• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Cápi otthona

Nekem 60 literesben van 5 Amano de én sem adok külön nekik semmit. Egyszer adtam forrázott uborkát, azt eszigették de a boltban is mondták, hogy nem szükséges adni nekik mert aztán az algát nem akarját majd enni. :)
Néha 1-1 növénylevél úszik a víz felszínén, talán ők nyesik le de ennyi belefér.
 
Hát sajnos megvan az első rossz hír is. A myrio elhagyta az élők sorát :( nem tudom mi lett vele. Egy darabig szépen nőt, majd abba hagyta a növést és elkezdett stagnálni. Ma reggel tisztítás közben hozzá értem, és kapásből letörött kB a fele. Aztán megnéztem közelebbről, és semmi gyökere nincs :(. Ami a föld alatt volt, az el van feketedve. Azért érdekes, mert szerintem nem változott semmi az akváriumban.
De pozitívan kell hozzá állni, szóval valami új fajta növény beszerzésébe kezdek, ami még nincs az akváriumban :)
Van valakinek valami jó javaslata háttérbe? :)
 
*háttérben dobpergés* Na, az akvárium indítása utána 6 hónappal megérkezett a névadó is: Cápi :)
Szerintem nagyon szépet sikerült választani, döntsetek ti is:
DSC_1331-2.jpg DSC_1342-2.jpg DSC_1358-2.jpg DSC_1363-2.jpg DSC_1366-2.jpg DSC_1370-2.jpg

Szerencsére, eddig minden konfliktus mentes. Inkább csak kíváncsian megy a többi lakó után, de agressziónak semmi jele nincs :)
 
Hát, gyász nap köszöntött be ma cápi otthonában. Ma reggel arra lettem figyelmes, hogy az egyik oto nagyon furán vergődik, majd az oldalán fekszik az akvárium alján. Megpróbáltam gyorsan elkülöníteni, azonban közben észre vettem, hogy már nem mozognak a kopoltyúi :( nem tudom mi történhetett, víz rendben, többi élőlény rendben, a halon semmilyen sérülés nem volt. Beszéltem GA-val, ott azt mondták, lehet csak idős volt (mivel vadon fogott, nem lehet tudni a korukat.)
Remelem a többiekkel minden rendben lesz :(
 
Hát, gyász nap köszöntött be ma cápi otthonában. Ma reggel arra lettem figyelmes, hogy az egyik oto nagyon furán vergődik, majd az oldalán fekszik az akvárium alján. Megpróbáltam gyorsan elkülöníteni, azonban közben észre vettem, hogy már nem mozognak a kopoltyúi :( nem tudom mi történhetett, víz rendben, többi élőlény rendben, a halon semmilyen sérülés nem volt. Beszéltem GA-val, ott azt mondták, lehet csak idős volt (mivel vadon fogott, nem lehet tudni a korukat.)
Remelem a többiekkel minden rendben lesz :(
Az otok penznyelok. Nagyon hasznosak, nagyon edesek, de mind elfogynak. Megszamolni sem tudom hany adta le a forgalmit. Egy egy birja par evig, de sosem marad meg a megvasarolt csapat. En emiatt nem kedvelem oket mar annyira. Csigakkal helyettesitem. Azok lassabban fogynak.
 
Az otok penznyelok. Nagyon hasznosak, nagyon edesek, de mind elfogynak. Megszamolni sem tudom hany adta le a forgalmit. Egy egy birja par evig, de sosem marad meg a megvasarolt csapat. En emiatt nem kedvelem oket mar annyira. Csigakkal helyettesitem. Azok lassabban fogynak.
Akkor, hogy fel év után hullott el egy, meg egészen szerencsésnek mondhatom magam. Szerintem még pótlom, mert nekem nagyon tetszenek :D

Viszont gyorsabban szaporodnak és olcsóbbak is!
Régóta szemezek csigákkal is, bár én pont olyat keresnék ami nem szaporodik :D

De szerencsére van jó hír is. A mai víz csere közben találtam rák páncélt (Amano) , szóval úgy gondolom ők rendben vannak és szépen növögetnek.
 
Na helloka minden kedves olvasó ki erre jár. :) stresszes időszak következik: az akvárium megléte óta először, teljesen magára lesz hagyva 7 napig. Nagy vízcsere megvolt, nyiras megvolt, és az automata etető bekapcsolva. Csak reménykedni tudok, hogy minden rendben lesz. Fingers crossed.
IMG_20191223_153409.jpg

Egy teljesen másik topic: az akvárium, úgy ahogy, de szerintem kezd már egészen pofás lenni (ma elfelejtettem képet lőni, úgy hogy pillanatnyi állapotot nem tudok mutatni), az egyetlen problémám, az a hardscape. Az indítás siettetése, a türelmetlenség, a kezdeti hatalmas túl pörgés azt okozta, hogy az egy darab bele dobott fadarabon kívül semmiféle koncepció nincs a scape-ben. Mostanában azon kezdtem gondolkodni, hogy ezen hogy lehetne változtatni. Valahogy szeretnék bele követ is bele csempészni, vagy Dragon-t vagy fakövet. A fejemben egy ferde, keskeny, magasra nyúló kő van mondjuk a HM helyén, és a HM visszavágva gyepszerűen a kő körül, de ezen még sokat kell gondolkozom. Nektek van valami jó ötletetek?
Egy régebbi kep:
DSC_0889 (1).jpg
 
Na helloka minden kedves olvasó ki erre jár. :) stresszes időszak következik: az akvárium megléte óta először, teljesen magára lesz hagyva 7 napig. Nagy vízcsere megvolt, nyiras megvolt, és az automata etető bekapcsolva. Csak reménykedni tudok, hogy minden rendben lesz. Fingers crossed.
View attachment 85183

Egy teljesen másik topic: az akvárium, úgy ahogy, de szerintem kezd már egészen pofás lenni (ma elfelejtettem képet lőni, úgy hogy pillanatnyi állapotot nem tudok mutatni), az egyetlen problémám, az a hardscape. Az indítás siettetése, a türelmetlenség, a kezdeti hatalmas túl pörgés azt okozta, hogy az egy darab bele dobott fadarabon kívül semmiféle koncepció nincs a scape-ben. Mostanában azon kezdtem gondolkodni, hogy ezen hogy lehetne változtatni. Valahogy szeretnék bele követ is bele csempészni, vagy Dragon-t vagy fakövet. A fejemben egy ferde, keskeny, magasra nyúló kő van mondjuk a HM helyén, és a HM visszavágva gyepszerűen a kő körül, de ezen még sokat kell gondolkozom. Nektek van valami jó ötletetek?
Egy régebbi kep:
View attachment 85184
Nem kell stresszelni, és az automata etető is teljesen felesleges.
Ha előre tudod, hogy X napig nem lesz, aki gondját viselje az akvának, az eltáv előtti 2 hétben kicsit felhízlalod a jószágokat. Erre a fagyasztott feketeszunyi és a grindálféreg a legalkalmasabb. Eltáv előtti napon vízcsere, oszt csókolom.
Nálam bő 2 hónapig voltak magukra hagyva, és kutyahalbajuk sem lett.

Már bő egy éve várom, hogy hókon csapjon az ihlet, addigis begyűjtöttem dragon és faköveket, mindenféle fát. Az Instán jópofa szképekbe lehet belebotlani, szerintem Te is nézz szét ott (is).
 
Na helloka minden kedves olvasó ki erre jár. :) stresszes időszak következik: az akvárium megléte óta először, teljesen magára lesz hagyva 7 napig. Nagy vízcsere megvolt, nyiras megvolt, és az automata etető bekapcsolva. Csak reménykedni tudok, hogy minden rendben lesz. Fingers crossed.
View attachment 85183

Egy teljesen másik topic: az akvárium, úgy ahogy, de szerintem kezd már egészen pofás lenni (ma elfelejtettem képet lőni, úgy hogy pillanatnyi állapotot nem tudok mutatni), az egyetlen problémám, az a hardscape. Az indítás siettetése, a türelmetlenség, a kezdeti hatalmas túl pörgés azt okozta, hogy az egy darab bele dobott fadarabon kívül semmiféle koncepció nincs a scape-ben. Mostanában azon kezdtem gondolkodni, hogy ezen hogy lehetne változtatni. Valahogy szeretnék bele követ is bele csempészni, vagy Dragon-t vagy fakövet. A fejemben egy ferde, keskeny, magasra nyúló kő van mondjuk a HM helyén, és a HM visszavágva gyepszerűen a kő körül, de ezen még sokat kell gondolkozom. Nektek van valami jó ötletetek?
Egy régebbi kep:
View attachment 85184
Ezért jó az elhanyagolt akvárium!
2 hét távollét után sem látsz benne jelentős változást / romlást. ;)
 
Ezt úgy érted, hogy 2 hónapig se enni, se inni nem kaptak? :oops:
Szt
Ezt akartam én is épp kérdezni :O (betta-t úgy tettem, max 1 hét és éhenhal, vagy ha az nem, akkor vérontásba kezd az akváriumban)

Igen, ők őrizték a kecót, amíg kórházban voltam.
Mivel tudtam, hogy min. 1 hónap lesz, 1 hónapon át készítettem fel őket. "Felhízlalás", vízcsere nuku csak a trutyit szivornyáztam le, fokozatosan csökkentett vízszint (utánozva a párolgási veszteséget), hogy szokják a terheltebb vizet (mint periodikusan a természetes élőhelyükön is előfordul).
Bevonulás előtti napon teljes, hidegebb vízzel vízcsere (imitálva a természetet), minden szivacsot, szűrőanyagot átmostam, de már nem adtam nekik enni.

Én lepődtem meg a legjobban, mert egy hal sem hullott el, sőt, szaporodtak.

Azóta ezt a módszert alkalmazom, ha tervezett kórházi bentlét előtt állok, és a 7,5 év alatt sosem volt gond.
 
Utoljára módosított:
Jó régen nem jelentkeztem, mert különösebben nem történt semmi az akváriumban. Azonban tegnap előtt szomorú "baleset" történt. Cápi valahogy beuszott a poppy-ba (vagy valahogy beszivta a poppy) és összevissza vergődött az üveggömbbe. :( Amint észrevettem, kihuztam a szűrőt, de biztos, hogy egy jó 10 másodpercet bent vergődött. :cry::cry::cry:
A következmények nem végzetesek, de megsinylette szegény szerintem. Szerencsére enni eszik normálisan, ha az akvárium elé megyek előjőn, azonban azt leszamitva, kis túlzással folyamatosan a sűrű növényzetben/a fa alatt bujkál. Stresszesnek tűnik.
Ezen kívül az uszonya eléggé megsérült, továbbá kicsit furán néz ki, olyan mintha "meglenne kemenyedve". Nem tudom érthető-e, de most nem olyan fodrozodo, "légies", mint volt. Inkább merev és nem is nagyon nyílik ki (olyan half-moonosra), mintha folyamatosan behuzná.
Továbbá egy nagyon fura dolgot láttam, egyszer hozzá ért a fához az uszonya és ha nem halrol beszélnénk, azt mondanám, hogy olyan volt mintha pánikszerűen odébb ugrott volna, szinte olyan volt, mint amikor valakit megráz az áram.
A csatolt képen láthatóak a sérülések:
IMG_20200322_154348.jpg

Kaptam tippet, Dennerle Vital Elixier-re, hogy az segítheti a gyógyulását.
Próbálnám segíteni a gyógyulását és hogy visszanyerje a régi szépségét, plusz azt mindenképpen el szeretném kerülni, hogy felül fertőzödjon, vagy bármi történjen vele :( (leginkább az uszony rothadástól félek)

Szurkoljon mindenki. :(:confused:
 
Utoljára módosított:
Jó régen nem jelentkeztem, mert különösebben nem történt semmi az akváriumban. Azonban tegnap előtt szomorú "baleset" történt. Cápi valahogy beuszott a poppy-ba (vagy valahogy beszivta a poppy) és összevissza vergődött az üveggömbbe. :( Amint észrevettem, kihuztam a szűrőt, de biztos, hogy egy jó 10 másodpercet bent vergődött. :cry::cry::cry:
A következmények nem végzetesek, de megsinylette szegény szerintem. Szerencsére enni eszik normálisan, ha az akvárium elé megyek előjőn, azonban azt leszamitva, kis túlzással folyamatosan a sűrű növényzetben/a fa alatt bujkál. Stresszesnek tűnik.
Ezen kívül az uszonya eléggé megsérült, továbbá kicsit furán néz ki, olyan mintha "meglenne kemenyedve". Nem tudom érthető-e, de most nem olyan fodrozodo, "légies", mint volt. Inkább merev és nem is nagyon nyílik ki (olyan half-moonosra), mintha folyamatosan behuzná.
Továbbá egy nagyon fura dolgot láttam, egyszer hozzá ért a fához az uszonya és ha nem halrol beszélnénk, azt mondanám, hogy olyan volt mintha pánikszerűen odébb ugrott volna, szinte olyan volt, mint amikor valakit megráz az áram.
A csatolt képen láthatóak a sérülések:
View attachment 89507

Kaptam tippet, Dennerle Vital Elixier-re, hogy az segítheti a gyógyulását.
Próbálnám segíteni a gyógyulását és hogy visszanyerje a régi szépségét, plusz azt mindenképpen el szeretném kerülni, hogy felül fertőzödjon, vagy bármi történjen vele :( (leginkább az uszony rothadástól félek)

Szurkoljon mindenki. :(:confused:
Nézd, sajnálom Cápit, de az ilyesmi előfordul. Most legfőképp nyugalom kell neki és nagyon jó vízminőség. Az, hogy eszik nagyon jó jel, mert azt mutatja, hogy a sokkon kívül nincs nagyobb baja.
Addig nem kell gyógyszerezni, mert az olyan, mintha egy kibicsaklott bokát antibiotikummal kezelnénk. Szóval, mindent a maga idejében és okán. Ne feledd, az állatok a jelenben élnek, és csak akkor kell beavatkozni, ha muszáj.
Most megtanulta, hogy belőle sem lesz űrhajós, mert nem bírja a centrifugát. 🥴
 
Nézd, sajnálom Cápit, de az ilyesmi előfordul. Most legfőképp nyugalom kell neki és nagyon jó vízminőség. Az, hogy eszik nagyon jó jel, mert azt mutatja, hogy a sokkon kívül nincs nagyobb baja.
Addig nem kell gyógyszerezni, mert az olyan, mintha egy kibicsaklott bokát antibiotikummal kezelnénk. Szóval, mindent a maga idejében és okán. Ne feledd, az állatok a jelenben élnek, és csak akkor kell beavatkozni, ha muszáj.
Most megtanulta, hogy belőle sem lesz űrhajós, mert nem bírja a centrifugát. 🥴
Köszönöm a választ! Tudom, hogy várni kell, csak aggódom érte.
Ami még eszembe jutott (és ezért is kérdeztem a gyógyszert), hogy a jelenlegi korona vírus helyzet miatt, most beszereznék esetleges gyógyszert, nehogy az legyen, hogy romlik az állapota és közben elrendelnek egy kijarasi tilalmat és itt leszek egy beteg bettával, akinek nem tudok semmi gyógyszert keríteni.
A víz paraméterekre fokozattan figyelek most, de szerencsére ott rendben van minden.
 
Köszönöm a választ! Tudom, hogy várni kell, csak aggódom érte.
Ami még eszembe jutott (és ezért is kérdeztem a gyógyszert), hogy a jelenlegi korona vírus helyzet miatt, most beszereznék esetleges gyógyszert, nehogy az legyen, hogy romlik az állapota és közben elrendelnek egy kijarasi tilalmat és itt leszek egy beteg bettával, akinek nem tudok semmi gyógyszert keríteni.
A víz paraméterekre fokozattan figyelek most, de szerencsére ott rendben van minden.
Ne ess pánikba, mert az a legrosszabb tanácsadó.
Nincs értelme egy állatpatikába beruházni, mivel azt sem lehet tudni, ha gond lesz, mi lesz az, és mivel lehet kezelni.
Mondjuk humán példából kiindulva, nálam mindig van egy alap.
Ami nálam lázmérő, lázcsillapító, sebfertőtlenítő, ragtapasz, az a halaimnál metilénkék, szabályozható fűtő, K-permanganát, jódmentes konyhasó, fokhagyma.
Roborálószernek meg ottvan a Seachem Nourish. Bármilyen száraztápot beáztatsz, hagyod kb. 15 percet állni, majd azt adod a halnak.
Az esetleges külső sérülésre meg bevethetsz Seachem Stress Guard-ot.
Mindkét Seachemet tudsz rendelni a GA-ból, mivel egy halról van szó, elég lesz a legkisebb kiszerelés:
S. Nourish
S. stress guard
 
Ne ess pánikba, mert az a legrosszabb tanácsadó.
Nincs értelme egy állatpatikába beruházni, mivel azt sem lehet tudni, ha gond lesz, mi lesz az, és mivel lehet kezelni.
Mondjuk humán példából kiindulva, nálam mindig van egy alap.
Ami nálam lázmérő, lázcsillapító, sebfertőtlenítő, ragtapasz, az a halaimnál metilénkék, szabályozható fűtő, K-permanganát, jódmentes konyhasó, fokhagyma.
Roborálószernek meg ottvan a Seachem Nourish. Bármilyen száraztápot beáztatsz, hagyod kb. 15 percet állni, majd azt adod a halnak.
Az esetleges külső sérülésre meg bevethetsz Seachem Stress Guard-ot.
Mindkét Seachemet tudsz rendelni a GA-ból, mivel egy halról van szó, elég lesz a legkisebb kiszerelés:
S. Nourish
S. stress guard
Köszönöm végtelen segítséged. :) nagyon sokat segít :)
Az utolsó dolog és aztán abba hagyom :D
Tegnap az egyik képnél villant a vaku:
IMG_20200324_113903.jpg

Ha összehasonlítjátok a sima képpel akkor olyan mintha lenne egy sárgás/aranyszinyű réteg.
Angol honlapokon olvastam egy "velvet" nevű betegségről, amire a tünetek eléggé hasonlítanak (levertség, bezárt úszók, dörgözölés növényekhez/fához és erős fény alatt látható sargas/arany "por")

Edit: Valaki esetleg tudja ennek a "velvet" betegségnek a magyar nevét?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére