majd eljuttatok feléd is belőle :couchpotato:.
Nem titkolt célom, hogy országos szintü babaulti green állományt tenyésszek ki és forgalmazzak. :cool:
Na jó(n)...eddig titok volt.
nehéz fajt választottál hozzá, de drukkolok.
Nehéz olyan zöld állományt összehozni ami stabil. Ráadásul hogy ezek a garnélák többé-kevésbé változtatják a színűket.
Egy ideig nekem is szépen szaporodtak és pörögtek, de aztán elkezdtek eldőlni. Utána meg már hiába vettem hozzájuk innen-onnan pótlást nem indult be megint a dolog.
Ha tényleg komolyan gondolod a helyedben nem négy nősténnyel és néhány hímmel futnék neki hanem 30-40 fős állományról indulnék. És több helyről szerezném be az állományt.
ahogy @nemjo említette, szerintem Vass Máténak van is green-ből.
 
Szia,
szerintem kérdezz rá az ismert tenyésztőknél (Szentgyó, Vass Máté, Shrl. Gergő) valakinek biztosan van - és a Pécsre juttatásban is tudnak segíteni - vélhetően jobb áron, mintha külföldről hozatnád! Időnként a Ficánkánál is van, ha Ferinek megadod az elérhetőséged - értesít, ha jött.
További opció lehet még @Keinrath Adrian - ha ragaszkodsz a német vonalhoz, bár ott az ottani fizetésekhez igazítják a garnélák árát is ...
(nekem szép crs-eket hozott)

Szia @nemjo

Köszönöm a tippet. Hát a ficánkából elhozom mindet holnap, biztos ami biztos. Laci igért nekem egy adagot hétfőre.:)
És remélem lesz is.

nehéz fajt választottál hozzá, de drukkolok.
Nehéz olyan zöld állományt összehozni ami stabil. Ráadásul hogy ezek a garnélák többé-kevésbé változtatják a színűket.
Egy ideig nekem is szépen szaporodtak és pörögtek, de aztán elkezdtek eldőlni. Utána meg már hiába vettem hozzájuk innen-onnan pótlást nem indult be megint a dolog.
Ha tényleg komolyan gondolod a helyedben nem négy nősténnyel és néhány hímmel futnék neki hanem 30-40 fős állományról indulnék. És több helyről szerezném be az állományt.
ahogy @nemjo említette, szerintem Vass Máténak van is green-ből.

Köszönöm, hogy drukkolsz.
Hát lehet ám, hogy csak a kezdeti lelkesedés...(n) Picit kezdem is szégyelni magam, hogy itt ilyen nagy a szám, szóval most már akkor valamit fel kell mutassak is...

Térjünk vissza a témára mondjuk 2 hónap múlva, most elég sok minden a nyakamba zúdult. Addig tényleg csak pár hímet szeretnék beszerezni (bár ki tudja hogy alakul.... )
Nem igérek semmit, de lehet még dokumentálni is fogom az új lakásban az újhelyükről és a kis bandájukról szerzett tapasztalataimat, napló formájában...
@Keinrath Adrian Neked pedig köszi a pü.-t sajna a fórumon is még zöldfülűnek számítok:vulcan:, úgyhogy csak itt tudok válaszolni.

(n) Tényleg veszélyes ez a fórum... sok jóindulatú ember, gyors válaszok, egy-két bátor kijelentés, és tádámm... ha nem akarom, hogy az utolsó falatka bőr is leégjen a pofimról, most kénytelen leszek ellátni a forum-társadalmat majd Babaulti Greennel... (amit importból szerzek be 19 €/db áron:geek:)
 
Szia @nemjo

Köszönöm a tippet. Hát a ficánkából elhozom mindet holnap, biztos ami biztos. Laci igért nekem egy adagot hétfőre.:)
És remélem lesz is.



Köszönöm, hogy drukkolsz.
Hát lehet ám, hogy csak a kezdeti lelkesedés...(n) Picit kezdem is szégyelni magam, hogy itt ilyen nagy a szám, szóval most már akkor valamit fel kell mutassak is...

Térjünk vissza a témára mondjuk 2 hónap múlva, most elég sok minden a nyakamba zúdult. Addig tényleg csak pár hímet szeretnék beszerezni (bár ki tudja hogy alakul.... )
Nem igérek semmit, de lehet még dokumentálni is fogom az új lakásban az újhelyükről és a kis bandájukról szerzett tapasztalataimat, napló formájában...
@Keinrath Adrian Neked pedig köszi a pü.-t sajna a fórumon is még zöldfülűnek számítok:vulcan:, úgyhogy csak itt tudok válaszolni.

(n) Tényleg veszélyes ez a fórum... sok jóindulatú ember, gyors válaszok, egy-két bátor kijelentés, és tádámm... ha nem akarom, hogy az utolsó falatka bőr is leégjen a pofimról, most kénytelen leszek ellátni a forum-társadalmat majd Babaulti Greennel... (amit importból szerzek be 19 €/db áron:geek:)
Babaulti német nyelvterületen (osztrák/német/svájc) alapgarni, olcsón mérik ;)
Ha elakadsz, vagy kérdésed van szólj, már néhány éve tartok babaultikat.
Mivel macerás 'dögök', így ha nem lesz semmi akkor sem ciki :ROFLMAO:, ha meg összejön akkor meg elismerjük a dolgot ;)
 
@ezsolt80 Jólenne egyszer olyan szintet elérni bármiben a hobbin belül, hogy ez a forum, meg a tagjai akik "felneveltek" (bár a tudtukon kívül), elismerjenek, szóval már csak ezért is megéri belevágni. :cigar:
És mert olyan jól néz ki a sok kis lime a pocakjuk alatt...(y)
 
Hali.
A babaultik mekkora a tűréshatárral rendelkeznek hőmérséklet ügyileg? Kibírják a tartós 28 Celsius fokot, mondjuk egy nyár erejéig?
 
Ohh, dikk. Erre nem is gondoltam, én hülye..
Különben én a szélsőségekre gondoltam, de azért köszi a flegmán sikerült választ.
A válasz nem flegma volt, hanem sokan azért nem is válaszolnak, mert folyton ugyanazt írhatnánk az újonnnan felbukkant újoncoknak.
Ha érdekel ez a fajta, akkor 6 oldalt átfutni nem nagy dolog. Ha ezután is van olyan, amire nem találtál választ, akkor van értelme kérdezni.
Itt rengeteg segítőkész tag van, de nagyon sokan úgy kezdtük, hogy mindent végigolvastunk, szívtuk magunkba az előző emberek jegyzeteit, tapasztalatait.
Szóval, ez nem bántás, gorombaság volt, hanem tanács.

Amúgy babaulti nem könnyen tartható fajta, nekem is csupán sokadik nekifutásra sikerült.
 
Elsősorban szeretném megköszönni a korrekt válaszokat.

Másrészt viszont lehet magyarázkodni, de akár hogy is nézem, ez egy flegma hozzászólás volt, amiben nem sok segítő szándék volt. Személyszerint úgy gondolom, hogy konkrét kérdést tettem fel, ráadásul olyat amiről eddig nem volt szó ebben a topikban, ezért bátorkodtam rákérdezni.
Értem én hogy frusztráló is lehet, újra és újra megválaszolni az "amatőr" kérdéseket, de azért ne ennyivel legyen már elintézve a dolog.
Harmadrészt meg igen, azért is van a fórum, hogy az ember "magába" szívja a sok okos dolgot, ezért is évek óta követem az oldalt (sőt valahol még néhány helyen találkozok a régi profilomról írt hozzászólásokkal).
Konkrétan ezt a topikot legalább négyszer végig olvastam, plussz más fórumokat is végignéztem párszor.
 
Értem én hogy frusztráló is lehet, újra és újra megválaszolni az "amatőr" kérdéseket, de azért ne ennyivel legyen már elintézve a dolog
Miért frusztráló? Miért felgma? Én is így írtam volna, ha tudom, hogy hol van leírva a válasz. Nem volt leírva egyetlen megjegyzés sem, ami minősítette volna a kérdésed bármilyen irányba. Nem volt emotikon. Pár betűből levonsz egy következtetést. Egyre inkább az az érzésem, hogy az újabb tagok néha azt gondolják, hogy mi régebbiek a Green Aqua fizetett alkalmazottai vagyunk és egyfajta szolgáltatás a tanácsadás.🤔 (pedig igény volna rá🤑)
Jószándék van. 🙂 Idő meg kedv nem mindig. Légy te is a közösség aktív tagja és mutasd meg, hogy te hogyan csinálod. Legyél nagyvonalú. Én is az szoktam lenni. 😉
 
Miért frusztráló? Miért felgma? Én is így írtam volna, ha tudom, hogy hol van leírva a válasz. Nem volt leírva egyetlen megjegyzés sem, ami minősítette volna a kérdésed bármilyen irányba. Nem volt emotikon. Pár betűből levonsz egy következtetést. Egyre inkább az az érzésem, hogy az újabb tagok néha azt gondolják, hogy mi régebbiek a Green Aqua fizetett alkalmazottai vagyunk és egyfajta szolgáltatás a tanácsadás.🤔 (pedig igény volna rá🤑)
Jószándék van. 🙂 Idő meg kedv nem mindig. Légy te is a közösség aktív tagja és mutasd meg, hogy te hogyan csinálod. Legyél nagyvonalú. Én is az szoktam lenni. 😉
Abszolut egyet értek
 
Back
Oldal tetejére