• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bucephalandra

Nálam a ~27 fokban remekül érzik magukat, virágoznak, leveleket nem dobálják.
A MC viszont folyamatosan engedi el a talajt és úszik fel ...
nálam az mc van jól... ezek szerint nem a hőmérséklettel van bajuk a növényeinknek, csak bénák vagyunk :D
 
Letezik hogy zseles bucek levele lemalik es majd hoz ujakat viz alatt vagy a tul meleg vizet nem szeretik, mert lassan egy emers leveluk sem marad
 
Letezik hogy zseles bucek levele lemalik es majd hoz ujakat viz alatt vagy a tul meleg vizet nem szeretik, mert lassan egy emers leveluk sem marad
az én tapasztalatom alapján igen és igen...
A rizómáról majd hozza az új leveleket és nálam nem nagyon díjazták a 25 fok feletti hőmérsékletet.
De elég változatos növények, lehet neked olyan van ami bírja a meleget ;)
 
az én tapasztalatom alapján igen és igen...
A rizómáról majd hozza az új leveleket és nálam nem nagyon díjazták a 25 fok feletti hőmérsékletet.
De elég változatos növények, lehet neked olyan van ami bírja a meleget ;)

Koszi, meglatjuk mi lesz. Lassan tenyleg el kell gondolkoznom valami hutesen.
 
Anno Henriknél egy nap alatt felszállt minden levele, de hűtés után újra nőttek és alacsonyabb hőmérsékleten nem is lesz gond.
Nálam kevés fény és táp nélkül is remekül megvannak. Nagyon hálás növények.
 
Nálam a wavy leaf és a copper szépen kibírta a nyári 27-32 fokos ingadozást, a copper jelenleg is 27 fokos vízben van a betta mellett. És egy hét alatt kaptam tőle új levelet.
A tavalyi eresztés catherine elolvadt, a rizóma kihajtott, de most van egy csomó minim, és fogalmam sincs melyik lehet. Majd 1-2 év múlva elég nagy lesz, hogy lássam a különbséget. :ROFLMAO:
 
Bucephalandra sp. Red, kőre és fára kötözve.
Nyáron érkeztek rizómaként, szépen növekednek, néhány már virágzik is de utóbbi pár hétben néhány levél lyukasodni kezdett. Árnyékban és közvetlen fényen vegyesen. Mic-mac EI szerint, vasat és foszfátot is adagolok, kb. 0,4-0,5-öt mérek. Stau is szereti a vasat, az hibátlan, mint minden más növény. Csak december óta lágyítom a vizet, 100% ro, visszasózva 120-ig, más nem változott. Mi bajuk? :)
 
Először is egy dícséret (ez itt a reklám helye:D) a Green Aqua-tól rendelt buche-k rendben megérkeztek és nagyon szépek és nagy adagok. De:) és itt a lényeg, én inkább most emers formában próbálkozom meg velük egyelőre. Régebben rendeltem külföldi fórumról és azok sajnos víz alatt nem élték túl, a gyanúm az hogy emers növényeket kaptam amik a hirtelen submers létet nem bírták... mondjuk így sem bírtam megállni, hogy a motleyana-t ne osszam ketté, és így az egyik fele be is került az akváriumba... emersen szerintem elég egyszerűen nevelhető, ha egy cserépbe teszünk jó minőségű virágföldet és egy szikladarabbal beletesszük a növényt, majd lefedjük egy műanyag vödörrel akkor jól fogja érezni magát, főleg, ha még tápozzuk is. Jelenleg jó egy éve így nevelkedik a brownie brownom. Amúgy egyszer már rendet kéne tenni a fajták között szerintem... csak egy példa: a bukit kelam/sintang például megegyezik a wavy green/ leaf fajtával elméletileg.Természetesen sok még biztos,hogy nincs kategorizálva, de azért elég sok (hivatalos) info fellelhető:

 
Először is egy dícséret (ez itt a reklám helye:D) a Green Aqua-tól rendelt buche-k rendben megérkeztek és nagyon szépek és nagy adagok. De:) és itt a lényeg, én inkább most emers formában próbálkozom meg velük egyelőre. Régebben rendeltem külföldi fórumról és azok sajnos víz alatt nem élték túl, a gyanúm az hogy emers növényeket kaptam amik a hirtelen submers létet nem bírták... mondjuk így sem bírtam megállni, hogy a motleyana-t ne osszam ketté, és így az egyik fele be is került az akváriumba... emersen szerintem elég egyszerűen nevelhető, ha egy cserépbe teszünk jó minőségű virágföldet és egy szikladarabbal beletesszük a növényt, majd lefedjük egy műanyag vödörrel akkor jól fogja érezni magát, főleg, ha még tápozzuk is. Jelenleg jó egy éve így nevelkedik a brownie brownom. Amúgy egyszer már rendet kéne tenni a fajták között szerintem... csak egy példa: a bukit kelam/sintang például megegyezik a wavy green/ leaf fajtával elméletileg.Természetesen sok még biztos,hogy nincs kategorizálva, de azért elég sok (hivatalos) info fellelhető:


Ez másnál is előfordul hogy elolvadnak de nem hiszem hogy azért mert emers nővény volt.
Nálam volt olyan amit zselésnek vettem és szépen lassan elolvadt de olyan is volt ami már víz alatt nevelkedett jó ideje hozzám került és nem nagyon növekedett és ahogy próbáltam minél jobb körülményeket biztosítani neki annál gyorsabban tönkrement.:confused:
De talán @Luigi13-ék többet tudnak neked mondani ők a szakértök ezekben a növényekben. ;)
Esetleg vannak képeid az általad submers nevelésű növényekről? Szerintem mások is szívesen látnák mit hoztál össze.
 
Back
Oldal tetejére