• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Cápi otthona

Ahogy előttem már sokan, én is megtettem a LED update-et V-TAC-ra. Mondjuk úgy, hogy nem egy ligában játszanak (before/after)
IMG_20190808_101000.jpg IMG_20190809_182105.jpg

Benne van 90cm hideg és 45 cm meleg fehér. Szerintetek literenként 30 lumen környéke jó co2 nélkül?
 
Tokeletes..
Felprogramoztam a fényerő szabályzót, szóval az alábbi világítással kezdek. Azt, hiszem az az 5%-os világítás a növényeknek nem különösebben számít, viszont nekem jó, hogy amikor reggel felkelek akkor látom az akváriumot :)
IdőFényerő [%]Fényerő Total [Lumen]Fényerő/Liter [Lumen]
06:30 - 13:0051703,78
13:00 - 19:0040136130,25
19:00 - 21:0051703,78
 
Felprogramoztam a fényerő szabályzót, szóval az alábbi világítással kezdek. Azt, hiszem az az 5%-os világítás a növényeknek nem különösebben számít, viszont nekem jó, hogy amikor reggel felkelek akkor látom az akváriumot :)
IdőFényerő [%]Fényerő Total [Lumen]Fényerő/Liter [Lumen]
06:30 - 13:0051703,78
13:00 - 19:0040136130,25
19:00 - 21:0051703,78
Mivel oldtad meg a vezerlest?
 
S2 pro néven fut külföldi aukciós oldalakon. Magyarországon nem sikerült megtalálni. 30V-ig és 100W-ig használható.
Ha szeretnel kicsit tobb nyalanksagot, akkor probald ki a tc 420-as ledvezerlot. 5 csatornas, egymastol fuggetlenul %- onkent tudod allitani. Hasonlo aron tudsz hozza jutni, hasonlo helyrol.. ;)
 
Ma megtartottam az első nyírást. A sessiliflora, úgy nő mint a bolond gomba, úgy hogy muszáj volt. De a többiek is szépen növögetnek. Szóval a többi növényt is megrendeztem.
A rotala sp green még mindig hisztizik, de talán az állapotuk nem romlik.
Before/after
IMG_20190811_190212.jpg IMG_20190811_190259.jpg
Másik viszont, hogy az akváriumban nagyon lágyul a víz. A gh 8 kh 5 visszalagyult gh 6 kh 3-ra. Úgy, hogy arra gondoltam, hogy lágyitas nélküli vizcserére fogok at állni. A csap víz gh 12 kh 8.
 
Utoljára módosított:
Haza tértem a 6 napos távollét után, az akvárium 1 vízcserét kapott vasárnap tesómék által, szóval végül is csak 3 napot volt víz csere nélkül.
Nem láttam semmi nagy kálváriát az akváriumban, bár mintha BBA kezdene megjelenni a staurogyne repens-en. Bár nagyon minimális mértékű, kb ujjal le lehet dörzsölni a levélről.
Többi növénynél nagy változások nicnsenek, úgy látom, hogy a rotala sp green kezdi magát összeszedni. Még mindig dobálja a leveleit, továbbá kicsit kopaszodik alulról, viszont az új levelei szép egészségesnek tűnnek.
Víz paraméterek (4 nap után):
GH:7
KH:4
pH: 7,5
NO2: 0,05
NO3: 10

Ezek a számok, nekem azt mutatják, hogy kezd beállni az akvárium. Múlt héten, még az 1-2 napos vízcserék alatt ment fel az NO2 kb. 0,5-ös értékre.
Lehet lassan költözhet be cápi és a barátai? :O :D

Érdekességként, egy első napos kép és a tegnapi nyírás előtti kép:
IMG_20190807_005959.jpg IMG_20190822_092052.jpg
 
Utoljára módosított:
A tegnapi nyiras utani kep megegyezik a aug11-en postolt keppel. :p
Ez nagyon igaz :D Valamit összekavartam, mert most a nyírás utáni képet nem is találom. Ellenben javítottam egy nyírás előttire :) :D
Szerintem azért lassan de biztosan szépül :)
 
Ma eljöttünk egy újabb update-hez. Kezdjük is a szokásossal:
GH: 6
KH: 3
NO2: 0,01 mg/L ( :giggle::giggle: )
NO3: 10 mg/L
Fe: 0,1 mg/L
pH: 7,0
PO4: 0-0,1 mg/L

Ezen kívül két nagy változás van. Első körben @Trappista kolléga jó voltából anubias mini-k költöztek az akváriumba. A növények nagyon tetszenek, viszont ahogy betettem őket az akváriumba az annyira nem. A hétvégén átrendezem őket. :unsure:
Ezen kívül megérkeztek @dexkill tápjai. Jövőhéten vár rám egy újabb német út, addig még nem váltok de utána váltok a tápozásban. :)
A hétvégén terveztem a halak és csigák beszerzését, viszont így, hogy jövőhéten kedden el kell utaznom, így csúsztatom ezt a projectet. Addig maradnak a növények magukban.
Ezen felül vettem a fáradtságot és elővettem a fényképező gépet, úgy hogy most itt egy normális kép (kivételesen nagyba):

DSC_0692-2.jpg
 
Nos a mai nap folyamán újabb élőlény jelent meg :D Tele van meglepetésekkel ez az akvárium.
Nagyon nagyon aprócskák, kb max 1 mm-esek, fehérek. Az "első" részük kicsit nagyobb, gömbölyű, és van egy nagyon kicsi farkincájuk. Lefotózni esélytelen őket, mert méretük ellenére meglepően gyorsan közlekednek. Kíváncsi vagyok, hogy nőnek-e nagyobbra, hogy legyen esélyem beazonosítani őket.
 
Sziasztok! Véget ért egy újabb német út, 11 napra hagytam magára akváriumot (közben tápot kaptak, de vízcsere nem volt).
Visszatérve minden rendbe tűnik. Vízparaméterek jók, barna alga megjelent de nem vészes mennyiségben. Továbbá valamilyen zöld fonalas alga nőtt a stem növények tetejére. Nagyon vékony szálú, nem ágazik el és nagyon hosszúak. Amennyire tudtam kiszedtem ezeket. Meg a nyírás miatt is kijött eléggé sok, de eléggé ragaszkodó fajta. Relatív erős fény van CO2 nélkül szóval kicsit emelem a flourish excell-t hátha ez majd megoldja a problémát vagy a másik, hogy a fényt veszem visszább. Ha jól tudom akkor a fonalas alga alapvetően CO2 hiány miatt jelenik meg.
Szokásos before/after/after képek:
IMG_20190908_112422.jpg IMG_20190914_100646.jpg IMG_20190914_113315.jpg

Továbbá beköltözött 4 oto ma az akváriumba. Érdekes, három mindig együtt bandázik és ők nagyon szeretik a vízmelegítőt, a negyedik meg sokkal aktívabb és a saját útját járja:
IMG_20190914_195103.jpg IMG_20190914_195048.jpg
 
Na Halika mindenki, jó régen nem jelentkeztem, gondoltam írok egy helyzet jelentést, mivel történt egy pár változás: Sikerült beszerezni egy normális üveg befolyót, továbbá HM-el is gazdagodott az akvárium.
A víz paraméterek stabilak, mintha bebetonozták volna őket (ezt jó jelnek gondolom):
Gh: 7
Kh: 4
pH: 7,4
NO2: <0,01
NO3: 25
Fe: 0,2

Összességében minden rendben van, egy dologgal küzdök megállás nélkül, zöld fonal algával. Azt nem sikerül legyőzni, de szerencsére nem vészes a helyzet. A heti karbantartás közben mindig kipucolom őket.
Beszerzek egy pár amano-t szerintem, hátha azzal sikerül megoldani a problémát. Ezen kívül más fajta alga nincsen.
És zárásként egy kép a jelenlegi helyzetről:
DSC_0889.jpg
 
Ma megérkezett végre a boltba az Amano, úgyhogy 3 amanoval bővült az állat világ :) 2 óra szoktatás után, már vígan úszkálnak mindenfelé. Nagyon reménykedem benne, hogy elkezdik tizdelni a fonal alga állományt :D
De ettől függetlenül szereztem G&G shrimp dinner-t is nehogy éhen hajlanak majd :)
Kinek milyen tapasztalatai vannak, valamitől függ, hogy algaevők lesznek-e?

IMG_20191104_183128.jpg IMG_20191104_182634.jpg
 
Back
Oldal tetejére