• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Buddhás nano melegvizes lowtech

Valamint @tsokee -tól kaptam egy adag Phyllanthus fluitans -t és szépen pirosodik is. Szerintem elég jó kontraszt lesz. (kaptam mást is csak annak elfelejtettem a nevét és nem vagyok még egészen biztos, hogy ide bekerül.
Myriophyllum Guyana ;) örülünk, hogy bevált a Phyllantus 👍
 
Update:
Valahonnan lettek kagylósrákféléim pici apró fekete jószágok. Nappal el vannak bújva de éjszaka ha kislámpával vizslatok nyüzsgés megy de egyenlőre nem látok negazív hozadékot.
Szíriusz ismét beteg, szóval megint a szokásos gyógyvizébe pihen... Évente 3x-4x elnyomja ezt a műsort. Szóval már nem ér felkészületlenül. Szóval ezért nincs ismét a fotókon.
Visszább vettem a profitóból. 3 naponta 0.5 ml megy plusz maradt a napi 2ml carbo.
Békatutajból már adok repibe ha jön valaki halért:)
Bébi ancikhoz jár :)

Kis kertészkedés után lőttem pár képet.
 
egy gyors update, hogy szenteljek kicsit a babonának is és minden rosszat itt hagyjak az óévben.

Szíriusz elhunyt. elég nehezen épült fel legutóbbi betegségéből és már csak árnyéka volt önmagának. két éves is elmúlt már tehár számítottunk kicsit már rá.

Forráztam égertobozt garnis akvába s mivel kicsit megszaladt a mennyiség gondoltam dobok 1-2db-ot ide is.
rossz ötlet volt. A Staurogyne repens kb 50%-a egy nap alatt elmállót. gyorsan ki is szedtem. már kezd helyre jönni.

A vizemmel valami még mindig nem kóser ugyanis a kísérleti redcherry egyike nem tudott ma levedleni, szóval neki is nyekk.

Valamint próbálkoztam megint csigákkal.
Pár hagyma, zebra, rohamsisak mászott be.
két napig nem volt semmi extra szépen eszegették az felületi algát és látszólag minden rendben volt. aztán megálltak egy helyben és kb egy napig meg sem mozdultak. másnap (azaz a negyedik nap) mivel továbbra sem mentek sehová szépen kivettem mindet. áttettem a nagy akvámba ahol köszönik szépen jól vannak a csiguk. aztán jó gyorsan félig meddig ki is kellett vennem őket ugyanis kimásztak a házukból de nem tapadtak. fe3lborultak mint a büdösbogár, ha szabad így fogalmaznom. azóta kezdenek jobban lenni kezdenek már mászkálnak a többiek még mindig csak házból kilógva hesszelnek de élnek.
Ha valaki már tapasztalt hasonló tünetet jöhet az infó.

A végére tartogattam némi jobb hírt is.

Megjött a kicsi kínai led vezérlő így most jó sokat világíthatok napközben két hosszabb felhős szakasszal . 50%-ig dimmelem le majd vissza.

Valamint raktam be egy új növényfajt is. CO2 nélkül nem tudom mennyire fog jól működni de majd meglátjuk.
Tropica Hygrophila pinnatifida TC (zselés) buddha mellett és egy faágon.

ja és BUÉK
 
nos,

Nem tudom, kicsit inkább valami tech fórumba való de azért megosztom hátha épülésünkre szolgál.
A kis Kínai led vezérlőről.

Sima standalone eszközként minden fillefranc nélkül használható 100W max teljesítményű ledek dimmeléséhez. Ebben az esetben ő egy net nélküli hotspot amihez ha csatlakozol akkor egy mobil app segítségével állítgatható, időzíthető stb. Play áruházas app reklámok nélkül szóval mondhatjuk lowrisk.

Ha viszont úgy használnád amivel ő kecsegtet, hogy okosotthonhoz csatlakoztathatod és ilyesmi az már kicsit más tészta.
egy ellenőrizhetetlen szerveren "kell" hozzá regisztrálni email címmel. (nyilván ide valami olyan mail címet kell használni amiért nem kár és nem olyan jelszóval amit soha sehol máshol nem használnál. )
Valamint meg kell adni neki az otthoni wifi-d jelszavát amit ő ezen az ellenőrizhetetlen távoli szerveren el is tárol. Ezzel a belső hálódra kerül egy olyan eszköz amin van egy rakás számomra értelmezhetetlen módon nyitott port. (na ez már highrisk)
Szóval ha valaki vett már ilyesmit és vagy tervezi, inkább lebeszélném erről a lépésről.
Természetesen megfelelő informatikai ismertekkel valami guest hálózatra aggatva működhet de az okos otthonhoz való csatlakoztatása szerintem akkor is felejtős....
 
egy gyors update, hogy szenteljek kicsit a babonának is és minden rosszat itt hagyjak az óévben.

Szíriusz elhunyt. elég nehezen épült fel legutóbbi betegségéből és már csak árnyéka volt önmagának. két éves is elmúlt már tehár számítottunk kicsit már rá.

Forráztam égertobozt garnis akvába s mivel kicsit megszaladt a mennyiség gondoltam dobok 1-2db-ot ide is.
rossz ötlet volt. A Staurogyne repens kb 50%-a egy nap alatt elmállót. gyorsan ki is szedtem. már kezd helyre jönni.

A vizemmel valami még mindig nem kóser ugyanis a kísérleti redcherry egyike nem tudott ma levedleni, szóval neki is nyekk.

Valamint próbálkoztam megint csigákkal.
Pár hagyma, zebra, rohamsisak mászott be.
két napig nem volt semmi extra szépen eszegették az felületi algát és látszólag minden rendben volt. aztán megálltak egy helyben és kb egy napig meg sem mozdultak. másnap (azaz a negyedik nap) mivel továbbra sem mentek sehová szépen kivettem mindet. áttettem a nagy akvámba ahol köszönik szépen jól vannak a csiguk. aztán jó gyorsan félig meddig ki is kellett vennem őket ugyanis kimásztak a házukból de nem tapadtak. fe3lborultak mint a büdösbogár, ha szabad így fogalmaznom. azóta kezdenek jobban lenni kezdenek már mászkálnak a többiek még mindig csak házból kilógva hesszelnek de élnek.
Ha valaki már tapasztalt hasonló tünetet jöhet az infó.

A végére tartogattam némi jobb hírt is.

Megjött a kicsi kínai led vezérlő így most jó sokat világíthatok napközben két hosszabb felhős szakasszal . 50%-ig dimmelem le majd vissza.

Valamint raktam be egy új növényfajt is. CO2 nélkül nem tudom mennyire fog jól működni de majd meglátjuk.
Tropica Hygrophila pinnatifida TC (zselés) buddha mellett és egy faágon.

ja és BUÉK
Szia! Nem használtál az újra indítás előtt planária írtót? A növények levelein vagy a fába beívódva nagyon sokáig bírja a csigákat mérgezni. Én 4 hónappal No planaria írtás után tettem vissza a zebra csigáim, háromból kettő pont ezeket a tüneteket produkálta és el is pusztult. Egyet sikerült megmenteni,ő azóta is kicsit deffektes..😒
 
Szia! Nem használtál az újra indítás előtt planária írtót? A növények levelein vagy a fába beívódva nagyon sokáig bírja a csigákat mérgezni. Én 4 hónappal No planaria írtás után tettem vissza a zebra csigáim, háromból kettő pont ezeket a tüneteket produkálta és el is pusztult. Egyet sikerült megmenteni,ő azóta is kicsit deffektes..😒
Lehet igazad van mert fenbendanin és no planária is volt benne újraindítás előtt. De a régi cuccokból csak a kövek egy része, az üveg és a szűrő ami maradt..
A köveket forróvíz körömkefe átsikáltam. + Sütőben 200°c fél órát - órát sütöttem.
A szürőbe viszont csak a substrat es perlon lett cserélve. A szűrő ház és a szivacs csak mosva lett. Gondolod így maradhatott?
Jah az üveget viszont 'vízkőoldoztam' azzal az ecetes békás termékkel. Utána forrózuhanyos öblítés.
 
Lehet igazad van mert fenbendanin és no planária is volt benne újraindítás előtt. De a régi cuccokból csak a kövek egy része, az üveg és a szűrő ami maradt..
A köveket forróvíz körömkefe átsikáltam. + Sütőben 200°c fél órát - órát sütöttem.
A szürőbe viszont csak a substrat es perlon lett cserélve. A szűrő ház és a szivacs csak mosva lett. Gondolod így maradhatott?
Jah az üveget viszont 'vízkőoldoztam' azzal az ecetes békás termékkel. Utána forrózuhanyos öblítés.
Hát a tünetek miatt amit a csigák produkálnak van esélye hogy a szivacsban maradhatott valami, elvileg aktívszenes használatot és sok vízcserét ajánlanak mindkét szer használata után,és kb 6 hónapot a csigák berakásához. Viszont nekem a postakürtök vígan el vannak abban az akváriumban azóta is. Lehet ők kevésbé érzékenyek.Ha szeretnél, addig is tudok adni kéket meg rózsaszínt amíg jó lesz a vized. Strapbíróbbak . :)
 
Hát a tünetek miatt amit a csigák produkálnak van esélye hogy a szivacsban maradhatott valami, elvileg aktívszenes használatot és sok vízcserét ajánlanak mindkét szer használata után,és kb 6 hónapot a csigák berakásához. Viszont nekem a postakürtök vígan el vannak abban az akváriumban azóta is. Lehet ők kevésbé érzékenyek.Ha szeretnél, addig is tudok adni kéket meg rózsaszínt amíg jó lesz a vized. Strapbíróbbak . :)
Hát ezek alapján egy jó nagy upgrade előtt állok :(
szivacsokat meg ilyesmit tuti veszek újat. így szűrő is újra indul. ill. szerintem cserélem a köveket is. Bár az elég melós lesz mert mert a scape elég sok részén megtalálhatóak.
aztán majd meglátjuk.
Köszönöm az ajánlatot cuki vagy de ebbe majd csak sulawesi csigukat szeretnék más egyéb olyan csigut nem akarok bele tenni ami elszaporodhat.
 
Sziasztok,
Kb ezer éve nem írtam egy szót se és még képet se tettem fel.
Fejlemények:
Növények tripartita és phyllanthus kivételével jól vannak. Tripartita levelei őszi hangulatot idéznek. Phyllanthus pedig szép barnás agóniába öltözött. Gyökércsomók leválnak a levelekről és lesüllyednek a levelek egyesével szétszóródnak. Nem igazán változott semmi mióta beköltöztek szóval pillanatnyilag nem tudom mi baj lehet. Első blikre makró adagolásán gondolkodtam. De attól megindult a zöld és barna alga. Szóval majd újratervezek.

És egy kis néznivaló:
4 db kezdetnek, hogy bírják-e ha igen jön majd más faj is.
Nagyon félősek.
 
Apám, te aztán bátor ember vagy! Esetleg optimista fatalista.😉
Neonok mellé spináta? Erre most tényleg baromi kiváncsi vagyok.

Nekem amúgy mostanra ez a tépett verzió a Budhával egész bejön, csak a jobb első sarokban az a steril homokos rész üt el nagyon. Esetleg kis apró szemű ADA kavics jobban/természetesebben mutatna, nem lenne ilyen erős a kontraszt.
 
Apám, te aztán bátor ember vagy! Esetleg optimista fatalista.😉
Neonok mellé spináta? Erre most tényleg baromi kiváncsi vagyok.

Nekem amúgy mostanra ez a tépett verzió a Budhával egész bejön, csak a jobb első sarokban az a steril homokos rész üt el nagyon. Esetleg kis apró szemű ADA kavics jobban/természetesebben mutatna, nem lenne ilyen erős a kontraszt.
Steril homok? az csak takarítás rendrakás után van....
Aztán Góbi felébred és rendet rak...

amúgy ezen is látszik a tripartita elszíneződése.
meg ott hátrébb is:

kicsit én is tartottam a neonoktól de jó magas a "gyep" (tudom az nem itt kezdődik) de jól el tudnak bújni . nomeg a neonok a földről nálam nem esznek. Erre Góbi megtanította őket :) ami lent van az az övé és a kis háreméjé. a spináták meg nem jönnek fel onnan :) algázó géb meg nem eszik spinátát max spenótot szóval egyenlőre szent a béke.
 
amúgy nincs sok neon bent csak mutatóba.. csak azért vannak minden képen mert az egyikük szeret fényképezkedni és mindig beletrollkodik a képbe.
 
Egy új kép és egy jó hír. Kő csere és szűrő töltet csere után van élő csigám! Juhé jah és a spináták is szépen elvannak.
Fekete leves:
Valamit elqurtam a vízkémián. Vízfelszin közeli bucák kezdenek lyukadozni, tripartita őszi színekbe borult.
Tényleg kéne már valami teszt készlet...
valamit tényleg 'elcs*sztél'... szerintem még nem nagyon láttunk ilyen sula-s akváriumot!
Ha hosszú távon működik lehet néhányan sorban állnak majd nálad a 'recept'-ért ;)
 
Sziasztok,
Címszavakban:
Időhiány: van.
Tesztkészlet: nincs.
Szerencse: nagyon elhagyott.

Sztori folytatódik azzal, hogy kiszedtem a neonokat biztos ami tuti alapon. a kis szula garnélák ezzel szemben szépen elhullottak. Ezt betudom a rossz társaságnak. Valószínű az amanok túl erős konkurencia a kajában. Apropó ha valakinek van amanocsapda diy ötlete várom a linket.
Vettem mini tylo- kat GA-ba. Ők nagyon jól érzik magukat szépen fejlődgetnek. Szomorú és bosszantó tény, hogy még mindíg nőnek és már nem minik. Ha fejlődésük ilyen ütembe zajlik és elkezdenek áskálni is akkor lesz eladó nem mini tylom.

Nah de növényezzünk kicsit. Montecarlo szépen terül és 1-2helyen már kezd benőni a HM alá, közé. Ennek örülök met eredetileg is montecarlo gyepet szerettem volna így szépen lassan nyírom le felőle. Pinnatifida kordábatarthatatlan. Nagyon szépen burjánzik. Víz felszínén viszont megtorpant. Valamint volt egy durván két hetes kihagyásom vízcserébe és tápozásba (egyszerűen nem voltam otthon) azt nagyon megsínylette.
Vele eggyütta staurogyne is elmorzsolt pár levelet. De már kezd helyreállni a rend.

Jah és kép nyírás után plusz a csiguból egy.


Ps.: Az egyik képen látható egy electic Rami ő biológiai fegyver a kagylosrákok és egyéb apró jószágok ellen akik kezdtek elszaporodni a neonok távozása után. Természetesen tudom, hogy nem sulavesi kompatibilis. De ő is falánk és szelíd szóval mindent felfal és könnyű kifogni utána.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére