• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Carbo, Excel, Liqui - algaírtó, növénytáp

Vannak biocid és nem biocid termékek. Előbbire spec engedély kell. A carbo készítmények nem ebbe a kategóriába tartoznak.
Jó csak vicceltem :), Úgy értettem, hogy szívás volna ha valamilyen oknál fogva ezt is átcsoportosítanák a veszélyesebb anyagok közé.
 
SOS segítség kellene:
Volt szerencsém a fecskendős adagolás közben a EL Carbot beleborítani az aksiba kb. 3 perccel ezelőtt. Mondjuk a napi adag kb. 4-6x mehetett bele (napi adag alatt 1ml/20l-t értek egy növényes high-tech aksiban). Ilyenkor mi van? Azonnal vízcsere, vagy úgyis lebomlik 6 óra alatt?!?
 
SOS segítség kellene:
Volt szerencsém a fecskendős adagolás közben a EL Carbot beleborítani az aksiba kb. 3 perccel ezelőtt. Mondjuk a napi adag kb. 4-6x mehetett bele (napi adag alatt 1ml/20l-t értek egy növényes high-tech aksiban). Ilyenkor mi van? Azonnal vízcsere, vagy úgyis lebomlik 6 óra alatt?!?

Összekarcolta az üveget? Ha nem akkor nincs gond :) Bocsi nem hagyhattam ki :) Év vége van már nagyon.

Viszont! Picit több odafigyelés kellene részedről különben csak ilyen balesetekről fog szólni a bejegyzéseid nagy része. A Carbo nem játék. Van egy adagolása amit érdemes betartani.
Persze vannak elvetemültek akik alkalmanként brutálisan túladagolják és ezzel kérkednek is a neten, de inkább bajt okoz mint bármilyen pozitív hatása lenne.

Bármi ilyen esetben legközelebb vízcsere. Jobb a békesség.
 
Összekarcolta az üveget? Ha nem akkor nincs gond :) Bocsi nem hagyhattam ki :) Év vége van már nagyon.

Viszont! Picit több odafigyelés kellene részedről különben csak ilyen balesetekről fog szólni a bejegyzéseid nagy része. A Carbo nem játék. Van egy adagolása amit érdemes betartani.
Persze vannak elvetemültek akik alkalmanként brutálisan túladagolják és ezzel kérkednek is a neten, de inkább bajt okoz mint bármilyen pozitív hatása lenne.

Bármi ilyen esetben legközelebb vízcsere. Jobb a békesség.

Jelentem megtortent 30 perccel az eset utan egy 50-es vizcsere. Egyelore minden rendben.

Azert remelem, a naplomban tobb erdekesseg is van, nem csak a karcos uveg meg ez a veletlen ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jelentem megtortent 30 perccel az eset utan egy 50-es vizcsere. Egyelore minden rendben.

Azert remelem, a naplomban tobb erdekesseg is van, nem csak a karcos uveg meg ez a veletlen ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gyerekek ugye véletlenül sem férhetnek hozzá ezekhez a löttyökhöz?
 
SOS segítség kellene:
Volt szerencsém a fecskendős adagolás közben a EL Carbot beleborítani az aksiba kb. 3 perccel ezelőtt. Mondjuk a napi adag kb. 4-6x mehetett bele (napi adag alatt 1ml/20l-t értek egy növényes high-tech aksiban). Ilyenkor mi van? Azonnal vízcsere, vagy úgyis lebomlik 6 óra alatt?!?

Én is hasonlóan jártam jópár éve, amikor még nem tudtam, hogyan lehet viszonylag algamentes Low-Tech akváriumot üzemeltetni hosszú távon carbo nélkül.

Részleges vízcsere alkalmával véletlenül összekevertem a vízkezelőt a carbo-val. Mindkettő magyar termék volt, csomagolásuk eléggé hasonlít, kupak más színű. Természetesen nem vettem észre a hibát időben. Na, ezt már számos hal sem szerette.
 
Utoljára módosított:
Dennerle CARBO ELIXIER BIO-ról van valakinek tapasztalata? Használta már valaki? Azt lehet tudni, mi van benne?

http://dennerle.com/en/products/aquarium/plant-care/special-fertilization/carbo-elixier-bio

MSDS létezik hozzá, vagy teljesen "barátságos", ha lenyelem / magamra öntöm / szembe megy?

Leírás szerint:

"Biologically harmless to all aquarium inhabitants (fish, shrimps, crayfish, snails, etc.) with the appropriate dosage and application"
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére