• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cabomba aquatica

N-dee

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Cabomba aquatica(Tavi tündérhínár)
Család: Cabomboicleae (Tündérhínárok)
Származás: Dél-Amerika, Amazonas delta
Magasság: 40-60cm
Növekedés: Heti 5-10cm
Elhelyezés: Hátul
Világítás: Intenzív
Hőmérséklet: 24-28°C
pH: 6-7
Keménység: 4-6NK°
Tartás: Közepesen nehéz

37820080.jpg


Igen dekoratív, gyorsan növő növény. Félkör alakban sűrűn osztott levelei a száron egymással szemben, kettesével helyezkednek el. Ültetése az akvárium hátsó falához javasolt. Üde, középzöld színével remek hátteret nyújt kisebb csapathalak(pl. vörös neon) számára. Szaporítása történhet az oldalhajtások dugványozásával, illetve szárosztással.

37820079.jpg
 
Ez a fajta Cabomba nem hoz oldalgyökereket? Nálam ezért került ki az akiból, mert borzalmasan néztek ki a növények szárain a kesze-kusza gyökerek.
 
Nálam egyelőre 1-2 szál van rajtuk, de majd meglátjuk. Ha nagyon durva, akkor tőlem is repülnek :) .............úgyis benne vagyok mostanában az akirendezésben :)
 
Nálam nagyon ronda oldalgyökereket hozott, meg a levelei eldugították a szűrőt. Szóval nem a kedvenc növényem :)
 
nálam valami hasonló de sokkal kecsesebb növény volt ráadásul annak a levelei finom narancsba borultak. mikor megvágtam borzalmasan lepusztult. nevet ne kérdezzetek. kérdés igazából az lett volna hogy ez mennyire bírja a nyírást?
 
Nálam rendesen bírta a nyírást, mindenesetre az a fajta ami nekem volt.
 
Nyírást nem bírjaa levél,de ha az elágazásoknál vágjátok el a szárát semmi baja nem lesz.Nálam nagyon gyorsan nő,kb heti 10cm,csak a fránya oldalgyökerekkel nem tudok mit kezdeni :(
Vmi. ötlet a gyökeresedés ellen :?:
 
nállam is olyan probléma lépett fel ezzel a növénnyel kapcsolatban,hogy amikor megnyírom,akkor a levágott szár az szép zöld marad,de amiből levágtam,az elkezd kifakulni,majdnemhogy barna lesz. ez normális e... az aki jobb sarkába ebből akartam egy nagyobb bokrot,de ugy látom ebből kuka lesz....
 
Nálam nagyon ronda oldalgyökereket hozott, meg a levelei eldugították a szűrőt. Szóval nem a kedvenc növényem :)

Igen ez nálam is probléma, a külső szűrő szívó ágát rejtő rácsról 2-3 naponta szedem le csipesszel a sok levelet. Mondjuk nekem van vagy 20 tő az akváriumban. :) Most ritkítottam, mert már egyeduralkodó lett lassan a látvány terén.
 
Üdv!
Ha nem ültetném el (Ancim kilökdösi), hanem egy kerámiagyűrűt fűznék 1-2 szál végére, amit egy kisebb kötegelővel rögzítenék óvatosan és így dobnám be hátra a helyére, akkor megmarad vagy sanszos, hogy kell neki a talaj a gyökerei végett? Mondjuk a kerámiagyűrű miatt a talajig süllyed így akár bele is gyökerezhet. Működhet?
 
Üdv!
Ha nem ültetném el (Ancim kilökdösi), hanem egy kerámiagyűrűt fűznék 1-2 szál végére, amit egy kisebb kötegelővel rögzítenék óvatosan és így dobnám be hátra a helyére, akkor megmarad vagy sanszos, hogy kell neki a talaj a gyökerei végett? Mondjuk a kerámiagyűrű miatt a talajig süllyed így akár bele is gyökerezhet. Működhet?
Persze. Működik.
 
Back
Oldal tetejére