• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Budapest

Nálunk nincs rá lehetőség. Alap dolgokat tartunk és sokszor a könnyebb utat választjuk beszerzésben halaknál. Bevált beszállító, bevált halacskák. Nálunk erősen limitált a hely. Lassan sorszámhúzógép kell a bolt elé egy-egy szombati napra. :)

De egy specializált bolt vagy több simán elférne csak halasban is. Ahol ugyanaz a tisztaság fogad mint nálunk, az érzés stb. Nem egy légpumpás vízköves hely. Patika akváriumok, szuper minőségű halakkal stb.

Ha egy vevő diszkosz halat szeretne nincs egy olyan hely ahova bátran el merem küldeni. És itt most nem egy ritkaságról beszélünk.

2013 japán....

View attachment 46773Japan tour 2013 by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 46774Japan tour 2013 by Viktor Lantos, on Flickr

Csak hogy értsük milyen látványra gondolok :)

Múltkor láttam diszkoszokat egyik legnagyobb díszhal nagykerben. Sorban hullottak el az üzletben, mint a legyek, elég szomorú látvány volt. Nem voltak olcsók. 1-2 különlegesebb is volt közöttük. Lehet, hogy elszántabb és rutinosabb akvarista meg tudta volna őket menteni, ha ingyen adják a rossz passzban lévő halakat.
 
Utoljára módosított:
Az elmúlt héten vettem két különböző boltban 2-2db algázó gébet.
Az egyik helyen az egyik hal beleragadt a kifogóedénybe, miközben a műanyagzacskóba öntötték volna a vízzel együtt. Az eladó kézzel piszkálta át a halat a zacskóba. 2 nap múlva elpusztult.
A másik helyen a hálóba egy másik fajta hal is belekeveredett, és az eladó a hálóból kézzel rakta át a kifogóedénybe, jól megmarkolva, nehogy kiugorjon. A hal másnapra elpusztult.
A két vásárlásból 1-1 egyed maradt meg.
Szerintetek lehet összefüggés a bánásmód és a pusztulás között, vagy csak üldözési mániám van?
 
Az elmúlt héten vettem két különböző boltban 2-2db algázó gébet.
Az egyik helyen az egyik hal beleragadt a kifogóedénybe, miközben a műanyagzacskóba öntötték volna a vízzel együtt. Az eladó kézzel piszkálta át a halat a zacskóba. 2 nap múlva elpusztult.
A másik helyen a hálóba egy másik fajta hal is belekeveredett, és az eladó a hálóból kézzel rakta át a kifogóedénybe, jól megmarkolva, nehogy kiugorjon. A hal másnapra elpusztult.
A két vásárlásból 1-1 egyed maradt meg.
Szerintetek lehet összefüggés a bánásmód és a pusztulás között, vagy csak üldözési mániám van?
szerintem jogos az üldözési mániád ebben az esetben :(
Nekem volt olyan hogy a padlóra került a hal, de mivel láttam nem adta nekem... csak visszarakta az akváriumba... max ott halt meg, vagy ha még azelőtt valaki arra járt megvette
 
Az elmúlt héten vettem két különböző boltban 2-2db algázó gébet.
Az egyik helyen az egyik hal beleragadt a kifogóedénybe, miközben a műanyagzacskóba öntötték volna a vízzel együtt. Az eladó kézzel piszkálta át a halat a zacskóba. 2 nap múlva elpusztult.
A másik helyen a hálóba egy másik fajta hal is belekeveredett, és az eladó a hálóból kézzel rakta át a kifogóedénybe, jól megmarkolva, nehogy kiugorjon. A hal másnapra elpusztult.
A két vásárlásból 1-1 egyed maradt meg.
Szerintetek lehet összefüggés a bánásmód és a pusztulás között, vagy csak üldözési mániám van?
Jogos ez a feltevéséd, és szerintem ez nem mánia. Én is így jártam itt Pesten egy ilyen, úgy nevezet akvarisztikai boltban, garnéla vásárláskor. Hálóval szedte ki, és kézzel rakta át a edénybe. Mikor ezt láttam, kértem hogy hívja oda a üzletvezetőt, és kértem a panasz könyvet. Ere azt mondták hogy nincs panasz könyvűk. Ere azt mondtam hogy most rögtön hívom a fogyasztóvédelmet, (nem állat védőt) és megkérdeztem hogy ezt hogy képzelik. A üzletvezető mikor halotta hogy mi a problémám, rögtön kiszedet új garnélákat, a garnéla kiszedővel, vagy pipa, nem tudom hogyan nevezik. És ingyen hozhattam el. Azóta ha ara járok és esetleg garnélát vásárolok, csak is ezzel a pipával szedik ki. Látszik hogy nincsenek megszokva ere, mert nagyon tudnak bénázni a garnéla kifogással.

Nem értem hogy már hálóval szedi ki, mért kell megfognia kézzel. Olyan nehéz belemártani a vizes edénybe, ahol amúgy is lemászik róla.
 
Garnélával nem volt ilyen esetem, viszont az uroknál tapasztaltam. Többen akadtak a hálóba, mint amennyit kértem, és a felesleget kézzel rakták vissza. Baromi óvatosan, de meglepett a dolog. Mondjuk annyira picik, hogy inkább visszamerítés, és nem tényleges fogásról volt szó. De azért na, nem tapizzuk a halakat.
 
Jogos ez a feltevéséd, és szerintem ez nem mánia. Én is így jártam itt Pesten egy ilyen, úgy nevezet akvarisztikai boltban, garnéla vásárláskor. Hálóval szedte ki, és kézzel rakta át a edénybe. Mikor ezt láttam, kértem hogy hívja oda a üzletvezetőt, és kértem a panasz könyvet. Ere azt mondták hogy nincs panasz könyvűk. Ere azt mondtam hogy most rögtön hívom a fogyasztóvédelmet, (nem állat védőt) és megkérdeztem hogy ezt hogy képzelik. A üzletvezető mikor halotta hogy mi a problémám, rögtön kiszedet új garnélákat, a garnéla kiszedővel, vagy pipa, nem tudom hogyan nevezik. És ingyen hozhattam el. Azóta ha ara járok és esetleg garnélát vásárolok, csak is ezzel a pipával szedik ki. Látszik hogy nincsenek megszokva ere, mert nagyon tudnak bénázni a garnéla kifogással.

Nem értem hogy már hálóval szedi ki, mért kell megfognia kézzel. Olyan nehéz belemártani a vizes edénybe, ahol amúgy is lemászik róla.
Nem tudom, hogy örüljek, vagy inkább szokorkodjak, amiért megerősítetek a gyanúmban. Az egyik helyen (a piszkálós eladó) talán csak gondatlannak, szakszerűtlenek nevezhető. De a másik, aki feltehetőleg meg is nyomta az állatot (nem véletlenül), arról nem is tudom mit gondoljak?
A szomorú az, hogy az egyik bolt pont az általam favorizált, eddig pozitív benyomást keltő hely volt (bár ott is értek már csalódások, de hát ha az ember szerelmes...)
A másik hely már eddig is a "messze kerülendő" listámon volt, csak most éppen útba esett, és egyébként jó nagy választéka van mindenből. Csak hát... (n)
 
Garnélával nem volt ilyen esetem, viszont az uroknál tapasztaltam. Többen akadtak a hálóba, mint amennyit kértem, és a felesleget kézzel rakták vissza. Baromi óvatosan, de meglepett a dolog. Mondjuk annyira picik, hogy inkább visszamerítés, és nem tényleges fogásról volt szó. De azért na, nem tapizzuk a halakat.
Nekem eszembe nem jutna kézzel megfogni, akár garnéla, akár hal. Emlékszel, amikor kiszedtem a rákokat, mindegyiknél megvártam, hogy magától átússzon a hálóból a tálba. Esetleg a háló emelésével ösztökéltem a gyorsabb átúszásra. Igaz, nem vagyok "szakember".
 
Ilyen esetekben lenne jó az online visszajelzés, akár névtelenül. Lehet, hogy ő maga sem gondolt bele, hogy mit csinál. :( De én beszari vagyok és kerülöm a konfliktusokat.
Rudi, igen, emlékszem. :)
 
Ne hogy abban tudatban éljetek hogy a fogyasztóvédelemmel nem érünk semmit, mert nem tesznek semmit. Eddig 2 panaszt tettem a fogyasztóvédelemnél, és mind 2x sikeres eredménnyel jártam. Mert azt mondták, hogy bármi ami kereskedésben van, és a vásárló, valamiért nincs megelégedve a termékkel, lehet az bármi, nekik kötelező intézkedni. Könnyű hozzájuk bejutni (Budapest, Blaha Lujza tér a 4-6 villamossal szembe). A portás is elirányít hogy hova kell menni.
 
Én hoztam el GA-ból olyan amanot ami leesett a földre. Kézzel lett felszedte. Semmi baja sem lett. Nyilván nem mindegy mekkora erő éri.
 
Én hoztam el GA-ból olyan amanot ami leesett a földre. Kézzel lett felszedte. Semmi baja sem lett. Nyilván nem mindegy mekkora erő éri.
biztos mert az már nem Bp :ROFLMAO:
Itthon is szedtem már össze a földről garnélát/halat ;)
 
Én mikor legutóbb Amano-kat vásároltam, a kolléga az akváriumban a víz felett, a levegőben! kapta el a hálóval a kis szökőművészt. Én még ilyet nem láttam... :D
Ugye, @Szmóki ? :D
 
Ne hogy abban tudatban éljetek hogy a fogyasztóvédelemmel nem érünk semmit, mert nem tesznek semmit. Eddig 2 panaszt tettem a fogyasztóvédelemnél, és mind 2x sikeres eredménnyel jártam. Mert azt mondták, hogy bármi ami kereskedésben van, és a vásárló, valamiért nincs megelégedve a termékkel, lehet az bármi, nekik kötelező intézkedni. Könnyű hozzájuk bejutni (Budapest, Blaha Lujza tér a 4-6 villamossal szembe). A portás is elirányít hogy hova kell menni.
Amit leírtam az csak gyanú, vagy lehet, hogy véletlen egybeesés. Semmi képpen nem bizonyítható, mint pl. a földre esett hal. Azért is nem írtam le a boltok nevét, mert mi van, ha nincs igazam? Rágalmaznék. Ezt semmi képp nem tenném.
 
Más az, ha véletlenül vagy kényszerből van megfogva. Én is pakoltam vissza iszkoló amanot az asztalról, miután kiugrott a hálóból. De ha valaki már eleve a tapival kezdi, nem biztosb hogy jó dolog. :( Arról nem is beszélve, hogy esetleg a kezén milyen bacik lehetnek. Ha felsérti a nyálkahártyát a halon, lefertőzheti bármivel.
 
Meg aki állatkereskedő az úgy bánjon az állataival ahogyan illik. Meg a földre eset halat vagy garnélát, ne a szemed láttára zacskózza be. Inkább szedjen ki egy másikat.
Pl.
Ha vennék egy drága halat vagy garnélát, ami több ezer forint, és kézzel fogná meg az eladó, és másnapra felfordulna, az első reakció nem az lenne hogy mérjek a vízen, mert valami rossz nálam, hanem az lenne hogy (nem finom)kézzel fogta meg az eladó.
 
Meg lehet fogni kézzel, ha tudja mit csinál az illető. :)

Az meg, hogy baci lehet a kezén - tudjátok mi mocsok van egy importszállítmány vizében összesen? :)

Nyilván nyomorgatni nem ér, meg finoman kell bánni vele. Én is jártam már úgy, hogy szerintem kiszedéskor nekiszorult a hal a háló szélének és az akva üvegének, megnyomták, akkor nem láttam, itthon már amikor elővettem a zacsit halott volt. 1500 forintos hal, gondolhatjátok... De sajna ilyen van. :(
 
Amit leírtam az csak gyanú, vagy lehet, hogy véletlen egybeesés. Semmi képpen nem bizonyítható, mint pl. a földre esett hal. Azért is nem írtam le a boltok nevét, mert mi van, ha nincs igazam? Rágalmaznék. Ezt semmi képp nem tenném.
ere csak azt tudom mondani hogy ilyenkor, mikor vásárolsz és ilyet látsz, Ne fogad el, vagy ne vedd meg. Cserélje ki.
 
Back
Oldal tetejére