• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bucephalandra

Király Bence

Főkertész
Sziasztok!

Egy kis segítség kéne. Van egy szép kis buce-m és egy kis levélke levállt a rozómáról. Vagy én vágtam le véletlenül vagy letörtem de az a lényeg hogy levállt és a vízben úszkált. Gondoltam hogy majd biztos elmálik, de nem. Nagyon szívós kis növény, hihetetlenül tartja magát. A terv az lenne hogy a szárból rizómát nevelek de nem akar összejönni. Földbe is dugtam fára is kötöttem de nem akar gyökeresedni. Valakinek van ötlete arra hogy lehetne gyökeresíteni?

Egyébként superblue a fajta fantázianeve és anubias jellegű a rizoma a nagy növényen. Ime itt egy fotó.
edadajyd.jpg
 
Sziasztok!

Egy kis segítség kéne. Van egy szép kis buce-m és egy kis levélke levállt a rozómáról. Vagy én vágtam le véletlenül vagy letörtem de az a lényeg hogy levállt és a vízben úszkált. Gondoltam hogy majd biztos elmálik, de nem. Nagyon szívós kis növény, hihetetlenül tartja magát. A terv az lenne hogy a szárból rizómát nevelek de nem akar összejönni. Földbe is dugtam fára is kötöttem de nem akar gyökeresedni. Valakinek van ötlete arra hogy lehetne gyökeresíteni?

Egyébként superblue a fajta fantázianeve és anubias jellegű a rizoma a nagy növényen. Ime itt egy fotó.
edadajyd.jpg
Szerintem adj neki időt. Azért egy levélből nem lehet olyan egyszerű rizómát növeszteni, valószínűleg hetekre is szükség lesz. Szerintem kötözd valahová fényközelbe, hogy abból tutira ne legyen hiánya.
 
Én is kizártnak tartom. A levélnyélben nincsenek meg azok a szövetek amik a gyökérképzésért felelőles.

UI: átdobtam a növényekhez a témát.
 
Ugyan nincs nagy tapasztalatom, növényszaporításban főleg nem "buceszaporítás" terén, de tényleg csak az ébresztett bennem reményt hogy hetek óta elvan ez a levél az akvában a fa dekorba akadva anélkül, hogy a málás jeleit mutatná. (Habár lehet más növény levele is ellenne hetekig málás nélkül?!) Egyébként van még egy ilyen levelem, amit ezzel együtt sikerült eltávolítanom, azt lenyomtam a földbe. Szóval egyszerre két vasat tartok a tűzben :p. Másik oldalról persze az is igaz, hogy mivel ez tényleg több hetes story ezért már kellene gyökeresedés jeleit látnom.. Na mindegy még adok neki pár hetet, aztán meglátjuk mi lesz. Majd jelentkezem a fejleményekkel.
 
Ugyan nincs nagy tapasztalatom, növényszaporításban főleg nem "buceszaporítás" terén, de tényleg csak az ébresztett bennem reményt hogy hetek óta elvan ez a levél az akvában a fa dekorba akadva anélkül, hogy a málás jeleit mutatná. (Habár lehet más növény levele is ellenne hetekig málás nélkül?!) Egyébként van még egy ilyen levelem, amit ezzel együtt sikerült eltávolítanom, azt lenyomtam a földbe. Szóval egyszerre két vasat tartok a tűzben :p. Másik oldalról persze az is igaz, hogy mivel ez tényleg több hetes story ezért már kellene gyökeresedés jeleit látnom.. Na mindegy még adok neki pár hetet, aztán meglátjuk mi lesz. Majd jelentkezem a fejleményekkel.

Bár ezt a növényt konkrétan nem ismerem, de csatlakoznék Beni véleményéhez, adj neki időt, hagyd hagy ússzon a víz tetején míg nem rohad kárt úgysem csinál.
Nálam nyírás után a hydrocotyle tripartita levelei szoktak beleragadni a mohába majd szépen belegyökerezni.
 
Nos az amelyik le volt "szúrva" a földe, a mostani hétvégét nem bírta ki, szétmállott. A levél szára egész jó állapotban volt de gyökeresedésnek semmi jele.
A másik ami szabadon úszik még megvan, de az sem akar gyökeresedni.

Szóval a kísérlet egy szereplősre apadt.
 
Nos az amelyik le volt "szúrva" a földe, a mostani hétvégét nem bírta ki, szétmállott. A levél szára egész jó állapotban volt de gyökeresedésnek semmi jele.
A másik ami szabadon úszik még megvan, de az sem akar gyökeresedni.

Szóval a kísérlet egy szereplősre apadt.
Azért az nagyon durva, hogy egy levágott/letört levél nem mállott szét ennyi idő alatt...
 
sziasztok!
lehet tudni, hogy milyen igényű és milyen növekedési ütemű, illetve kb mekkora méretű a növény(ke)?
köszi!
 
A méret fajtától függ, de számolj Anubia Petite mérettel, heti 1-2 levelet hoz nálam, heti 1x-i tápozás és CO2 nélkül.
 
Egy egészen jó cikket találtam a fajtákról, leírásról.. hasznos algaeltávolításról! Gyönyörűek!! :love:
Ballantine's. Az élet habos oldala: BUCEPHALANDRA - Varázslatos növények Borneó szigetéről

Köszi, ez jó kis cikk. De én mégis nagyon ügyetlen vagyok a beazonosításban. Valahogy nem látom meg, hogy mik azok jegyek amik egy fajta sajátja, és mi az ami az adott akváriumi körülményekből következik. Megmondanátok, hogy ez melyik pontosan:

22275105494_00fc2ed130_c.jpg


Kb tavaly lett vásárolva a Green Aqua-ban, de nem tudom, hogy ez most az ami 'Wavy Leaf' néven fut, vagy a 'Melawi'?
A képen nem is látszódik, nagyon-nagyon halványan ezen is vannak fehér pöttyök, de inkább csak derengenek.
 
Valakinek van/volt brownie brown?
Tényleg vannak kék pöttyök a levelén? :)

Mert ha igen, rámegyek a beszerzésre.
 
  • Like
Reactions: TZ
most az ami 'Wavy Leaf' néven fut, vagy a 'Melawi'?

Melawi egy rossz elnevezés (ez volt egyébként). Az olaszok rossz elnevezést használtak a fajtára.
A Wavy leaf már Tropica elnevezés és valószínűleg a helyes.

Az igazi Melawi egy lassabb fajta Buce.


Szóval a fenti Wavy ami az egyik legegyszerűbben tartható Buce és a leggyorsabban fejlődő.
 
  • Like
Reactions: TZ
Back
Oldal tetejére