• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Budapest

Sziasztok!
18. kerületben tudtok mondani jó (átlagos :D ) akvarisztikai boltot? Ki ismerős errefelé? Esetleg 19.kerület is játszik.

Köszi!
Soroksár nem játszik? M5 Buy Way, ott van egy jó nagy halas/hüllős/rágcsálós kereskedés (Galapagos). Előfordulnak nano halak, sima akváriumi halakból is szép felhozatal szokott lenni, kapható oto, de amano garnélát is vettem már náluk, ezen kívül elég jó sügéres szekciójuk is van. Vannak jóféle tápok, talán még agyagos talaj is kapható náluk, meg pár egyszerűbb növény. A Nagykörösi úton, Gyálhoz elég közel van még egy kicsi halas, de ott már régen voltam, a tipikus 30 évvel ezelőtti színvonalat képviseli elevenszülőkkel, tengerimalaccal, hasonlókkal. Meg itt Gyálon van még Zsozsi halodája, ő is árul a sügéreken kívül mindenféle halakat, nano halak is szoktak lenni talán. Meg a Métánál az ipari parkban is van egy nagyker, de ott inkább a tavi vonal az erősebb, ha jól rémlik. Pontosan mit keresel?
 
Utoljára módosított:
Mit szeretnél pontosan venni?
Igazából nézelődni, első körben. Növény és halfronton, de ha van vmi speckó akció, akkor akár az is érdekes lehet. ;)

Soroksár nem játszik? M5 Buy Way, ott van egy jó nagy halas/hüllős/rágcsálós kereskedés (Galapagos). Előfordulnak nano halak, sima akváriumi halakból is szép felhozatal szokott lenni, kapható oto, de amano garnélát is vettem már náluk, ezen kívül elég jó sügéres szekciójuk is van. Vannak jóféle tápok, talán még agyagos talaj is kapható náluk, meg pár egyszerűbb növény. A Nagykörösi úton, Gyálhoz elég közel van még egy kicsi halas, de ott már régen voltam, a tipikus 30 évvel ezelőtti színvonalat képviseli elevenszülőkkel, tengerimalaccal, hasonlókkal. Meg itt Gyálon van még Zsozsi halodája, ő is árul a sügéreken kívül mindenféle halakat, nano halak is szoktak lenni talán. Meg a Métánál az ipari parkban is van egy nagyker, de ott inkább a tavi vonal az erősebb, ha jól rémlik. Pontosan mit keresel?
Oh, van itt választék kérem. :D Köszi a tippeket. Ahogy fentebb is írtam, első körben nézelődni, aztán meglátjuk. :)
 
Én az aquadepoban és az aquafaunában szoktam venni a halakat meg a cuccokat. Fauna kicsit drágább de még sem halban sem növényben nem csalódtam tőlük. Faunában kicsit morcik az eladók, főleg a csaj. A depóban viszont egy mosolyország csajszi az eladó :D
 
Aquadepo
Kiszolgálás közepes. Nem oda megyek tanácsért.
Méretre vágott akváriumot kértem, üveg árban verhetetlenek.
Hozzá belőtték a világítást 0,23W/l..aghhrrrr
Fél év alatt háromszor ment tönkre a világítás. Aghrrrr....
De elképesztő kedvesek adnak csere világítást. Amit a csaj elfelejtett visszakérni eddig mindig. Mivel én sunyi vagyok egy napra se akarom világítás nélkül hagyni a növényeket én sose vittem vissza aznap. Nem is kérte, megtarthattam volna, de az nem én vagyok. Mássnap tettem még egy utat. Elképesztő bizalom. Vagy feledékenység? Mindenesetre nekem ez hatalmas plusz pont. Ezért a gesztusért minden rosszat el tudok nekik felejteni.
Hal választék hatalmas. Dekor választék hatalmas. Mindenképpen benne van a top 3-ban.

Green Aqua
Szakértelem értelemszerűen mindenki felett áll.
A segítőkészséget nem lehet azonos skálán mérni egyik boltal sem. De semmilyen más nem akvarisztikai profilú bolttal sem. Mintha ott olyanok ülnének akik arra várnak, hogy a hülye kérdéseimre válaszoljanak. Ezért cserébe akkor is ott vásárolok ha megvehetném a belvárosban. Persze csak akkor ha nem drágább a GA-ban. De nem, az áraik is normálisak.
Nagy hibájuk nekem a távolság. Nem tudom ki találta ki, hogy törökbálinton legyen, talán ott laknak? 10km odébb 2 millióval több vásárlójuk érne oda munkaidő után vásárolni.
Nyitvatartás bozalmas. Ki az aki nem dolgozik olyankor amikor ők nyitva vannak?
Hal választék közepes, növény nagy, kiegészítő választék nagy. Prémium kategóriás cuccok.
Nem akarnak mindenképpen eladni, lebeszélnek ha nem kell neked valami csak azt hiszed kell.
Kis bolt. Titkolják de az emeleti bemutatóterem bármikor látogatható. :D azzal együtt már nem kis bolt. Egyszer elbújtam az emeleten és egész éjjel az akváriumokat bámultam, reggel távoztam az első vevővel. Észre sem vették. Dekor választékuk hatalmas. Mindenhol lézeng 2-3 vasfa meg 4-5 red moor. Itt 30-40 körüli. Kövekből szintén.
Mindenképpen benne van a top 3-ban.

AquaFauna.
Hatalmas bolt
Brutál sok hal, kevés növény, de azért van.
Rengeteg kiegészítő, algakaparó, cső akármi...
Tesztek, tápokból talán a legnagyobb a választék.
Számos kő és gyökér.
Hölgy mintha nem lenne képben a saját boltjával 2 dolgot kértem, egyik sincs raktáron. Majd megtaláltam a polcon.
Minőségi választék miatt és a GA táp miatt benne van a top 3-ban.
2 co2 palack csere lehetőség.
Drága hely.

Vadon
Sokat hallottam róla, épp ezért amikor beléptem elképedtem milyen lepusztult. Mintha épp költöznének üres minden.
Azért van hal dögivel, növény is jópár, nem néztem milyenek. Értenek a halakhoz.
Táp, élelem csak jelképes....nem is értem.

Pár rémisztő:

Kati petshop
Baros utca/József krt kereszteződés.
Nem lehet leírni amit ott látsz.
Lemész a föld alá és mintha nem lépett volna ember oda 100 éve. Mint egy atombunker. Üres akváriumok amik konganak a kosztol. Amikben vannak halak azt se látod az algától.
Eladó egy magas úr mint egy villanyszerelő. Leginkább a falout számítógépes játék jut róla eszembe atomháború után. Fehér köpenybe feláll. Akartam venni bármilyen lemezes haltápot, jó a tetra meg a serra is. De csak noname van neki....

De ez semmi nem volt:
Weselényi úton Almási tér közelében van egy kisebb bolt. Sajnos a nevét nem jegyeztem meg. Google mapson se találom mert 2014-ben még más bolt volt ott.
Egy fal tele halakkal, de nem lehet felismerni őket az algától. Rémségek boltja, de nem ez a lényeg. A bolt teljes területén nyitott kutyatáp zsákok vannak feállítva. Olyan szinten, hogy be tudsz lépni. Van 1nm szabad hely és utána nem tudsz odamenni a 4m-re lévő akváriumokhoz. Szó szerint 100 zsák kinyitva. Abból méri a szemes kutyakaját mérővel. Nem véletlen van alga a halaknál. Nem lehet hozzáférni egyikhez sem.

S akkor ha már csepeli vagyok:
Csepeli Tesco:
Heti szinten járok élő eleségért az agámának. Nagyon pici bolt. Halak betegek, növény okés, de kevés, még HC (vagy HM) is van néha. Irtó pici bolt. Eleségért be lehet menni. Tesztekhez, Neptun cuccokhoz hozzá lehet jutni. Nem nagyon ajánlom senkinek. S veszett drága.

Szigetszentmiklósi Auchan.
Hal közepes választékban és egészségesek. Növény szó szerint 4 száll, de az mindig más. Még nem láttam se többet se kevesebbet.
Táp alig, kaja serra tetra.
 
Aquadepo
Kiszolgálás közepes. Nem oda megyek tanácsért.
Méretre vágott akváriumot kértem, üveg árban verhetetlenek.
Hozzá belőtték a világítást 0,23W/l..aghhrrrr
Fél év alatt háromszor ment tönkre a világítás. Aghrrrr....
De elképesztő kedvesek adnak csere világítást. Amit a csaj elfelejtett visszakérni eddig mindig. Mivel én sunyi vagyok egy napra se akarom világítás nélkül hagyni a növényeket én sose vittem vissza aznap. Nem is kérte, megtarthattam volna, de az nem én vagyok. Mássnap tettem még egy utat. Elképesztő bizalom. Vagy feledékenység? Mindenesetre nekem ez hatalmas plusz pont. Ezért a gesztusért minden rosszat el tudok nekik felejteni.
Hal választék hatalmas. Dekor választék hatalmas. Mindenképpen benne van a top 3-ban.

Green Aqua
Szakértelem értelemszerűen mindenki felett áll.
A segítőkészséget nem lehet azonos skálán mérni egyik boltal sem. De semmilyen más nem akvarisztikai profilú bolttal sem. Mintha ott olyanok ülnének akik arra várnak, hogy a hülye kérdéseimre válaszoljanak. Ezért cserébe akkor is ott vásárolok ha megvehetném a belvárosban. Persze csak akkor ha nem drágább a GA-ban. De nem, az áraik is normálisak.
Nagy hibájuk nekem a távolság. Nem tudom ki találta ki, hogy törökbálinton legyen, talán ott laknak? 10km odébb 2 millióval több vásárlójuk érne oda munkaidő után vásárolni.
Nyitvatartás bozalmas. Ki az aki nem dolgozik olyankor amikor ők nyitva vannak?
Hal választék közepes, növény nagy, kiegészítő választék nagy. Prémium kategóriás cuccok.
Nem akarnak mindenképpen eladni, lebeszélnek ha nem kell neked valami csak azt hiszed kell.
Kis bolt. Titkolják de az emeleti bemutatóterem bármikor látogatható. :D azzal együtt már nem kis bolt. Egyszer elbújtam az emeleten és egész éjjel az akváriumokat bámultam, reggel távoztam az első vevővel. Észre sem vették. Dekor választékuk hatalmas. Mindenhol lézeng 2-3 vasfa meg 4-5 red moor. Itt 30-40 körüli. Kövekből szintén.
Mindenképpen benne van a top 3-ban.

AquaFauna.
Hatalmas bolt
Brutál sok hal, kevés növény, de azért van.
Rengeteg kiegészítő, algakaparó, cső akármi...
Tesztek, tápokból talán a legnagyobb a választék.
Számos kő és gyökér.
Hölgy mintha nem lenne képben a saját boltjával 2 dolgot kértem, egyik sincs raktáron. Majd megtaláltam a polcon.
Minőségi választék miatt és a GA táp miatt benne van a top 3-ban.
2 co2 palack csere lehetőség.
Drága hely.

Vadon
Sokat hallottam róla, épp ezért amikor beléptem elképedtem milyen lepusztult. Mintha épp költöznének üres minden.
Azért van hal dögivel, növény is jópár, nem néztem milyenek. Értenek a halakhoz.
Táp, élelem csak jelképes....nem is értem.

Pár rémisztő:

Kati petshop
Baros utca/József krt kereszteződés.
Nem lehet leírni amit ott látsz.
Lemész a föld alá és mintha nem lépett volna ember oda 100 éve. Mint egy atombunker. Üres akváriumok amik konganak a kosztol. Amikben vannak halak azt se látod az algától.
Eladó egy magas úr mint egy villanyszerelő. Leginkább a falout számítógépes játék jut róla eszembe atomháború után. Fehér köpenybe feláll. Akartam venni bármilyen lemezes haltápot, jó a tetra meg a serra is. De csak noname van neki....

De ez semmi nem volt:
Weselényi úton Almási tér közelében van egy kisebb bolt. Sajnos a nevét nem jegyeztem meg. Google mapson se találom mert 2014-ben még más bolt volt ott.
Egy fal tele halakkal, de nem lehet felismerni őket az algától. Rémségek boltja, de nem ez a lényeg. A bolt teljes területén nyitott kutyatáp zsákok vannak feállítva. Olyan szinten, hogy be tudsz lépni. Van 1nm szabad hely és utána nem tudsz odamenni a 4m-re lévő akváriumokhoz. Szó szerint 100 zsák kinyitva. Abból méri a szemes kutyakaját mérővel. Nem véletlen van alga a halaknál. Nem lehet hozzáférni egyikhez sem.

S akkor ha már csepeli vagyok:
Csepeli Tesco:
Heti szinten járok élő eleségért az agámának. Nagyon pici bolt. Halak betegek, növény okés, de kevés, még HC (vagy HM) is van néha. Irtó pici bolt. Eleségért be lehet menni. Tesztekhez, Neptun cuccokhoz hozzá lehet jutni. Nem nagyon ajánlom senkinek. S veszett drága.

Szigetszentmiklósi Auchan.
Hal közepes választékban és egészségesek. Növény szó szerint 4 száll, de az mindig más. Még nem láttam se többet se kevesebbet.
Táp alig, kaja serra tetra.

What???? Bent aludtál a boltban?! :D
És még le is írod? :D Nem semmi vagy, hallod! :D
 
What???? Bent aludtál a boltban?! :D
És még le is írod? :D Nem semmi vagy, hallod! :D
Én meg minden este ott alszom de reggelente visszateleportálok.

Amúgy a Vadvilág bolt kimaradt. 16. kerület, az Örstől kifelé még. Halválaszték fele annyi mint az Aquadepoban, de azért van rendesen. Rajhalból nincs túl sok, de akad. Dekor választék közepes, lehet találni szép fákat. Redmoor összesen talán 1-2 darab van, inkább fingergyökér, meg vasfa. Kőből manten meg Seiryu. A lávakövek nem szépek és összevissza színűek. Növényből több van mint az Aquafaunában, vannak szépek, de a cserepesek általában rossz állapotban vannak. Azt nem onnan kell beszerezni. Tápok, szerek, kellékek terén erősek, van mindenük. Lilly-ben, üveg kifolyó-befolyó is sokféle van, jó áron. A kiszolgálás, segítség megfelelő. Van néhány szép/nagyon szép növényes akvárium a boltban. Minden összevetve nem a kedvenc boltom, de oda is benézek szívesen, amikor arra járok.
 
Utoljára módosított:
What???? Bent aludtál a boltban?! :D
És még le is írod? :D Nem semmi vagy, hallod! :D
Jaj dehogy aludtam bent a boltban. Ez egy költői túlzás volt. Azt hittem mindenki számára érthetően erős túlzás. Kb olyan mint hogy: megvetem életem legjobb szűrőjét. Egész nap puszilgattam s befektettem este magam mellé az ágyba.

Meg bevallom azt hittem senki nem olvas el egy ilyen hosszú írást. Tesztnek jó volt. :) Látom figyeltek.
 
Jaj dehogy aludtam bent a boltban. Ez egy költői túlzás volt. Azt hittem mindenki számára érthetően erős túlzás. Kb olyan mint hogy: megvetem életem legjobb szűrőjét. Egész nap puszilgattam s befektettem este magam mellé az ágyba.
Ilyet szerintem pont szoktak csinálni az emberek. :D
Nyilván én sem gondoltam komolyan, ezért a sok :D. :p
Bár lehet, hogy ez nem annyira feltűnő, mert egyébként is sokat használok? :D
 
Nekem a vadvilág van elég közel, oda szoktam járni, mióta GA-s cuccokat is forgalmaznak.
Ha csak párezer forintos valami kell, nem érdemes rendelgetni GA-ból.
 
Én meg minden este ott alszom de reggelente visszateleportálok.

Amúgy a Vadvilág bolt kimaradt.

Green Aqua

AquaFauna.
Saját vélemény:
Vadvilág:
- Sokáig a kedvencem volt, és oda mentem még ha messze is van tőlem. Amikor beléptem, mindig 1-2 srác tisztogatta az akváriumokat, vizet cserélt, vagy sürgött forgott. Ez nagyon tetszett. +1 pont
- Nagyon segítőkészek, azonnal rendelkezésre állnak, de nem tolakodók. +1 pont
- Volt külön medencéjük, nagy piros kereszttel, a beteg halak számára. Hatalmas piros pont érte. (nem az volt az első dolguk, hogy megszabaduljanak tőle, egy kevésbé hozzáértő vevő nyakába sózzák) +3 pont
- A garnélákhoz betettek a zacskóba egy pár szál zöldséget, hogy legyen mibe kapaszkodniuk. +2 pont
- Amikor a Twinstar-t nézegettem és érdeklődtem felőle, a srác elkezdett valamit hablatyolni, amiből egyből látszott, hogy fogalma sincs róla mi az, és hogy működik? Azt tudta, hogy drága. ...segítséget kért a kollégájától, de... -1 pont
- Növényeik (általában) szépek, közepes választékkal. 0 pont
- Kértem karácsony mohát. Adtak egy marék jávai(?) mohát, amiben 1 szál karácsony moha volt(!). Tudatlanság, vagy direkt? Nem tudom. -2 pont.
- Kértem haletetőt. Olcsót, mert csak egy hétre kell. Lebeszéltek. Vegyek inkább tablettás tápot arra az egy hétre, tized annyiért. +3 pont
- Kértem egy tesztet. Mondják 3.300,- . De mondom az árlistájukon 2.990,- - Ja, ott tényleg annyi... Akkor hoztak egy olyant, amire 2.990,- volt ragasztva. -4 pont
- Áraik általában = GA
GreeAqua:
- Olyan messze van, hogy azon túl már szerintem semmi sincs, csak a világ pereme. :oops:
- Célirányosan mentem, nem sokat kérdeztem, nem nem sokat vásároltam. Frissen érkezett növényekből elhoztam, ami a mások által lekötöttből (megrendeltből) maradt. Ez így korrekt. Fent nem jártam, nem tudtam, hogy látogatható, ezt sajnálom.
- Leírhatnám, hogy mi mindent lehet kapni, de ezt itt mindenki jobban tudja nálam.
AquaFAuna:
- Pár dolgot vettem, mert jó áron volt. Kerestem higrophila difformis-t, de a főnök se tudta, mi az? Valami hasonló levelű (páfrány szerű) növénnyel azonosította (Tropica Ceratopteris Thalictroides(?)) -1 pont
- Szerettem volna jobban megnézni a fittingeket, mert szemüveggel nem láttam a magas pult mögött, ezért közelebb léptem a polchoz. A tulaj meglehetősen modortalanul közölte, hogy "ez nem vásárlói terület". Mintha el akarnám lopni azt a darab könyököt! Ettől kissé morc lettem. -2 pont.
- Észrevette, hogy kissé túl lőtt a célon, cserébe kicipelte az árut a kocsihoz, amit vettem. +0,5 pont
- Nem megyek többet oda.
Akvárium ABC:
- Kb. 1 km-re lakom tőle (XVII ker.), nagyon közel van. +1 pont
- Egy gyönyörű, megszűnt, elsősorban tengeri akváriumos bolt reinkarnációja, meglehetősen egyszerű környezetben. (de fejlesztik, még nincsenek teljesen készen a beköltözéssel)
- A tulaj hölgy nagyon segítőkész, ha kér valamit az ember, szó szerint rohan a polchoz, hogy kiszolgáljon. Néha kicsit "több" is a kelleténél. +/-1 pont
- Volt, hogy én szóltam, hogy a cápák, eszik az elhullott társukat. Innét nem vennék halat. - 2pont
- A növény választék kicsi. -1 pont
- A hal választék közepes.
- A karbantartó(?) úr rendkívül segítőkész, nagyokat beszélgettünk. Úgy ítélem, hogy rendkívül profi, különösen a tengeri kategóriában. Korallokat növeszt, akváriumokat épít stb. +3 pont
- Iszonyú drága! Az átlagos áraknál 1,5x, néha 2x drágább. Ezért csak akkor megyek oda, ha valami azonnal kell (és van is nekik, mert a választék semmiből sem bőséges) - 2 pont
- Leharcolt, használt technikai eszközökből bőséges választék van. Az ára (szerintem) az újéval vetekszik. -1 pont
Persze megfordultam még sok-sok boltban, de leginkább csak első benyomásom volt róluk, ami alapján nem akarok semmit leírni.
 
Utoljára módosított:
Saját vélemény:
- A tulaj hölgy nagyon segítőkész, ha kér valamit az ember, szó szerint rohan a polchoz, hogy kiszolgáljon. Néha kicsit "több" is a kelleténél. +/-1 pont
+-1 pont ezen mekkorát nevettem.

AquaFaunán csodálkozom. Gyakorlatilag aki jellemezte azt a boltot kiemelte az eladó rossz viselkedését.

AquaDepohoz is írtak ilyet, de ott volt aki dicsért volt aki szidott. Ami azt jelenti akár véletlen félreértés is lehetett, vagy csak hosszú hete volt. De a Faunás hölgy/úr gyakorlatilag egy tanmese. Hogyan ijeszt el a vásárlókat a bolttól.
 
+-1 pont ezen mekkorát nevettem.
AquaFaunán csodálkozom. Gyakorlatilag aki jellemezte azt a boltot kiemelte az eladó rossz viselkedését.
AquaDepohoz is írtak ilyet, de ott volt aki dicsért volt aki szidott. Ami azt jelenti akár véletlen félreértés is lehetett, vagy csak hosszú hete volt. De a Faunás hölgy/úr gyakorlatilag egy tanmese. Hogyan ijeszt el a vásárlókat a bolttól.
Kell nekik egy kis idő, amíg megszokják a vásárlót. :D Arra gondolok, hogy az első időkben velem is nagyon morcosak, mondhatni bunkók voltak, még köszönni is alig akartak, de közel egy év bejárkálás után megszoktak, és már kedvesebbek. Az eladó hölgy egyszer már mosolygott is :)
Régebben, amikor a férfi eladó egy magasabb srác volt, na ő nagyon bunkón viselkedett, amikor anno említettem neki az 1W/L-t, szószerint lebutázott, abban a kontextusban, hogy ez tévhit. Akkor megfogadtam hogy nem megyek többé oda, de mivel melóból hazafelé pont ott megyek el előtte, így oda ugrom be ha hirtelen kell valami. Amióta nincs a magas srác, a hölgy is kedvesebb lett...

Az újabb férfi eladó, az "alacsonyabb úr" meg abszolút jó fej, az akvárium technikáról jókat lehet vele diskuálni.

Növényekben tényleg nincsenek otthon, pár alap nevet tudnak, de én eddig bármelyik növény felől érdeklődtem, rögtön mentek a számítógéphez megnézni.

Mindent egybe vetve szívesen megyek be a boltba.
 
Utoljára módosított:
Kell nekik egy kis idő, amíg megszokják a vásárlót. :D Arra gondolok, hogy az első időkben velem is nagyon morcosak, mondhatni bunkók voltak, még köszönni is alig akartak, de közel egy év bejárkálás után megszoktak, és már kedvesebbek. Az eladó hölgy egyszer már mosolygott is :)
Régebben, amikor a férfi eladó egy magasabb srác volt, na ő nagyon bunkón viselkedett, amikor anno említettem neki az 1W/L-t, szószerint lebutázott, abban a kontextusban, hogy ez tévhit. Akkor megfogadtam hogy nem megyek többé oda, de mivel melóból hazafelé pont ott megyek el előtte, így oda ugrom be ha hirtelen kell valami. Amióta nincs a magas srác, a hölgy is kedvesebb lett...
Jahogy csak szoktatni kell az eladókat a vásárlóhoz? :D :D Hatalmas. Már látom, hogy hol alszom ma este.

A bolt felszereltségét tekintve nem gondoltam, hogy nem értenek hozzá. Tényleg öröm volt belépni. co2 fal, oase fal, eheim fal, tápok megnevezhetetlen tárháza....ilyeneket az halmoz fel aki konyít hozzá.
De lehet a magas srác azért nincs már ott, mert épp nem értett hozzá. S már ki is ragasztották a z 1w/l matricát. :D
 
AquaFaunán csodálkozom. Gyakorlatilag aki jellemezte azt a boltot kiemelte az eladó rossz viselkedését.
Mert nem a megfelelő eladót támadták le. :D Oda járok, az esik útba hazafelé. Eddig három eladóhoz volt szerencsém. A hölgy tényleg nem mindig van a toppon, nem tűnik túl kedvesnek, nem is nagyon mertem megszólítani. Megkérdezte mit adhat, elmondtam, odaadta, eljöttem. Van egy magas úriember, ha jól emlékszem kopasz, ő is elég morcos volt. Garnélákat kértem tőle, de kicsit úgy éreztem, hogy el kéne bújnom egy sarokban és megbánni, hogy meg mertem szólítani. (Jó, mondjuk én a legtöbb helyen így érzem magam.) Hát, miattuk biztosan nem járnék oda vásárolni.
Viszont van egy idősebb úr, szemüveg van nála, és sugárzik belőle a jókedv. Lehet tőle kérdezni, normálisan válaszol, elmondja a véleményét, ad tanácsot, ha kell. Múltkor szóba került, hogy ez egy olyan hobbi, amiből nincs kiút, jelenleg 70 akváriummal büszkélkedhet otthon. Még én is, aki feszélyezve érzi magát, ha idegenekkel kell beszélni, jól éreztem magam, beszélgettünk, és abszolút nem éreztem úgy, hogy zavarnám, vagy feltartanám.
Az első párbeszédünk így zajlott: Én: Jó napot, garnéla bújót keresek. Ő: Akkor keressük együtt! És már jött is. :D
Úgyhogy ahányszor oda megyek, és kérni kell valamit, őt célzom be, inkább várok és nézelődök, ha épp egy másik vásárlóval foglalkozik.
A választékuk nagyon nagy, a bolt szép. Az eddig elhozott állatkák közül csak 4 red cherry pusztulásom volt, de ez is még a korai időben, betudtam a rossz vízminőségemnek, stressznek, bárminek. Azóta mindenki él, virul, és szaporodik.
Növényeket is hoztam onnan, de sajnos egy teljesen elpusztult, a HC sem bírta, a bacopa meg stagnál. De ez is inkább az én rossz technikámnak köszönhető, mert az ottani növénykék tényleg szépek.

Vadonban jártam néhányszor, a srác baromi kedves, segítőkész. A bolt tényleg elég leharcolt, élőlényekből viszont jó sok fajta van. Még axolotlot is tartanak, amin eléggé meglepődtem, nem találkoztam még vele élőben.

Vadvilágban egyszer voltam, egy szűrőt vettem, ott is kedvesek voltak, mindenki sürgött forgott. Nem nagyon néztem körül, de messziről szépek voltak a növények is, állatok is. Különösen a törpe gömbhalak babonáztak meg, úgyhogy amíg töltötték ki a garancia papírokat, velük szemeztem. :LOL:
 
Van még bolt a Pólus Centerben is. Fogalmam sincs, hogy mi a neve. Kisebb méretű redmoorokból van némi választék, a növények kínálata közepes. Az nem tetszik, hogy van több olyan akváriumuk is, amiben szebb növények vannak, vagy éppen olyan kellene, ami ott van, de ki van írva az akváriumra, hogy a dekoráció nem eladó vagy ilyesmi. Ez hatalmas minusz. Akkor ne rakják ki. A GA-ban még megértem, mert az egy kiállítóterem is a bolttal egyben, de ezt jóakarattal sem nevezném annak. Bolbitis pl. náluk nincs is eladó, csak a "nem eladó" akváriumukban van. És ha nekem az a Bolbitis kell? Miért nem kaphatom meg?

Egyébként ez egy közepes szintű halas bolt, halakból van ami kell. Oto, nanohalak, rajhalak, stb... Amano garnélák is vannak.
 
Back
Oldal tetejére