• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Buceland

Lányok, fiúk!
Jókat derültünk ezen az eszmecserén! :)
De az az igazság, hogy nem ragasztottak a halak és a Buce-k is igaziak. Csak annyira nincs alga a Buceland-ban, hogy időnként 1-1 algásabb növényt átteszünk ide egy másik akiból, hogy cuppoghassanak rajta az Oto-k. Nekik ez a 'juti falat' !
 
Sziasztok!
Nagyon szép ez az akvárium és a növények is páratlanul szépek. Gratulálok hozzá! Végigolvastam már többször is a topikot, mert az egyik kedvenc növényem a Buce, és az Anubias nana. Utóbbiból van egy jó két tenyérnyi nagyságú csoport az egyik Red Moor fán, amit telepítenék át hamarosan az új akváriumba. És most bocsánat, hogy esetleg ide rondítok ezzel a kérdéssel, de próbáltam már 2-szer is egy hónapon belül a nálatok olvasott Carbo (Excel) áztatásos dolgot. Beraktam a javasolt hígításba 10 percre a képen látható bokrot de ez a nyavalyás pontalga nem igazán tűnik el róla. (máshol szinte nincs is algám) Az érdekesség még, hogy a Bucékon szinte nagyítóval sem találok algát. Van esetleg ezzel nektek valami tapasztalatotok, hogy a két hasonlóan lassú növekedésű növénynél miért szeret csak az Anubiason megtelepedni? Vagy esetleg egy kicsit még koncentráltabb carbós áztatással próbálkozhatok még? Köszönöm és bocs még egyszer hogy ide tettem fel a kérdést nektek.
514IMG_20190121_191254.jpg
 
Sziasztok!
Nagyon szép ez az akvárium és a növények is páratlanul szépek. Gratulálok hozzá! Végigolvastam már többször is a topikot, mert az egyik kedvenc növényem a Buce, és az Anubias nana. Utóbbiból van egy jó két tenyérnyi nagyságú csoport az egyik Red Moor fán, amit telepítenék át hamarosan az új akváriumba. És most bocsánat, hogy esetleg ide rondítok ezzel a kérdéssel, de próbáltam már 2-szer is egy hónapon belül a nálatok olvasott Carbo (Excel) áztatásos dolgot. Beraktam a javasolt hígításba 10 percre a képen látható bokrot de ez a nyavalyás pontalga nem igazán tűnik el róla. (máshol szinte nincs is algám) Az érdekesség még, hogy a Bucékon szinte nagyítóval sem találok algát. Van esetleg ezzel nektek valami tapasztalatotok, hogy a két hasonlóan lassú növekedésű növénynél miért szeret csak az Anubiason megtelepedni? Vagy esetleg egy kicsit még koncentráltabb carbós áztatással próbálkozhatok még? Köszönöm és bocs még egyszer hogy ide tettem fel a kérdést nektek.
View attachment 71567

Szia,
én betennék kb. 5 db süncsigát ...
 
Sziasztok!
Nagyon szép ez az akvárium és a növények is páratlanul szépek. Gratulálok hozzá! Végigolvastam már többször is a topikot, mert az egyik kedvenc növényem a Buce, és az Anubias nana. Utóbbiból van egy jó két tenyérnyi nagyságú csoport az egyik Red Moor fán, amit telepítenék át hamarosan az új akváriumba. És most bocsánat, hogy esetleg ide rondítok ezzel a kérdéssel, de próbáltam már 2-szer is egy hónapon belül a nálatok olvasott Carbo (Excel) áztatásos dolgot. Beraktam a javasolt hígításba 10 percre a képen látható bokrot de ez a nyavalyás pontalga nem igazán tűnik el róla. (máshol szinte nincs is algám) Az érdekesség még, hogy a Bucékon szinte nagyítóval sem találok algát. Van esetleg ezzel nektek valami tapasztalatotok, hogy a két hasonlóan lassú növekedésű növénynél miért szeret csak az Anubiason megtelepedni? Vagy esetleg egy kicsit még koncentráltabb carbós áztatással próbálkozhatok még? Köszönöm és bocs még egyszer hogy ide tettem fel a kérdést nektek.
View attachment 71567
Esetleg megpróbálkozhatsz egy 3-4 napos sötét kúrával is. Beteszed mindenestől egy vödör vízbe és be egy szekrénybe. A növények simán kibírják, az algák remélhetően nem. (Közben akár süncsigák is lehetnek benne.:cool:)
 
Szia,
én betennék kb. 5 db süncsigát ...

Esetleg megpróbálkozhatsz egy 3-4 napos sötét kúrával is. Beteszed mindenestől egy vödör vízbe és be egy szekrénybe. A növények simán kibírják, az algák remélhetően nem. (Közben akár süncsigák is lehetnek benne.:cool:)

Nagyon köszönöm, meg fogom próbálni! Szegény csigáknak nem lesz más opció a négy napban, mint "összekötni a kellemest a hasznossal..." :cool: Köszi még egyszer! ;)
 
No de nem akarok itt offolni, bár, talán így ráirányítjuk a figyelmet a naplóra és kapunk pár képet, mert ahogy nézem, úgyis régen voltak ;)
Na jó, tényleg régen voltak képek, de ez leginkább az akvárium változatlanságának köszönhető. Minden szép, minden jó, mindenki harmóniában él egymás mellett, mint eddig is. Imádjuk ezt a nyugalom szigetét!🤗
Íme azért néhány friss fotó:
48020393533_db26437fb1_b.jpg06.06 by Lovas Attila, on Flickr
48020474082_dedd75605a_b.jpg06.06 éléről by Lovas Attila, on Flickr
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére