• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Canon EOS objektívek

viktorlantos

Alapító
Admin
Egy nagyon jó filmes sorozatból kiemelt rész kifejezetten az objektívekről. Milyenek, mit jelentenek, hogyan épülnek fel. A legegyszerűbb obiktól a mozizáshoz nélkülözhetetlen Cine lencsékig.

17 perc és angol, de ha érdekel a téma, szerintem hasznos fotós és filmes szemmel is.

 
Jó kis video, köszi! A workshop-ra meg lehetne hívni az urat az objektívjeivel együtt! :D

Hát megsasoltam mennyi egy ilyen beugros Cine lencse még nem is a Canon.... 5000 dodótól indulnak :)
Egyébként tényleg jó oktató bácsi. (y)
 
Hát megsasoltam mennyi egy ilyen beugros Cine lencse még nem is a Canon.... 5000 dodótól indulnak :)

Én is megsasoltam, hogy mennyi lehet a 2 prémium "cine" üveg a bemutató végéről... A 30-300mm-es 44600 $ a másik, a 14.5-60 mm "csak" 42750 $. :wacky: Nem gyenge...

Egyébként köszi Viktor a vidit! Jó kis bemutató. (y)

Üdv: Robi
 
Van most az íbéjen egy Canon ef 1200/5.6, hátha érdekel valakit. :D Rendelésre gyártják és 110000$ az új ára.
 
Szerintetek
Canon EF-S 10-22mm/F3,5-4,5 USM vagy Canon EF-S 10-18 mm f/4.5-5.6 IS STM
Teszteken egész jókat írnak rólla de az hogy csurom műanyag az elég gagyinak tűnik nekem.
A fényérték tekintetébe sem remekel bár ez a teszt képeken nem látszik hátránynak.
A sigma 10-20 f/3.5 -ről már lebeszéltem magam mert az elődjénél rengeteg helyen futottam bele lencse hibákba most meg hogy canon ismét van választási lehetőség :( Hogy utálom én ezt, minek ez a nagy választék.....tudnám minek erőltetik az olcsó kevésbé minőségi dolgokat. A 10-22 egy régi konstrukció ami már megérett a cserére, miért nem dob a piacra egy méltó utódot 77-es frontlencsével, fém felépítéssel, jó fényerővel stb.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szerintetek
Canon EF-S 10-22mm/F3,5-4,5 USM vagy Canon EF-S 10-18 mm f/4.5-5.6 IS STM
Teszteken egész jókat írnak rólla de az hogy csurom műanyag az elég gagyinak tűnik nekem.
A fényérték tekintetébe sem remekel bár ez a teszt képeken nem látszik hátránynak.
A sigma 10-20 f/3.5 -ről már lebeszéltem magam mert az elődjénél rengeteg helyen futottam bele lencse hibákba most meg hogy canon ismét van választási lehetőség :( Hogy utálom én ezt, minek ez a nagy választék.....tudnám minek erőltetik az olcsó kevésbé minőségi dolgokat. A 10-22 egy régi konstrukció ami már megérett a cserére, miért nem dob a piacra egy méltó utódot 77-es frontlencsével, fém felépítéssel, jó fényerővel stb.

Letudva. Egyenlőre beszerezve egy Canon 10-18.
Most jön a tesztelés, próbálgatás az már biztos hogy nagyon ott van a 10 (16)mm-es látómező.
 
Back
Oldal tetejére