• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Caridina Babaulti fajok

Tapasztalatokra lennék kíváncsi...
A babaultik keményebb, lúgos vízben érzik jól magukat. Az intenzívebb növényes aksiknál, folyékony szén adagolást feltételezve is a savasabb irányba tolódik el a pH (ez a kijelölt irány is). Nálam a stripesok kifejezetten rosszul reagáltak a babaultik közül erre, konkrétan tápozás után hullámokban elhullottak, valószínűleg a folyékony szén nem tetszett nekik...
Van valakinek hasonló tapasztalata velük?
 
Tapasztalatokra lennék kíváncsi...
A babaultik keményebb, lúgos vízben érzik jól magukat. Az intenzívebb növényes aksiknál, folyékony szén adagolást feltételezve is a savasabb irányba tolódik el a pH (ez a kijelölt irány is). Nálam a stripesok kifejezetten rosszul reagáltak a babaultik közül erre, konkrétan tápozás után hullámokban elhullottak, valószínűleg a folyékony szén nem tetszett nekik...
Van valakinek hasonló tapasztalata velük?
Alapesetben nem kedvez a garnéláknak a carbo, a Stripesoknak ezért nem is adagolok.
Talajt is olyat választottam, amelyik keményíti a vizet.
Töményen vagy hígítva nyomod a vízbe?
 
Alapesetben nem kedvez a garnéláknak a carbo, a Stripesoknak ezért nem is adagolok.
Talajt is olyat választottam, amelyik keményíti a vizet.
Töményen vagy hígítva nyomod a vízbe?
Töményen, hígul a vízbe érve rögtön... Nyilván nem a garnira ment azért..:9
 
Tapasztalatokra lennék kíváncsi...
A babaultik keményebb, lúgos vízben érzik jól magukat. Az intenzívebb növényes aksiknál, folyékony szén adagolást feltételezve is a savasabb irányba tolódik el a pH (ez a kijelölt irány is). Nálam a stripesok kifejezetten rosszul reagáltak a babaultik közül erre, konkrétan tápozás után hullámokban elhullottak, valószínűleg a folyékony szén nem tetszett nekik...
Van valakinek hasonló tapasztalata velük?
En egyszer ketszer volt hogy carboztam, de aztan inkabb nem eroltettem. Azt a par alkalmat tulelte mindenki.
 
Azt figyeltem meg, hogy a kicsik, amik még a petés nősténnyel érkeztek szép lassan köddé váltak.
Nem hiszem, hogy ennyire elbújnának, mert korábban mindig láttam 4-5 db-ot.
Az akvárium nem igazán algás, lehet nem volt elég táplálék nekik..
Viszont a nőstények újra petések lettek :)
 
Azt figyeltem meg, hogy a kicsik, amik még a petés nősténnyel érkeztek szép lassan köddé váltak.
Nem hiszem, hogy ennyire elbújnának, mert korábban mindig láttam 4-5 db-ot.
Az akvárium nem igazán algás, lehet nem volt elég táplálék nekik..
Viszont a nőstények újra petések lettek :)
En is petes nostenyt kaptam annak idejen. De kicsibol csak 3-at lattam. Aztan nalam is eltuntek. :(
 
En is petes nostenyt kaptam annak idejen. De kicsibol csak 3-at lattam. Aztan nalam is eltuntek. :(
Lehet meg kellene próbálni a garnélaivadék tápot.
Jut eszmbe van egy halom levelem (tölgyfa, katappa),valamint éger toboz.
Ki kellene próbálnom.
 
Lehet meg kellene próbálni a garnélaivadék tápot.
Jut eszmbe van egy halom levelem (tölgyfa, katappa),valamint éger toboz.
Ki kellene próbálnom.
A Prodac Vegetable nem konkretan ivadek kaja de nagyon gyorsan oldodik. Feloldva vizbe ontve eljut mindenhova es szerintem idealis lehet a kicsiknek is.
 
Azt figyeltem meg, hogy a kicsik, amik még a petés nősténnyel érkeztek szép lassan köddé váltak.
Nem hiszem, hogy ennyire elbújnának, mert korábban mindig láttam 4-5 db-ot.
Az akvárium nem igazán algás, lehet nem volt elég táplálék nekik..
Viszont a nőstények újra petések lettek :)
Tévedtem, egyik nap láttam 4 kicsit, már csíkosan :D
 
Tévedtem, egyik nap láttam 4 kicsit, már csíkosan :D
a kicsiknek is illik csíkosnak lenni, de ha nem erős a csíkozásuk érdemes várni van amelyik később csíkosodik be. Volt nálam olyan amit már átraktam a szelektált akváriumba és aztán nagyon szép élénk színe lett.
 
Noh kérem... az elmúlt fél év küzdelme után amikor is azt hittem hogy felszámolódnak a stripes-ek (úgy mint a green-jeim), de most már mondhatom hogy túljutottunk a nehezén.
Igaz a régi szép állomány most gyengébb, de majd jöhet a szelekció újra.
Alig maradt 10-20garnélám, és azok közül is csak néhány erősebb színű, de bizonyítottak a garnélák hogy a halványabbaknak is lehetnek szép utódai:
24316183968_a74377c478_c.jpgP1340959 by Zsolt, on Flickr
Most így állunk.
Úgyhogy csak biztatni tudok mindenkit még ha nem is kap nagyon szép állatokat, van esély egy jó állományt kihozni belőle. Én osztrákoknál vettem kétszer belőlük és mindkétszer szinte csíkmenteseket, de megvannak azért a csíkok!
Hajrá mindenkinek, megéri ezeket a garnélákat tartani :)
 
Úgyhogy csak biztatni tudok mindenkit még ha nem is kap nagyon szép állatokat, van esély egy jó állományt kihozni belőle. Én osztrákoknál vettem kétszer belőlük és mindkétszer szinte csíkmenteseket, de megvannak azért a csíkok!
Hajrá mindenkinek, megéri ezeket a garnélákat tartani :)

Kicsit lassabban, ha kérhetem ;) Én ott tartok, hogy kemény, enyhén lúgos víz. A hőmérséklettel mi a helyzet? Olvastam olyan véleményt is, hogy 25 C alatt nem hajlandók szaporodni.
 
Kicsit lassabban, ha kérhetem ;) Én ott tartok, hogy kemény, enyhén lúgos víz. A hőmérséklettel mi a helyzet? Olvastam olyan véleményt is, hogy 25 C alatt nem hajlandók szaporodni.
nálam keményre visszasózott csapvízben vannak, ugyanúgy mint a neocaridinák (kb. csapvizes garnélák ezek is).
A hőmérsékletet írtam én is. nálam 23 fokon vannak.
Mikor szereztem green-t és stripes-et csak a stripes-eket vártam így nekik volt berendezett akvárium fűtővel ők egyből petésedtek. Green-ek elvoltak 20 fokos vízben viszont tényleg nem volt petés. Ahogy megkapták a saját medencét fűtővel ők is petésedni kezdtek. Úgyhogy valahol 22-23foknál volt nálam a határ.
 
nálam keményre visszasózott csapvízben vannak, ugyanúgy mint a neocaridinák (kb. csapvizes garnélák ezek is).
A hőmérsékletet írtam én is. nálam 23 fokon vannak.
Mikor szereztem green-t és stripes-et csak a stripes-eket vártam így nekik volt berendezett akvárium fűtővel ők egyből petésedtek. Green-ek elvoltak 20 fokos vízben viszont tényleg nem volt petés. Ahogy megkapták a saját medencét fűtővel ők is petésedni kezdtek. Úgyhogy valahol 22-23foknál volt nálam a határ.
senki nem szól meg hogy visszasózott csapvízet írok? :)
Szóval visszasózott RO víz, bár eredetileg az is a csapból folyik :p
 
Back
Oldal tetejére