• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Caridina Babaulti fajok

manoka

Kertész szaki
Nem egy elterjedt kis jószágok, de nekem nagyon megtetszettek már csak azért is, mert bírják a meleget, ami itten tombol...

Eddig ezt tudtam meg róluk, általánosságban: (nem külön-külön)
Származási hely: India
A hím 3.5cm, a nőstény 4 cm
Hőmérséklet: 20-28C
Víztulajdonságok: pH 7 - 7.5
Étel: algák, mesterséges alga tabletták, garnéla tápok, élő eleségek - fagyasztott is, ők is táplálkoznak elpusztult állatokkal
Tenyésztése: könnyű

Színváltozatai elég változatosak zöld, barna, narancs, zebra - és közöttük is többféle szín:feketés, barnás, kékes.

De több mindent nem nagyon találtam, csak amit Szentgyo oldalán lehet olvasni. Ahol nagy nehezen ráakadtam, ott érdekes módon nem nagyon értenek hozzá. Megemlítettem az eladó srácnak, hogy amit múltkor vettem, abból csak 2 darab volt zebra a többi a barna és a zöld keveréke, az itten összeolvasott tudásomból kiindulva ezek nem azok amiért olyan sokat fizettem... Most azt mondta nekem a srác, hogy akitől kapják, ő mesélte, hogy a nőstények nem csíkosak, hanem besötétülnek. Csak a hím az.... akkor miért láttam külföldi oldalakon csíkos nőstényt? Én volnék a tudatlan? Érdekelne a hozzáértők véleménye, hogy ez most hogyan is van. Most kaptam csíkos csapatot, de arra a kérdésemre, hogy körülbelül, mikor érik el az ivarérett kort, megint csak nem kaptam választ...
No hát nem tudom.
Gondoltam feldobom ezt a fajtát ide, láttam mások is tartanak ilyen apróságokat, hátha nem csak én vagyok ily' dillemában velük kapcsolatban...
 
Szia!
Szerintem a garnelaforumon hamarabb kapsz a kérdésedre választ, hisz ott mindenki csak a garnélák miatt van fent :D
am a green változat nekem is nagyon bejön, csak sajna errefelé nem kapni :) de azzal kiegészíteném az írásod, hogy kifejezetten szeretik a kemény vizet ;)
 
Nem egy elterjedt kis jószágok, de nekem nagyon megtetszettek már csak azért is, mert bírják a meleget, ami itten tombol...

Eddig ezt tudtam meg róluk, általánosságban: (nem külön-külön)
Származási hely: India
A hím 3.5cm, a nőstény 4 cm
Hőmérséklet: 20-28C
Víztulajdonságok: pH 7 - 7.5
Étel: algák, mesterséges alga tabletták, garnéla tápok, élő eleségek - fagyasztott is, ők is táplálkoznak elpusztult állatokkal
Tenyésztése: könnyű

Színváltozatai elég változatosak zöld, barna, narancs, zebra - és közöttük is többféle szín:feketés, barnás, kékes.

De több mindent nem nagyon találtam, csak amit Szentgyo oldalán lehet olvasni. Ahol nagy nehezen ráakadtam, ott érdekes módon nem nagyon értenek hozzá. Megemlítettem az eladó srácnak, hogy amit múltkor vettem, abból csak 2 darab volt zebra a többi a barna és a zöld keveréke, az itten összeolvasott tudásomból kiindulva ezek nem azok amiért olyan sokat fizettem... Most azt mondta nekem a srác, hogy akitől kapják, ő mesélte, hogy a nőstények nem csíkosak, hanem besötétülnek. Csak a hím az.... akkor miért láttam külföldi oldalakon csíkos nőstényt? Én volnék a tudatlan? Érdekelne a hozzáértők véleménye, hogy ez most hogyan is van. Most kaptam csíkos csapatot, de arra a kérdésemre, hogy körülbelül, mikor érik el az ivarérett kort, megint csak nem kaptam választ...
No hát nem tudom.
Gondoltam feldobom ezt a fajtát ide, láttam mások is tartanak ilyen apróságokat, hátha nem csak én vagyok ily' dillemában velük kapcsolatban...
Szerintem ebben az üzletben garnélát többet ne vásárolj, de leginkább semmit. Természetesen a zebránál mindkét nem csíkos, és az ő szinezetük is nagyon változatos lehet. Méretre, még a törpe garnélák közt is aprócskák, 1,5-2 cm-nél nem nőnek nagyobbra. A babaulti zöld,kék, barna, stb, ennél nagyobbra nő, 3-4 cm-re, de a vízigényük jórészt megegyezik, szeretik a meleg, kemény vizet, és nagyon jól tűrik a magasabb ph-t (8-8.5) Annyi különbséget tapasztaltam köztük, hogy a zebrák lágy vízben is gond nélkül szaporodnak,míg a kis zöldek gh. 8-10 alatt nem, vagy csak nagyon ritkán nőnek fel. Az ivarérettséget ök is 3-4 hónaposan érik el. A többi stimmel.:) Feltehetnél néhány képet a zebrákról, akiket ebben az üzletben vettél, kiváncsiak lennénk rá. babaulti_d2.jpgbabaulti_c2.jpgbabaulti_e2.jpgbabaulti_b2.jpgbabaulti_j2.jpg babaultistripes2.jpgbabaultistripes3.jpgbabaultistripes4.jpgbabaultistripes6.jpgbabaultistripes7.jpgbabaultistripes8.jpg
 
Nekem az lenne a kérdésem ,hogy egy green-t egy csíkossal össze lehet ívatni? Mi lesz az eredmény? :D
 
miluu: köszi a választ és igaz is, eszembe se jutott a fórum talán, mert nem vagyok regisztrálva :)
Keiron: Köszönöm a sok hasznos infot, a végén majd akkor összesítem, hogy ne írjak össze mindenféle oda nem valót :)
Igen, az biztos, hogy oda nem fogok többet menni, csak igazából engem azért ledöbbentett, hogy ennyire nem értenek hozzá, és tulajdonképpen akitől veszik, vagy ő sem ért hozzá, vagy szándékosan átverte őket, és a srácok nem is tudnak róla... bár most bogarat ültettem a fülébe... na de akkor is...
Ha nem nőnek nagyra akkor pont bele illenek a nanoba. Szerencsére keménység, hőmérséklet, pH ezek itt mind ezeken a szinteken mozognak szóval van remény. Tenyészteni nem akarnám őket, de ha szaporodnának az nem volna egy hátrány...
A csapat többsége fehér alapon fekete-barna csíkosak (világítástól függ, hogy milyennek látom), igazán impozáns látvány egy zöld levélen.
Nem nagyon foglalkoznak velük, még külföldi oldalakon sem, de azért kíváncsi vagyok én is, hogyha bizonyos színváltozatok összeívnak, akkor abból mi sülne ki... gondolom idővel ők is kifakulnak, mint az RC-k vad társai... de itt a remek lehetőség, hogy kinyomozzam :p
Készítettem képeket, megpróbálom bebiggyeszteni ide, nem a legjobbak, sajnos elég zajos mind... A gépem sincs már toppon, mint fénykorában ;)

q7jx9pX6DYYdOnZtCelPldMTjNZETYmyPJy0liipFm0
P1510394.JPG
P1510413.JPG

Picasa Web Albums - Mooo
A zöldes... attól függ, hogy hol nézem. Talajon inkább zöld, levélen inkább barna..., de hogy nem csíkos az tuti :D
Picasa Web Albums - Mooo
Meg a barnás... aki megint attól függ, hol van éppen, olyan a színe... A talajon mindketten alig találhatóak meg, ha csak nem keresem...

P1510421.JPG

Picasa Web Albums - Mooo
A csíkos szépen kivehető, a két kis krapek meg... ők is inkább a barna...

P1510430.JPG
P1510428.JPG

Picasa Web Albums - Mooo
Na, ő csíkos :) fehér alapon fekete
Picasa Web Albums - Mooo
és ő is, barna alapon barna csíkkal...

Vannak még képek fent, nem akartam foglalni a helyet avval, hogy felrakom mindet :)
 
Sajnos mikor költöztem volt elhullás illetve valami mérgezés volt előtte otthon így nagyon megcsépelte őket így most csak nőstényeim vannak .... Hímet meg nem sikerült még találnom Ausztriában....
 
A minap feltűnt két indián zebra csöppség a nagy yellow invázióban, így gyorsan átmentettem őket egy külön akváriumba, különben a nagy tömegben félő, hogy hamar elnyomnák őket a sárgák.
Remélem, lelek még pár apróságot, bár ők jóval kevesebb utódot engednek el, mint a neocaridinák.
Sajnos, csak egy nőstényem van a négy hímre, így várnom kell az újabb petésedésig. Talán a következő börzén hozzájutok még pár ivarérett nőstényhez, akkor pedig indulhat a babyboom!:happy:
 
A minap feltűnt két indián zebra csöppség a nagy yellow invázióban, így gyorsan átmentettem őket egy külön akváriumba, különben a nagy tömegben félő, hogy hamar elnyomnák őket a sárgák.
Remélem, lelek még pár apróságot, bár ők jóval kevesebb utódot engednek el, mint a neocaridinák.
Sajnos, csak egy nőstényem van a négy hímre, így várnom kell az újabb petésedésig. Talán a következő börzén hozzájutok még pár ivarérett nőstényhez, akkor pedig indulhat a babyboom!:happy:

Gratulálok :) Szegeden voltak nekem is kicsik és az volt a tapasztalatom ,hogy baromira lassan nőnek ... Tigrisekel voltak akkoriban eggyütt és a tigrisek sem egy gyors növésűek ,de az zebrák mellett azok :D Nehéz őket észrevenni :) Az én szememben egy egészséges mintázatu vagy inkább egy tökéletes mintázatu nagy kincs.
 
Sikerült a sárga invázióból ismét átmentenem egy kis csíkos zebrát a most már nekik külön berendezett nanoba, de azóta sem láttam, úgy eltűnt a dzsungelben!

Azért 850,-Ft/db elég húzós pénz értük, igaz ritka jószágok egyelőre, de majd én "jó árasítom" a fajt, ha szépen elszaporodnak nálam.
 
Ha meg maradnak a picik, akkor beszállok én is ;)
Amúgy érdekes, hogy nézegettem a neten, hogy milyen fajokat keresnek leginkább, miket árulnak... Az első két helyen az RC és Sakura, Yellow garnélák posztolnak, mind keresésre, mind eladásra... Aztán jönnek a Babaulti fajok zöld, vagy csíkos verzióban, de láttam olyat, hogy kéket is keresnek... persze eladót nem nagyon láttam, nem gondoltam volna, hogy ennyire ritka... De aztán sem, hogy ilyet keresettek ezek az apróságok :D
 
A vasárnapi Terra Plaza expora több tenyésztő is hoz ki caridina fajokat (babaulti green és zebra).
 
A vasárnapi Terra Plaza expora több tenyésztő is hoz ki caridina fajokat (babaulti green és zebra).
És ha valaki (én) nem tud elmenni a TP-ra, akkor hol találja meg ezeket a tenyésztőket? Nagyon szeretnék zöldeket tartani. Előre is köszi a választ!(y)
 
Back
Oldal tetejére