• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bucephalandra

Nálam az egyik 50-esben a víz fölé tolt virágot az egyik copper. Lehet lefotózom. Lehet hogy nem. :)

Ahogy nézem alábhagyott a buce őrület, elmúlt az újdonság varázsa mindenkinél.
 
Most tehetnék fel képet a virágzó Bucephalandra sp. Bob Marley-mról, ha készült volna, de nem készült, és már elvirágzott. Nálam eddig nem virágzott egyetlen buce sem, és már nagyon vártam a pillanatot, aztán a pillanat eljött, de az eufória elmaradt... tök ugyanolyan virága volt, mint amiket itt a képeken is láttam... szóval kétszer-háromszor ránéztem, míg virágzott, tudatosítottam magamba, hogy ilyenem is volt, de ennyi. Képet sem csináltam róla.
A legkülönlegesebbnek is alig különbözik a virágja a többitől. :) Se méretben, se külcsínyben. Némelyiknek hosszabb a virágzati szár, némelyiknek kisebb maga a virág, de ennyi. Én pl kifejezetten nem kedvelem, ha virágzik, akkor mindíg megáll a növésben, de legalábbis visszaveti.
 
Azért még van egy két fajta, ami után fáj a szívem. Én a virágzására vártam magamtól nagyobb örömet.:D Most a két kedvencem a Szmóki féle ismeretlen nevű (Cooper jellegű), és a Red under leaf. Ez utóbbi főként a 8520-as led alatt gyönyörűen kiadja a színeit, kékes csillogásban pompázik, és hála égnek a pontalga is elkerüli.:whistle:
 
Azért még van egy két fajta, ami után fáj a szívem. Én a virágzására vártam magamtól nagyobb örömet.:D Most a két kedvencem a Szmóki féle ismeretlen nevű (Cooper jellegű), és a Red under leaf. Ez utóbbi főként a 8520-as led alatt gyönyörűen kiadja a színeit, kékes csillogásban pompázik, és hála égnek a pontalga is elkerüli.:whistle:
Az sp. Thailandra gondolsz Copper jelleg alatt? Azonosítása közös erővel folyamatban! :)
Mi még a szíves vágya? :)
 
Az sp. Thailandra gondolsz Copper jelleg alatt? Azonosítása közös erővel folyamatban! :)
Mi még a szíves vágya? :)
eljött a világ vége... már a buce-knál is sp. megjelölések jönnek. Aztán majd az sp után számok is, hogy még több variációt ránksózzanak.
 
Az sp. Thailandra gondolsz Copper jelleg alatt? Azonosítása közös erővel folyamatban! :)
Mi még a szíves vágya? :)
Jaj ne már, ilyen snassz neve lesz/van? :eek: Nincs valami frappáns? Így már nem is szép! :D:ROFLMAO: Amúgy a legutóbbi szerzeményre gondoltam :) szépen növöget, mint egyébként mindegyik :)
A Dark Achilles van még kiszemelve, de most nem tudnám sehova sem tenni, ráadásul az ha jól tudom kicsit nagyobbacska is.:)
 
Az sp jeloles a kis leveluseget vagy kis meretet jelzi vagy rosszul gondolom?

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Az sp jeloles a kis leveluseget vagy kis meretet jelzi vagy rosszul gondolom?

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Én a special rövidítésére gondoltam, amit akkor használnak, ha egy fajta növénynek valamelyik alfajának több variációja létezik, és ezeket jelölik így. ?
 
A félreértések elkerülése végett: az sp. Thailandot csak én használtam rá, van egy, amiről többet nem tudok, minthogy Thaiföldről van... Egyelőre.
Zsolt, az sp. jelölés náluk is bevett dolog egyébként, nekem is van ilyen fajom, még nem írták le tudományosan, addig csak sp. Jelentése: sp= species, azaz faj, amiről nem tudnak többet még rendszertanilag (családnév+sp, fordításban Bucephalandra faj /A Bucet had ne fordítsam le lófaszvirágnak.../)
A Dark Achilles egy nagyobb változat, de nem a legnagyobb, illetve van még olyan, ami kb akkora, csak nem olyan sötét a levele (a Dark Achilles egyértelműen ennek köszönheti népszerűségét, a green pl sokkalta ritkább, de nem olyan keresett. Pedig a maga módján szebb is...)
 
A félreértések elkerülése végett: az sp. Thailandot csak én használtam rá, van egy, amiről többet nem tudok, minthogy Thaiföldről van... Egyelőre.
Zsolt, az sp. jelölés náluk is bevett dolog egyébként, nekem is van ilyen fajom, még nem írták le tudományosan, addig csak sp. Jelentése: sp= species, azaz faj, amiről nem tudnak többet még rendszertanilag (családnév+sp, fordításban Bucephalandra faj /A Bucet had ne fordítsam le lófaszvirágnak.../)
A Dark Achilles egy nagyobb változat, de nem a legnagyobb, illetve van még olyan, ami kb akkora, csak nem olyan sötét a levele (a Dark Achilles egyértelműen ennek köszönheti népszerűségét, a green pl sokkalta ritkább, de nem olyan keresett. Pedig a maga módján szebb is...)
Szerintem a dark az igazi.
Most szereztem azért két green-t is :)
Megnyugodtam hogy csak te hívod sp. Thailand-nak. Már azt hittem tényleg ez a neve ;)
 

Attachments

  • 6.jpg
    6.jpg
    90.3 KB · Megtekintések: 15
  • 5.jpg
    5.jpg
    84.8 KB · Megtekintések: 17
Copper van nekem is, de ez nem az a copper amiről most itt szó van, ugye?

Dark Achilles tényleg szép, én hoztam el tőled Tamás anno valamikor tavaly, de - nálam legalábbis - még a bucék között is lassúnak számít.
 
Izé... akkor már ökörfej, nem? :)
Ahogy nézem, igen... Nekem régebbről még úgy volt meg a neve, hogy Buccephalos (mint Nagy Sándor lova) és andros, mint hímtag (görögben nem vagyok jó, bocs, ha hibás), amiből a neve származik. De most megnézve igen, ökörfejet írnak...:S
Lépést tartok a korral, fejhosszal nyertek az ökrök, de azt a másikat valahogy egyszerűbb volt megjegyezni...:)
 
Copper van nekem is, de ez nem az a copper amiről most itt szó van, ugye?

Dark Achilles tényleg szép, én hoztam el tőled Tamás anno valamikor tavaly, de - nálam legalábbis - még a bucék között is lassúnak számít.
A Copper jellegű nem az a Copper, ami Copperként elterjedt (az egyébként egy Theia változat, mármint az elterjedt)
Ha én tamásra gondolsz, akkor az nem DA lesz, az biztos..
 
Akkor nem tudom, ősszel hoztam el valami nagyobbat tőled, majd lövök fel ide fotót. Lehet rosszul emlékszem a nevére.

A Copper meg akkor nem tudom, melyik, majd fotózok arról is. :D

Egyébként meg lassan követhetetlen lesz ez a buce mizéria. :D Spec. specnek az sp.-je. :D
 
Back
Oldal tetejére