• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Buceland

alakulnak a képek azért :)
A boszorkányharcsa baromi ronda, jó értelemben... egyszer nekem is lesz, mert nem lehet nekik ellenállni.
 
Sziasztok!

Kedves akvakertész barátaink segítségével újabb fotó készült a Buceland-ról, méghozzá technika nélkül. A fotót @ezsolt80 -nak, az utómunkát @matrai Sanyinak köszönjük ezúttal is!
Nem versenyfotónak szántuk, csak szerettük volna megörökíteni a jelenlegi állapotát.
A 85 féle Bucephalandra, Anubiasok, Microsorumok, Aridarum, Fenestratum, Crepidomanes és egyéb különlegességek remekül érzik magukat az állatkákkal egyetemben. Az egész akváriumra jellemző a harmónia és a nyugalom. Egyszerűen imádjuk!!!:happy:
View attachment 47848Buceland 2018 by Lovas Attila, on Flickr
uhh ez elég menő!!
 
Brutális ez az akvárium! Páratlan a maga nemében.
Engedjetek meg egy kérdést. Gondban vagyok a Bucék algásodása miatt. Szeretném carbózni őket. Sajnos kivenni nem tudom őket.
Mi az a legtöményebb koncentráció, ami még nem károsítja őket? Jelenleg 1 ml-t teszek kb. 50 ml vízhez és azzal injekciózom az ecsetes részeket, de sajnos nem látok érdemi változást...
 
Én hígítás nélkül szoktam a víz alatt, eddig nem volt gondom belőle. Vagyis talán egyszer a hajtáscsúcs megsínylette, kifejlett levél soha, de azt Excel-el csináltam (ha egyáltalán attól volt), EL Carbo nem annyira erős.
 
Én 10 ml excell, 20 ml víz oldattal ecseletem őket víz alatt. 10 perc szűrőlekapcs hogy célirányosan ott maradjon a cucc, és annyi. Bírják. :)
Én hígítás nélkül szoktam a víz alatt, eddig nem volt gondom belőle. Vagyis talán egyszer a hajtáscsúcs megsínylette, kifejlett levél soha, de azt Excel-el csináltam (ha egyáltalán attól volt), EL Carbo nem annyira erős.
Köszi a válaszokat.
Én egyszer megpróbáltam feles/harmados hígítással, de nemcsak az alga, hanem a levél is tönkrement (szélek felől kilyukacsosodott).
Megpróbálkozok egy köztes hígítással.
 
Brutális ez az akvárium! Páratlan a maga nemében.
Engedjetek meg egy kérdést. Gondban vagyok a Bucék algásodása miatt. Szeretném carbózni őket. Sajnos kivenni nem tudom őket.
Mi az a legtöményebb koncentráció, ami még nem károsítja őket? Jelenleg 1 ml-t teszek kb. 50 ml vízhez és azzal injekciózom az ecsetes részeket, de sajnos nem látok érdemi változást...
Köszönjük a dicséretet!
Az az igazság, hogy mi sosem próbáltuk víz alatt kezelni/carbozni őket, mert mindegyik külön-külön kivehető az akváriumból, így ha bármi megjelenne rajtuk, akkor be tudnánk áztatni. Amit @Etele írt, az mindenesetre jó lehet a Te esetedben is.
 
Sziasztok!

Elérkezett az ideje egy újabb takarítással egybekötött leltározásnak a Buceland-ban....
Ez esetben ez nálunk úgy történt, hogy először mindent kiszedtünk a bazalt zúzalék kivételével, átmulmoztuk a teljes felületet, majd visszatettük a fákat és végül egyesével újra befotózva visszakerült a 85 féle Buce.
Ez így 1 mondatba besűrítve egyszerűnek tűnik, de kettőnknek 2 nap kellett hozzá!:eek: Talán elég ha annyit megemlítünk, hogy a 360 liternyi növény ideiglenes elhelyezéséhez a másik 6 akváriumunkon kívül még kb. a fél nappalinkra is szükség volt (még a gyerek gurulós óriás tárolóját is befogtuk...) Nem panaszként, de 'térdig jártunk a Bucekban'! :ROFLMAO: :whistle: Sok növényt újra kötöztünk, új sorszámozott címkét kaptak és mindegyikről készült egy-egy friss fotó, hogy a fejlődésüket lássuk.
Sőt, ha már ennyire szétkaptuk az egészet, úgy döntöttünk, hogy más elrendezésben tesszük vissza őket. Első este csak a 'tartó' fákat tettük vissza -ami a fő vonalvezetést adja-, aludtunk rá egyet és mivel másnap is tetszett, így beborítottuk a Bucekkal.:D
Íme a képek a folyamatról:
Félig kiszedve
39601767235_bed27d7f26_c.jpgbontás by Lovas Attila, on Flickr
Mulmozás után
25626683297_cc4dcd1545_c.jpgötletelés by Lovas Attila, on Flickr
Az alap
39601766445_b5362ce85c_c.jpgúj elrendezés by Lovas Attila, on Flickr
Ilyen lett:
25626682247_f2f987fb2a_h.jpgúj növényesítve by Lovas Attila, on Flickr
(A háttér világítást elfelejtettük bekapcsolni, emiatt lett átmenetes...)
 
Sziasztok!

Elérkezett az ideje egy újabb takarítással egybekötött leltározásnak a Buceland-ban....
Ez esetben ez nálunk úgy történt, hogy először mindent kiszedtünk a bazalt zúzalék kivételével, átmulmoztuk a teljes felületet, majd visszatettük a fákat és végül egyesével újra befotózva visszakerült a 85 féle Buce.
Ez így 1 mondatba besűrítve egyszerűnek tűnik, de kettőnknek 2 nap kellett hozzá!:eek: Talán elég ha annyit megemlítünk, hogy a 360 liternyi növény ideiglenes elhelyezéséhez a másik 6 akváriumunkon kívül még kb. a fél nappalinkra is szükség volt (még a gyerek gurulós óriás tárolóját is befogtuk...) Nem panaszként, de 'térdig jártunk a Bucekban'! :ROFLMAO: :whistle: Sok növényt újra kötöztünk, új sorszámozott címkét kaptak és mindegyikről készült egy-egy friss fotó, hogy a fejlődésüket lássuk.
Sőt, ha már ennyire szétkaptuk az egészet, úgy döntöttünk, hogy más elrendezésben tesszük vissza őket. Első este csak a 'tartó' fákat tettük vissza -ami a fő vonalvezetést adja-, aludtunk rá egyet és mivel másnap is tetszett, így beborítottuk a Bucekkal.:D
Íme a képek a folyamatról:
Félig kiszedve
View attachment 50133bontás by Lovas Attila, on Flickr
Mulmozás után
View attachment 50134ötletelés by Lovas Attila, on Flickr
Az alap
View attachment 50135új elrendezés by Lovas Attila, on Flickr
Ilyen lett:
View attachment 50136új növényesítve by Lovas Attila, on Flickr
(A háttér világítást elfelejtettük bekapcsolni, emiatt lett átmenetes...)
Ez igen kérem , a kora tavaszi kertészet! nem semmi meló lehetet!
hány faja van ugy összében? lassan meglesztek az összessel!
Gratula!(y)
 
Erről a folyamatról nem csináltatok egy videót, vagy gifet? A Hordalékról készült, elég látványos volt :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére