• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Buddhás nano melegvizes lowtech

Szóval Excel. Ok, áttérek. :)
Szóval,

Carbo használat az most úgy néz ki: táp adagoláskor (értsd, amikor a sok löttyit fröcskölöm szanaszét a 4 akva között) és látok valami nem tetsző alga foltot (jellemzően a front üveg és homok között) akkor egy fecskendőnyivel lekezelem szép szisztematikusan körbe körbe így jut bele már csak karbo.
A napi direkt 2ml-t már elhagytam csak elfelejtettem megírni :)
Amúgy indulásnak a gyári ajánlást vettem : Every day 1 ml per 50 litres, up to 2 ml per 50 litres daily
Ennek a fokozatos csökkentése volt a cél ahogy szépen észhez térnek a növények.
 
Sziasztok,

ezer és egy éve nem frissítettem szóval nagyjából itt az ideje:

most így nézünk ki.

Ami a változásokat illeti:
A szűrőből kikerült a kerámia és már csak 1 szivacs és némi perlon van a substrat mellet.
az üveg ki befolyókat lecseréltem: Aquario Premium Neo Flow M -re. (meguntam, hogy folyton szét kell szedni a szűrőt mert valakit beszippant.) annyit kellet módosítanom ezen is sajnos, hogy a szívó részbe szabtam egy kis szúnyogháló darabot mert ez is be tudott halat szippantani.

Halacsok kerültek be:
Zöldsávos törperazbóra (Boraras Brigittae)
Főnix törperazbóra (Boraras Merah)

új csiguk:
Vörös verseny csiga (Vittina waigiensis)

//A nyuszik kikerülteka hatalmar károkozás okán. törpe nyuszit továbbra sem tudtam olyan forrásból szerezni ami legkésőbb pár nap után el ne hullana. :( szóval kereskedésben nem veszek többet az tuti mert szimpla pénz kidobás. //


új növények:
Eleocharis acicularis (zselés)
Alternanthera reineckii Mini (zselés)
 
sziasztok,
picit több mint egy évesek lettünk:)
a napló pedig kerek 1 éves.
A nagy év értékelőkbe szokták méltatni, hogy mi mindent sikerült elérni ez idő alatt.
Nálam ez is most kicsit más.
lássuk be : Az eredeti inspiráció az eredeti elképzelések tükrében jó nagy kudarc lett.
Mindazonáltal nekem még mindig tetszik és továbbra is jó érzéssel tölt el a vele való foglalkozás.
Dehát végtére is ez a lényeg nem!?
nah és egy friss kép
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére