• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Canon 700D vs. Nikon D5300

Nyilván ez egy jó kérdés, hogy kell-e egyáltalán általános célra, vagy arra van esetleg valami kompaktabb másik megoldás. (nagy azért ez a gép, vigyázni kell rá, stb.,..) Én tavaly még azt gondoltam, hogy ha van egy jó gépem, akkor azt viszem magammal olyan helyekre ahol érdemes fényképezni. Ilyenkor nem akarok obit cserélni, sőt fényképezni sem, csak a párom kezébe adni a gépet, aki szintén nem akar vacakolni, csak célozni és lőni. Erre jó a KIT obi, amit Te is néztél.

Viszont! Én úgy látom, hogy 250-nél nem lehet megállni, maximum egy kis pihenőt lehet tartani. :D
Minden obi ami érdekelne 100 fölött van többé vagy kevésbé. Így nézve nekem megérte +60-ért ez az alap KIT és most vagyok abban a fázisban, hogy ráérősen olvasgatok a továbblépés lehetőségéről.
 
Nyilván ez egy jó kérdés, hogy kell-e egyáltalán általános célra, vagy arra van esetleg valami kompaktabb másik megoldás. (nagy azért ez a gép, vigyázni kell rá, stb.,..) Én tavaly még azt gondoltam, hogy ha van egy jó gépem, akkor azt viszem magammal olyan helyekre ahol érdemes fényképezni. Ilyenkor nem akarok obit cserélni, sőt fényképezni sem, csak a párom kezébe adni a gépet, aki szintén nem akar vacakolni, csak célozni és lőni. Erre jó a KIT obi, amit Te is néztél.

Viszont! Én úgy látom, hogy 250-nél nem lehet megállni, maximum egy kis pihenőt lehet tartani. :D
Minden obi ami érdekelne 100 fölött van többé vagy kevésbé. Így nézve nekem megérte +60-ért ez az alap KIT és most vagyok abban a fázisban, hogy ráérősen olvasgatok a továbblépés lehetőségéről.
Milyen obit szeretnél egyébként?
Illetve mindenkitől kérdezem, hogy milyen objektív ideális egy akvárium versenyfotóinak elkészítéséhez?
 
Milyen obit szeretnél egyébként?
Illetve mindenkitől kérdezem, hogy milyen objektív ideális egy akvárium versenyfotóinak elkészítéséhez?

Első lépésként makrózáshoz szeretnék valami "közepes" megoldást a garnélák miatt. Akár használtan is, de úgy rémlik, hogy olyan 200 körül vannak újonnan amik már tetszenének. Most éppen nem vagyok erre rákattanva, így nem is vagyok képben. :)

Ja igen, makrózáshoz a KIT obi nem jó. Nem tud közelre fókuszálni, biztos van erre valami szakszó is, elég távoli a közel pontja, vagy mi.

Hogy aztán mit szeretnék, az egyelőre érdektelen. ;)
De szívesen elmennék a nagylátószög felé is. Ezek persze már lehetnek FIX objektívek, hiszen valami konkrét célra használnám őket állvánnyal, türelmesen....
 
Első lépésként makrózáshoz szeretnék valami "közepes" megoldást a garnélák miatt. Akár használtan is, de úgy rémlik, hogy olyan 200 körül vannak újonnan amik már tetszenének. Most éppen nem vagyok erre rákattanva, így nem is vagyok képben. :)

Ja igen, makrózáshoz a KIT obi nem jó. Nem tud közelre fókuszálni, biztos van erre valami szakszó is, elég távoli a közel pontja, vagy mi.

Hogy aztán mit szeretnék, az egyelőre érdektelen. ;)
De szívesen elmennék a nagylátószög felé is. Ezek persze már lehetnek FIX objektívek, hiszen valami konkrét célra használnám őket állvánnyal, türelmesen....
Azt hiszem gyújtótávolságra gondolsz (?)
 
Azt hiszem gyújtótávolságra gondolsz (?)

A közelpontra gondolok. :)

A 18-105-ösnek 45cm a közelpontja, tehát ennél közelebbi tárgyra nem tud fókuszálni. Szerintem ez egy kompromisszum kötés mindenképpen, de az is igaz, hogy 60.000 környékén még nincs normális makró objektív.
 
Mindkét gép tudása súrolja a középkategória tudásszintjét. Ezzel kapcsolatban szerintem nem tudsz rosszul dönteni. Viszont mindkettőn egy nagy zoomátfogású utazó objektív van, ami sok körülmény között használható, de sosem fog olyan képminőséget hozni, mint a kissebb átfogásúak vagy a fixek. Ezt neked kell eldönteni, hogy akarsz-e cserélgeti obikat illetve cigölni a fotós motyót. Én eladtam a KIT obit és egy fix f2.8 18-50mm Sigma obit használok helyette. Kissebb az zoom átfogás, de akvárium fotózásnál jól jön a nagyobb fényerő és a szebb rajzolat. Szóval én csak vázat vennék a helyedben és keresnék hozzá egy minőségibb obit.

18-50 -es Sigma obit nem találtam.
Erre gondolsz? :
Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM (Nikon)
 
Utoljára módosított moderátor által:
18-50 -es Sigma obit nem találtam.
Erre gondolsz? :
Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM (Nikon)
Igen, erre. Nekem a HSM nélküli verzió van és az is jó. Próbáltam a HSM-es verziót is, az valami brutálisan gyorsan és pontosan fókuszál.
 
Én eladtam a KIT obit és egy fix f2.8 18-50mm Sigma obit használok helyette. Kissebb az zoom átfogás, de akvárium fotózásnál jól jön a nagyobb fényerő és a szebb rajzolat.
Nekem, mint fényképező analfabétának tudnál példákat hozni, mit lehet inkább fotózni az egyikkel és mit a másikkal? :notworthy::notworthy::notworthy:
 
Igen, erre. Nekem a HSM nélküli verzió van és az is jó. Próbáltam a HSM-es verziót is, az valami brutálisan gyorsan és pontosan fókuszál.

A jó hír, mert ezt most boltban újan 33050 Yen-ért tudnám megvenni! (76000FT) Pont akciós a Yodobashi camerában!! 90000-ről van leárazva!!!
ヨドバシ.com - シグマ SIGMA 17-50mmF2.8EX DC OS HSM [17-50mm/F2.8 キヤノンEF APS-Cサイズ用レンズ]【無料配達】
És még szerdán el fogok menni egy használt fotós boltba ahol az ismerőseim szerint nagyon olcsón lehet venni cuccokat!

Ezek szerint akkor csak vázat veszek! :) Szerintem Nikont! És még a feljebb lépés sem lehetetlen!
 
Nekem, mint fényképező analfabétának tudnál példákat hozni, mit lehet inkább fotózni az egyikkel és mit a másikkal? :notworthy::notworthy::notworthy:
Mindkettőt lehet mindenre használni.A KIT objektívnek nagyobb a zoom átfogása, így csere nélkül több objektívet tud helyettesíteni. Utazgatásokhoz ezért ideális. Cserébe valamivel gyengébb a rajzolata, illetve gyenge fényviszonyok mellett nem teljesít olyan jól, mivel a teljesen nyitott rekesz állás mellet kevesebb fényt enged be (ez az f-érték - minél kisebb a szám, elvileg annál jobb egy objektív). A 17-50mm f2.8 szerintem teljesen kezdő fotósnak teljesen felesleges beruházás. Itt már nem árt tudni, hogy mit miért, és hova teker az ember.
A legszebb rajzolatuk viszont a fix objektíveknek van, de ott meg sajna nincsen zoom, tehát vagy cserélgetni kell a vázon az objektíveket, vagy közelebb/távolabb menni a megfelelő képszerkesztéshez. Egy kezdő számára általában kínszenvedés egy fix objektívvel való fotózás.
 
Mindkettőt lehet mindenre használni.A KIT objektívnek nagyobb a zoom átfogása, így csere nélkül több objektívet tud helyettesíteni. Utazgatásokhoz ezért ideális. Cserébe valamivel gyengébb a rajzolata, illetve gyenge fényviszonyok mellett nem teljesít olyan jól, mivel a teljesen nyitott rekesz állás mellet kevesebb fényt enged be (ez az f-érték - minél kisebb a szám, elvileg annál jobb egy objektív). A 17-50mm f2.8 szerintem teljesen kezdő fotósnak teljesen felesleges beruházás. Itt már nem árt tudni, hogy mit miért, és hova teker az ember.
A legszebb rajzolatuk viszont a fix objektíveknek van, de ott meg sajna nincsen zoom, tehát vagy cserélgetni kell a vázon az objektíveket, vagy közelebb/távolabb menni a megfelelő képszerkesztéshez. Egy kezdő számára általában kínszenvedés egy fix objektívvel való fotózás.

Ha szeretnél idővel jó képeket csinálni, érdemes olcsón venni egy manuális objektívet kezdésnek.
 
Mindkettőt lehet mindenre használni.A KIT objektívnek nagyobb a zoom átfogása, így csere nélkül több objektívet tud helyettesíteni. Utazgatásokhoz ezért ideális. Cserébe valamivel gyengébb a rajzolata, illetve gyenge fényviszonyok mellett nem teljesít olyan jól, mivel a teljesen nyitott rekesz állás mellet kevesebb fényt enged be (ez az f-érték - minél kisebb a szám, elvileg annál jobb egy objektív). A 17-50mm f2.8 szerintem teljesen kezdő fotósnak teljesen felesleges beruházás. Itt már nem árt tudni, hogy mit miért, és hova teker az ember.
A legszebb rajzolatuk viszont a fix objektíveknek van, de ott meg sajna nincsen zoom, tehát vagy cserélgetni kell a vázon az objektíveket, vagy közelebb/távolabb menni a megfelelő képszerkesztéshez. Egy kezdő számára általában kínszenvedés egy fix objektívvel való fotózás.
Köszi! :notworthy:
 
Ha szeretnél idővel jó képeket csinálni, érdemes olcsón venni egy manuális objektívet kezdésnek.

Manuális objektív alatt mire gondolsz?
Még a fix obikon is auto fókusz van, a jobbakon Canon esetében USM motorral.
 
Manuális objektív alatt mire gondolsz?
Még a fix obikon is auto fókusz van, a jobbakon Canon esetében USM motorral.
"Mert nektek csak Canon meg Nikon, meg autofókusz van" :)
Manuális obi alatt olyat értek, amin legalább a rekeszt és a fókuszt manuálisan állítod be.
A gépre csak a fénymérést bízod, esetleg a záridőt.
Én pl. ezzel gyakorlok:
6645201523_213b454e86_b.jpg

Macskákon próbálkozok :)
blackwhite cat by Thomas Brown ™, on Flickr
IMGP7096 by Thomas Brown ™, on Flickr
 
"Mert nektek csak Canon meg Nikon, meg autofókusz van" :)
Manuális obi alatt olyat értek, amin legalább a rekeszt és a fókuszt manuálisan állítod be.
A gépre csak a fénymérést bízod, esetleg a záridőt.
Én pl. ezzel gyakorlok:
6645201523_213b454e86_b.jpg

Macskákon próbálkozok :)
blackwhite cat by Thomas Brown [emoji769], on Flickr
IMGP7096 by Thomas Brown [emoji769], on Flickr


Na de manuális mód mindegyiken van.
Az autó fókusz, stb. igenis hasznos, mert manuális fókusszal a mozgó macskát már elég nehéz lefényképezni, főleg kezdőként.
A másik fontos dolog, hogy a fényképezés részben pont a pillanatról szól. A pillanatot nem tudod megállítani, míg fókuszálsz.
A manuális jó tájképnél, portrénál, vagy ha művészit akarsz...
 
Na de manuális mód mindegyiken van.
Az autó fókusz, stb. igenis hasznos, mert manuális fókusszal a mozgó macskát már elég nehéz lefényképezni, főleg kezdőként.
A másik fontos dolog, hogy a fényképezés részben pont a pillanatról szól. A pillanatot nem tudod megállítani, míg fókuszálsz.
A manuális jó tájképnél, portrénál, vagy ha művészit akarsz...

A manuális mód nem ugyan az, mintha nincs automatika.
Ha nem vagy rákényszerítve, akkor nem fogod kikapcsolni az automatikát. A mozgó macskát meg igenis el lehet kapni manuális fókusszal is, csak kell hozzá a gyakorlat, ami soha nem lesz annak, aki helyett ezt az automatika megcsinálja.
Nem akarom kihegyezni ezt a beszélgetést az autofókuszra, mert az egy remek dolog, de nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy ha rábízod magad az automatikára, akkor nem fogod megérteni, megtapasztalni, hogy mit miért állítunk a gépen, ergo kb. átlagos képeket fogsz tudni készíteni. Autós hasonlatként, aki egy Ladával télen körberajzolja a körforgalmat, az utána egy Porsche-val se fog árokba borulni amikor nem működik az automatika...ellenben aki Porsche-val kezd... és "véletlenül" kikapcsolja a kipörgésgátlót, a "difi" meg összezár a kanyarban, ő meg befordul a szemközti erdőbe 90-el...
 
A manuális mód nem ugyan az, mintha nincs automatika.
Ha nem vagy rákényszerítve, akkor nem fogod kikapcsolni az automatikát. A mozgó macskát meg igenis el lehet kapni manuális fókusszal is, csak kell hozzá a gyakorlat, ami soha nem lesz annak, aki helyett ezt az automatika megcsinálja.
Nem akarom kihegyezni ezt a beszélgetést az autofókuszra, mert az egy remek dolog, de nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy ha rábízod magad az automatikára, akkor nem fogod megérteni, megtapasztalni, hogy mit miért állítunk a gépen, ergo kb. átlagos képeket fogsz tudni készíteni. Autós hasonlatként, aki egy Ladával télen körberajzolja a körforgalmat, az utána egy Porsche-val se fog árokba borulni amikor nem működik az automatika...ellenben aki Porsche-val kezd... és "véletlenül" kikapcsolja a kipörgésgátlót, a "difi" meg összezár a kanyarban, ő meg befordul a szemközti erdőbe 90-el...

Most már értem mire gondolsz.
Amúgy lehet én lettem igényesebb, vagy a gépem szarabb, de legtöbb esetben hagyom az automatikát dolgozni, majd kézzel korrigálom, ha nem tetszik, melyik fókusz pont villan fel...
De kezdőnek full manual nem való szerintem. Túl sokszor lő rossz képet, s elmegy a kedve az egésztől...
 
Most már értem mire gondolsz.
Amúgy lehet én lettem igényesebb, vagy a gépem szarabb, de legtöbb esetben hagyom az automatikát dolgozni, majd kézzel korrigálom, ha nem tetszik, melyik fókusz pont villan fel...
De kezdőnek full manual nem való szerintem. Túl sokszor lő rossz képet, s elmegy a kedve az egésztől...
Igen, ebben igazad van.
Lehet, hogy tényleg inkább a "műkedvelőknek" való a manualitás. Én gyerekkén fotószakkörbe jártam, és mindig is vonzott a fotózás. Ennek ellenére én is csak nemrég kezdtem el digitális géppel fotózni, lehet hogy nevetni fogsz, de egy Kiev-19-es full manuális filmes géppel fotóztam fél évvel ezelőtt még.
Megjegyzem most is igen gyenge képeket csinálok még, de a digitális technológiának meg van az a hatalmas előnye, hogy bármikor hibázhatsz... ami a hátránya is, mert a régi filmes gépemmel 1000-szer meggondoltam, hogy mire kattintok és hogyan.
Ez megfigyelhető a számítástechnikában is, az "undo" funkció miatt sokkal pongyolábbak, és felületesebbek vagyunk. Az írógépnél nem volt "backspace" :)
 
Eldőlt! Nikon lesz! Az hogy milyen még kérdéses! (a topic címe így tárgytalanná is vált! :) )

Biztos fura lehet hogy nem gépvásárlással kezdek de itt japánban elég olcsón lehet Objektíveket venni. A gépek annyival nem olcsóbbak , hogy megérje a garanciális dolgokkal kockáztatni. ( Van global garancia, de azt tudjuk hogy az otthon nem nagyon szokott működni)
Tehát elkezdtem a hozzávalókat beszerezni! @eMZé tanácsára és sok tesztet elolvasva alap obinak egy Sigmát választottam!
Nem volt nehéz döntés, mert naggyon jó áron sikerült beszerezni!

21789851_f372ca8f0e152fd82c33129779819e21_l.jpg

Ez bizony a magyar ár fele:
ヨドバシ.com - シグマ SIGMA 17-50mmF2.8EX DC OS HSM [17-50mm/F2.8 キヤノンEF APS-Cサイズ用レンズ]【無料配達】

Sigma-ból nagyon nagy leárazás van most! Ezért elkezdtem szemezgetni egy macro és egy 50mm -es fix obival is!
Gondoltam megkérdezem mi a véleményetek róluk!?? Az árakat is figyeljétek, 2.3-al kell szorozni!

Macro: Sigma MACRO 105mm F2.8 EX DG OS HSM

ヨドバシ.com - シグマ SIGMA MACRO 105mm F2.8 EX DG OS HSM [105mm/F2.8 シグマSA]【無料配達】

50 mili fix: SIGMA 50mm F1.4 EX DG HSM

ヨドバシ.com - シグマ SIGMA 50mm F1.4 EX DG HSM [50mm/F1.4 キヤノンEF]【無料配達】

Asszem ez elég jó kis arzenál lenne kezdésnek! :rolleyes: Már csak valami brutál tele kellene és ellenék.(y)

Ja és a géppel kapcsolatban egy kérdés! Nagy hülyeség lenne egy D7000-es Nikont venni?
Tudom régi modell, de ahogy nézem nagyjából azt tudja mint most a d5300 csak nem játékműanyag vázban van, ja és ugyan annyiba is kerül! Csak a konkrét fotós tudása érdekel, a kihajtható kijelző ,wifi, gps ,meg a sok csimbummcirkusz ami a d5300-ban van nem érdekel! Sajnos a D7100 még kicsit drága nekem!
 
Back
Oldal tetejére