• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Canon 700D vs. Nikon D5300

talachi

Legenda
Legjobb napló
Eldöntöttem hogy beruházok egy gépre!

A rendelkezésre álló keret és sok olvasgatás után erre a két gépre sikerült leszűkítenem a lehetőségeket!
De itt már nem tudok dönteni!

Egész pontosan erről a kettőröl lenne szó:
Canon EOS 700D kit (18-135mm IS STM)
21753633_5600c50b52a56b52b1806745969a34ee_m.jpg


Nikon D5300 kit (18-105mm VR)

21753635_0bd562e511348cccea7c4fb68f699c0f_m.jpg


A Nikon felé hajlok! Az általam olvasott tesztekben a Nikont mondják jobbnak, meg amennyire én értek hozzá specifikációban is jobb! És olcsóbb is!

Vegyek-e egyáltalán kit obit, vagy jobb ha vázat veszek meg objektívet?

Tele vagyok kérdésekkel! Ezért szeretném kikérni az itteni hozzáértők és használók véleményét!
Vesézzük ki a témát!

(Ja azt szeretném kérni hogy a "vallási" jellegű hozzászólásokat mellőzzük, nem egy újabb canon vs nikon topicot szerettem volna nyitni!)

Előre is köszi a segítséget!
 
Szerintem elég rég a piacon van a 700D és ahogy mostanság fejlesztgetnek szerintem karácsony környékére megjelenik az utód ami egy hangya...... kicsit többet fog tudni.
 
Szerintem két hasonló tudású gép, én az 5200 és a 600d között gondolkodtam, nálam az döntött, hogy mindkettőt kipróbáltam, megfogtam picit használtam.
A 600d mellett döntöttem, mert kényelmesebb volt a kezemben fogni. Lehet hogy hülyeség, de nekem ez számított, az 5200 pici volt a kezemben a 600d pedig pont jó.
 
En is Canont vettem tavaly(600d),kit obival.De így utólag lehet,hogy csak vázat kellet volna vennem,és ehhez egy obit.Igaz sikerült vennem egy Tamron obit,ami nagyon jo,de a fotozäs valahogy meg nem az erősségem.Persze el kell dönteni,hogy miért veszed a gépet!Akvárium fotozäs miatt?Vagy család,nyaralás+Akvärium fotozäs!Nehéz ügy!
 
Eldöntöttem hogy beruházok egy gépre!

A rendelkezésre álló keret és sok olvasgatás után erre a két gépre sikerült leszűkítenem a lehetőségeket!
De itt már nem tudok dönteni!

Egész pontosan erről a kettőröl lenne szó:
Canon EOS 700D kit (18-135mm IS STM)
21753633_5600c50b52a56b52b1806745969a34ee_m.jpg


Nikon D5300 kit (18-105mm VR)

21753635_0bd562e511348cccea7c4fb68f699c0f_m.jpg


A Nikon felé hajlok! Az általam olvasott tesztekben a Nikont mondják jobbnak, meg amennyire én értek hozzá specifikációban is jobb! És olcsóbb is!

Vegyek-e egyáltalán kit obit, vagy jobb ha vázat veszek meg objektívet?

Tele vagyok kérdésekkel! Ezért szeretném kikérni az itteni hozzáértők és használók véleményét!
Vesézzük ki a témát!

(Ja azt szeretném kérni hogy a "vallási" jellegű hozzászólásokat mellőzzük, nem egy újabb canon vs nikon topicot szerettem volna nyitni!)

Előre is köszi a segítséget!
Szerintem ebből a keretből érdemes még a Pentax-ok között is szétnézned...
Ezen az oldalon össze tudod hasonlítani a dolgokat:
Canon 700D vs Pentax K-30 - Our Analysis
 
Szerintem elég rég a piacon van a 700D és ahogy mostanság fejlesztgetnek szerintem karácsony környékére megjelenik az utód ami egy hangya...... kicsit többet fog tudni.

Ja értem amit mondasz, de akkor az ára is más lesz és nem fér már bele ebbe a keretbe!
 
Mindkét gép tudása súrolja a középkategória tudásszintjét. Ezzel kapcsolatban szerintem nem tudsz rosszul dönteni. Viszont mindkettőn egy nagy zoomátfogású utazó objektív van, ami sok körülmény között használható, de sosem fog olyan képminőséget hozni, mint a kissebb átfogásúak vagy a fixek. Ezt neked kell eldönteni, hogy akarsz-e cserélgeti obikat illetve cigölni a fotós motyót. Én eladtam a KIT obit és egy fix f2.8 18-50mm Sigma obit használok helyette. Kissebb az zoom átfogás, de akvárium fotózásnál jól jön a nagyobb fényerő és a szebb rajzolat. Szóval én csak vázat vennék a helyedben és keresnék hozzá egy minőségibb obit.
 
Szerintem csak vazat vegyel es kulon egy optikat pl amit eMZe hasznal azt biztos nem banod meg idovel meg veszel meg olyat ami megfelel az igenyeidnek (10-20 , 100 ,70-200
 
250 körül. Esetleg lehet picit több.
Ha összahasonlítod a Nikon 5300-as pl egy Pentax K-50-el, akkor kb. ugyan azt tudják:
Nikon D5300 vs Pentax K-50 - Our Analysis
Csupán a Pentax 200euróval olcsóbb...
Így ennyivel több pénzed marad egy jó objektívre, ami a lényege az egésznek.
Ráadásul a Pentax a 70-es évek óta K bajonettel szereli az összes objektívét. Ez hatalmas fegyvertény, ugyanis nagyon profi régebbi optikákat találhatsz hozzá nagyon olcsón, mivel azok még nem voltak tele automatikával (manual fókusz, manual rekesz).
 
250 körül. Esetleg lehet picit több.

Aztán lehet érdemes lenne akkár már inkább egy jobb vázra áldozni első körben. Az objektív fontossága vitathatatlan, de talán egy 70D vázzal olyan alapot adhatnál az akvárumi fotózásra, amivel sokáig elégedett tudnál lenni.
 
Aztán lehet érdemes lenne akkár már inkább egy jobb vázra áldozni első körben. Az objektív fontossága vitathatatlan, de talán egy 70D vázzal olyan alapot adhatnál az akvárumi fotózásra, amivel sokáig elégedett tudnál lenni.
850 euróért...
dupla annyiért mint a K-50 Pentax, kb ugyan azzal a tudással...
Ha sok felesleges pénzed van... :D
 
A váz kiválasztásában nem tudok segíteni, de nekem D5200-as van 18-105mm AF-S DX VR KIT obival. Egyelőre ezzel fényképezem az akváriumot is, de úgy látom, hogy ez az obi tökéletes minden más alkalomra, kirándulás, szülinap stb. Szerintem érdemes megvenni ezt is hozzá, mert el lehet kezdeni fényképezni vele, viszont a későbbi akváriumhoz beszerzett obi nem lesz jó "általános" célra.
 
TZ@-nek igaza van. Bár én általános célra használom a 18-50mm obit, de tény, hogy néha koppan a zoom gyűrű, mert még kéne egy kis zoom. Ezzel együtt nagyon meg vagyok elégedve vele.
 
Back
Oldal tetejére