• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Budapest

Sziasztok!

Ma gondoltam benézek a Trionyxba.
Még jó hogy a ház sor túl oldalán álltam meg, mert átköltöztek a szomszéd ház aljába, így rögtön szembesültem a ténnyel.
Szellősebb a helyiség, nem kell lapjával kerülgetnie egymást a vásárlóknak.
A választék változatlan (többnyire kommersz halak, egy-egy különlegességgel), maradt az erős terrarisztikai vonal.
Viszont vannak Anubias márkájú zselés növények.

A.ttila
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, Budapest lehetőleg keleti régióiban (17.kerület lenne a legjobb, de persze nem baj, ha csak közeli) keresek, megbízható, viszonylag nagy választékú tenyésztőt/halas boltot, ahol mily meglepő halat keresek, és árban ne legyenek annyira elszállva.

Ha olyan, jöhet akár privátban is.

Köszi a segítséget előre is.
 
a 16. kerben van a vadvilagbolt. nem voltam még ott, de honlapjuk szerint vannak nano halaik meg más halak is. (főoldal alja felé vannak a képek) árakat sajnos nem írnak hozzájuk, de talán érdemes ellátogatni oda.
linket nem akartam berakni, de a google-be beírva kiadja ;)
 
a 16. kerben van a vadvilagbolt. nem voltam még ott, de honlapjuk szerint vannak nano halaik meg más halak is. (főoldal alja felé vannak a képek) árakat sajnos nem írnak hozzájuk, de talán érdemes ellátogatni oda.
linket nem akartam berakni, de a google-be beírva kiadja ;)
Hú télleg, ők is vannak, el is felejtettem. Köszi a tippet! (y)
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy az akvariumbutor.hu-n vásárolt-e már valaki bútort az akvája alá? Illetve ajánlotok-e boltot ahol bútort lehet venni? Tudom GA-ban is kapható, de sajnos a pénztárcám egyenlőre olcsóbbra van csak méretezve.

Remélem ez még nem számít reklámnak:)
 
Sziasztok!

X. kerben nem rég nyílt a Birillo ZOO. Egész erős növényes vonalon.

Tegnap én is benéztem hozzájuk!
A JBL szűrőhöz kellett rotorfedél és hát mégis ők ebben az illetékesek (márka kereskedés), az Ad-ban teljes szettet akartak adni rotorral, tengellyel, de sokallottam!
Meglepődtem, mert a GA-n kívűl még nem találkoztam olyan üzlettel ahol nem csak egy akváriumban próbálkoznak valami növényest féle medencét bemutatni!
Egész pofás elrendezésű edények voltak, az egyik ugyan kicsit elburjánzott és jó pár alga is volt benne, de alapvetően látszik hogy foglalkoznak vele (a fán már le volt carbózva az ecset)!
Az eladó Srácon is látszott hogy nem ma kezdte a növényes témát és szívesen végig mutogatta a medencéket!
Képben volt a törökbálinti etalon üzlettel és ott ténykedő Szakikkal kapcsolatosan is!

A halas medencékben láttam pár elhullott egyedet, az áruk ennek ellenére átlag fölött van.

A növényes tárolójuk eléggé le volt fosztva, ezért arról nem sokat tudok mondani.

Összességében egy látogatást megér, többet mutat mint a szokványos pláza boltok!

A.ttila
 
Sziasztok!



Tegnap én is benéztem hozzájuk!
A JBL szűrőhöz kellett rotorfedél és hát mégis ők ebben az illetékesek (márka kereskedés), az Ad-ban teljes szettet akartak adni rotorral, tengellyel, de sokallottam!
Meglepődtem, mert a GA-n kívűl még nem találkoztam olyan üzlettel ahol nem csak egy akváriumban próbálkoznak valami növényest féle medencét bemutatni!
Egész pofás elrendezésű edények voltak, az egyik ugyan kicsit elburjánzott és jó pár alga is volt benne, de alapvetően látszik hogy foglalkoznak vele (a fán már le volt carbózva az ecset)!
Az eladó Srácon is látszott hogy nem ma kezdte a növényes témát és szívesen végig mutogatta a medencéket!
Képben volt a törökbálinti etalon üzlettel és ott ténykedő Szakikkal kapcsolatosan is!

A halas medencékben láttam pár elhullott egyedet, az áruk ennek ellenére átlag fölött van.

A növényes tárolójuk eléggé le volt fosztva, ezért arról nem sokat tudok mondani.

Összességében egy látogatást megér, többet mutat mint a szokványos pláza boltok!

A.ttila
Attila !
A Birillo ZOO hozza be az Anubiast.
Nem vetted észre a Terrán ? :)
 
Sziasztok!

Tegnap kiküzdöttem magam a GA-ba....nem semmi hóesés volt, de mindenképp megérte elmenni!!!
Jó volt látni a szépen berendezett akváriumokat, a növényeket! Sikeresen beleszerettem jópár növénybe...

Visszafelé beugrottam a Zsilinszky boltba...hááát...ami pozitívum: láttam pár ritkábban kapható halat pl.(Copella arnoldi, Mesonauta festivus), kaptam kis kiszerelésű tőzeget. Növény nulla. 20 éve jártam ott utoljára, jobb színvonalra emlékeztem.
Voltam az Atlantisz faunában is, növény semmi, viszont halválaszék egész jó, bár nem túl bizalomgerjesztőek az akváriumok. Ennek ellenére több akváriumban is zajlott az élet, udvarló hímek, szorgalmas keresgélés.
Elnéztem az Aquadepo-ba is, növény nem igazán volt, de halak bőségesen, kalászhalak, törpesügérek, rasborák, stb, valamit tiszta és nagy akváriumok.
Mindezt tömegközlekedve és kutyagolva, talpig latyakban. Ettől független jó nap volt! :)
 
Elnéztem az Aquadepo-ba is, növény nem igazán volt,

Én csütörtökön voltam az Ad-be. Volt nekik elég sokHC, acicularis, anubias, crypto, pogo, stb növényeik. Ahhoz képest régen mennyire kicsi és silány minőségű volt a választékuk, most nagyon szép növényeket árulnak és ők próbálkoznak legalább. Pár hónapja csináltak 2 wabit, ami a pulton van, meg lehet nézni őket.
 
Én csütörtökön voltam az Ad-be. Volt nekik elég sokHC, acicularis, anubias, crypto, pogo, stb növényeik. Ahhoz képest régen mennyire kicsi és silány minőségű volt a választékuk, most nagyon szép növényeket árulnak és ők próbálkoznak legalább. Pár hónapja csináltak 2 wabit, ami a pulton van, meg lehet nézni őket.
:( Csak a wabikat láttam...
Elég közel van az Ad a melóhelyemhez, múlt héten is voltam bent, előtte is és néhány málladozó növényt láttam csak, így most nem is néztem, egyből a pulthoz startoltam a cuccomért és gyorsan megnéztem a halakat...mea culpa, mea maxima culpa...hétfőn bemegyek mégegyszer...
Mondjuk rá is kérdezhettem volna, hogy érkeznek-e növények, mert ugye néma gyereknek.....:)
 
Nemo 17 állatkereskedés. XVII. Ker. Piaccal szemben a kulcsmásolónál a kis udvarban. Pici bolt, a szaktudás hiánya még nekem is feltünő, pedig én full amatőr vagyok. Ugyanakkor az alap halfajták, növények megtalálhatóak, néha garnéla is és (szerintem) nagyon olcsó.
 
A jövőben próbáljunk a reklámszerű bejegyzések helyett személyes tapasztalatokról írni. Így hasznos lesz a bejegyzés is. Különben nehéz megkülönböztetni egy jól elhelyezett hírdetés esetleg egy üzlet alkalmazottja által betolt infót.

Mi a személyes tapasztalat?

Én csütörtökön voltam az Ad-be. Volt nekik elég sok HC, acicularis, anubias, crypto, pogo, stb növényeik. Ahhoz képest régen mennyire kicsi és silány minőségű volt a választékuk, most nagyon szép növényeket árulnak és ők próbálkoznak legalább. Pár hónapja csináltak 2 wabit, ami a pulton van, meg lehet nézni őket.

Elég közel van az Ad a melóhelyemhez, múlt héten is voltam bent, előtte is és néhány málladozó növényt láttam csak, így most nem is néztem, egyből a pulthoz startoltam a cuccomért és gyorsan megnéztem a halakat

Ma gondoltam benézek a Trionyxba.
Még jó hogy a ház sor túl oldalán álltam meg, mert átköltöztek a szomszéd ház aljába, így rögtön szembesültem a ténnyel.
Szellősebb a helyiség, nem kell lapjával kerülgetnie egymást a vásárlóknak.
A választék változatlan (többnyire kommersz halak, egy-egy különlegességgel), maradt az erős terrarisztikai vonal.
Viszont vannak Anubias márkájú zselés növények.

Szóval igyekezzünk ezen a vonalon maradni. Köszi a megértést.
 
A jövőben próbáljunk a reklámszerű bejegyzések helyett személyes tapasztalatokról írni. Így hasznos lesz a bejegyzés is. Különben nehéz megkülönböztetni egy jól elhelyezett hírdetés esetleg egy üzlet alkalmazottja által betolt infót.

Mi a személyes tapasztalat?







Szóval igyekezzünk ezen a vonalon maradni. Köszi a megértést.


Tegnap voltunk az aquapetben nagyon hideg volt, a halaknál meg meleg volt, egy raktárüzlet de be lehet menni vásárolni.
Az olcsóság miatt mentünk és szivacsszűrőket vettem.
Az aquadepóóban vettem az atman külsőszűrőmet az akkori legjobb áron, itt vettem apró gömbölyített bazaltot, és sokféle akváriumi halat.
Azóta mindegyiket megelégedéssel használom.
 
Back
Oldal tetejére