• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Buce&garnéla

Zuzmi

Mágus
Sziasztok,
Zsunak hívnak. Nagyon hosszan gondolkodtam rajta, hogy elindítsam vagy ne indítsam ezt a naplót. De miért is ne?
Gyermekként volt egy pár "guppis" akváriumom. Volt sok szőrős és szőrtelen állatom.
Szerencsére ezt nem kellett kinőnöm. A párom enged minden "hülyeségemnek" és ugyanolyan lelkesedéssel vágtunk bele az új akvárium építésébe, mint a gabonasikló, a kaméleon, vagy hörcsög tartásba. Legnagyobb szerelmünk pedig Miro nevű kutyusunk.
De nem is untatlak tovább benneteket. Nem titkolom, anyagi megfontolásból nem ugrottunk bele a high-techbe, de így utólag nem is bánom. Tanulunk még.
Kezdem az összetevőkkel:
Akva: 64l 60*30*36 normál üveg
Szűrő: Tetra Ex 600 plusz külső szűrő Seachem matrixra cserélve a gyári műanyag golyókat. + egy kis Seachem Purigen.
Dekor: kb. 4 kg Seiryu kő és 2db red moor fa
Talaj: Amazonia light (alatta Tropica substrat)+egy kevés Dennerle Nano garnéla aljzat fehér
Fény: DIY Led-4*45 cm 5630 SMD LEDszalag 3300 Lumen/méter alu profilba ragasztva, dimmelve 50-60%-ra napi kb 6 órát
Táp: GA Mic+Mac, Easy Carbo
Növények: GA-sak
Ludwigiak, Pogostemon Helferi, Staurogyne repens, Helanthium Tennelum, Hygrophilia Polysperma és Anubiusok és Bucék!!!

Nagyon megkedveltem ezeket az apró szépségeket: Red, Broad Wavy, Wavy Leaf. Kettő közülük éppen bimbót hoz.
-WxgiY6I77vsmdWal67LfHolvve1nrWOZdIK2JdUvUsG9Vm7zqYBBQZo4cewHlRh20vhQDPCT-CbRrnnTg=w1266-h949-no.jpg
Sajnos a képeim telósak. És nem vagyok túl ügyes fotós. Ez már jócskán az indításon túl van, de ez a kép talán használható. Még a súlyzó kövek bent, még a red moor nyálkázik. De már túl vagyunk a kezdeti barna algán és vannak élőlények. Az itt kapott segítségek alapján végeztem vízcseréket, tápozást.
És a továbbiakban jöjjön a kálvária ;)
HA felkeltettük érdeklődésed, tarts velünk.
Köszönöm, hogy olvastad.
 
Sziasztok,
Első körben bemutatnám, hogy miket éltem meg kezdőként.
Az amazonia light talaj remek, szép a színe, de nagyon nehéznek találtam bele az ültetést, mert nincs tömege, nagyon könnyű és a kezdetben apró, törékeny gyökerekkel megáldott növénykék még véletlenül sem akar benne maradni. Persze majd a sokadik akinál már biztosan ügyesebb leszek.
A növények lassan fejlődnek vagy két hét, mire meggyökeresednek, addig vannak levelek amik nőnek, mint az állat, vannak amik elolvadnak, nem kis idegbajt okozva.
És a barna alga?!?!?! Jesszusom, de ijesztő! Annyi van kezdetben. De mindenre megtaláltam itt a fórumon a választ és nagyon segítőkész kis társadalom él itt. Tényleg ahogy jött úgy el is múlt.
Most van egy kis áramlatban lengedező zöld szőröm, meg zöld pontom, de nem dúrva.

A növényekkel érkezett 2 féle apró csiga, van egy csomó kis "giliszka", még lehet, hogy gyermek planáriát is láttam, de ezekkel is megküzdünk. Egyenlőre nem kell lépéseket tennem, ahogy olvastam még el is múlhat :)

Halak? Hát persze 5 oto és 10 neon jött elsőre! És jött velük a darakór. Most tartok a paraguardos kezelés első hetének a végén. Persze hőmérséklet megnövelve, plusz levegőztetés...szívás. Ma 4 neonom és 2 db otom van. ÉS nincs vége.

Az első betelepítéskor jött 12 garnéla is. Ők remekül vannak. Azt hiszem az örömünket ők tartják fenn töretlenül, mert egy pár idegösszeroppanáson már túl vagyok.

Remélem nem veszem el a hozzám hasonló kezdők lelkesedését, hanem..... nem is tudom, vannak még ilyen balfékek, mint én?

Szóval feladat adott, állok elébe.

Köszönöm a figyelmet.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
Zsunak hívnak. Nagyon hosszan gondolkodtam rajta, hogy elindítsam vagy ne indítsam ezt a naplót. De miért is ne?
Gyermekként volt egy pár "guppis" akváriumom. Volt sok szőrős és szőrtelen állatom.
Szerencsére ezt nem kellett kinőnöm. A párom enged minden "hülyeségemnek" és ugyanolyan lelkesedéssel vágtunk bele az új akvárium építésébe, mint a gabonasikló, a kaméleon, vagy hörcsög tartásba. Legnagyobb szerelmünk pedig Miro nevű kutyusunk.
De nem is untatlak tovább benneteket. Nem titkolom, anyagi megfontolásból nem ugrottunk bele a high-techbe, de így utólag nem is bánom. Tanulunk még.
Kezdem az összetevőkkel:
Akva: 64l 60*30*36 normál üveg
Szűrő: Tetra Ex 600 plusz külső szűrő Seachem matrixra cserélve a gyári műanyag golyókat. + egy kis Seachem Purigen.
Dekor: kb. 4 kg Seiryu kő és 2db red moor fa
Talaj: Amazonia light (alatta Tropica substrat)+egy kevés Dennerle Nano garnéla aljzat fehér
Fény: DIY Led-4*45 cm 5630 SMD LEDszalag 3300 Lumen/méter alu profilba ragasztva, dimmelve 50-60%-ra napi kb 6 órát
Táp: GA Mic+Mac, Easy Carbo
Növények: GA-sak
Ludwigiak, Pogostemon Helferi, Staurogyne repens, Helanthium Tennelum, Hygrophilia Polysperma és Anubiusok és Bucék!!!

Nagyon megkedveltem ezeket az apró szépségeket: Red, Broad Wavy, Wavy Leaf. Kettő közülük éppen bimbót hoz.
View attachment 43542
Sajnos a képeim telósak. És nem vagyok túl ügyes fotós. Ez már jócskán az indításon túl van, de ez a kép talán használható. Még a súlyzó kövek bent, még a red moor nyálkázik. De már túl vagyunk a kezdeti barna algán és vannak élőlények. Az itt kapott segítségek alapján végeztem vízcseréket, tápozást.
És a továbbiakban jöjjön a kálvária ;)
HA felkeltettük érdeklődésed, tarts velünk.
Köszönöm, hogy olvastad.

Ahhoz képest, hogy állításod szerint nem vagy túl ügyes fotós és a kép is csak telefonos - a fórumon posztolt képek átlagánál bőven jobb minőségű.
Szóval nem kell kishitűsködni!
 
Jól tetted, hogy elindítottad a naplót!
Kimondottan jól néz ki, pedig mint írod:kezdő vagy. Csak így tovább!(y)
A kudarcok miatt nem kell elkeseredni vagy kétségbe esni. Az ember nagyon sajnálja ha elpusztul néhány hala, garnélája, de sajnos ez benne van a hobbiban. Előfordul a tapasztaltabbakkal is. Az otok különösen érzékenyek, az újak nehezen szoknak be.
A napló címe különösen tetszik! Végre egy újabb elhivatott buce rajongó! (esetleg nézd meg a "Buceland" című naplónkat;))

Gratulálunk!
 
Sziasztok.
Na úgy néz ki múlik a darakór. Maradt 2 oto és 3 neon. Ők zabálnak, és kövérek.
garnéla fronton boldogság. Pici kék babák születtek és két új petés mami van. Arra sajnos még nem jöttem rá, hogy a szűrővel mit tegyek. Két féle képpen is garnélabiztossá tettem, de egyik sem a legjobb. Azt veszem észre, hogy gyengül a szűrés minősége. Nem áramlásbeli gondok vannak, hanem a szűrőn keresztül kevesebb szmötyit szív el. Így maga az aki most kissé "zavarosabbnak" tűnik. De ezt még kikísérletezem és lassan a Seachem Purigen is mehet vissza a szűrőbe. :)
Néhány Bucén zöld szőralga van vagy mi, és nem tudom mit vethetnék be ellene. Tudom, hogy az akinak azon a részén nagy az áramlás, remekül lengedeznek a szálak. :/

Négy Amano is otthonra talált nálunk. Olyan szépek!!!!

És van úgy százmillió pajzscsigám. 1-5mm-ig. Csúnyák!! Végigolvastam mindent, de nem találtam rá hatékony eltávolítási módszert. Így szedegetem őket és megbarátkozom velük. Lehet bepróbálok egy kis Helenát ellenük, de azt olvastam, hogy lehet, hogy letojják a pajzsok fejét, és lehet, hogy a pici garnikat viszont megeszik. Vélemény? Ötlet?

Köszönöm a figyelmet! ;)
 
Sziasztok.
Na úgy néz ki múlik a darakór. Maradt 2 oto és 3 neon. Ők zabálnak, és kövérek.
garnéla fronton boldogság. Pici kék babák születtek és két új petés mami van. Arra sajnos még nem jöttem rá, hogy a szűrővel mit tegyek. Két féle képpen is garnélabiztossá tettem, de egyik sem a legjobb. Azt veszem észre, hogy gyengül a szűrés minősége. Nem áramlásbeli gondok vannak, hanem a szűrőn keresztül kevesebb szmötyit szív el. Így maga az aki most kissé "zavarosabbnak" tűnik. De ezt még kikísérletezem és lassan a Seachem Purigen is mehet vissza a szűrőbe. :)
Néhány Bucén zöld szőralga van vagy mi, és nem tudom mit vethetnék be ellene. Tudom, hogy az akinak azon a részén nagy az áramlás, remekül lengedeznek a szálak. :/

Négy Amano is otthonra talált nálunk. Olyan szépek!!!!

És van úgy százmillió pajzscsigám. 1-5mm-ig. Csúnyák!! Végigolvastam mindent, de nem találtam rá hatékony eltávolítási módszert. Így szedegetem őket és megbarátkozom velük. Lehet bepróbálok egy kis Helenát ellenük, de azt olvastam, hogy lehet, hogy letojják a pajzsok fejét, és lehet, hogy a pici garnikat viszont megeszik. Vélemény? Ötlet?

Köszönöm a figyelmet! ;)
Nagy szep az akvarium, igy tovabb! :)

Pajzscsigak ellen vetettem be en is par helenat egyelore nem latom hogy falatoznanak. De olvastam hogy van akinel elpusztitottak oket.
 
Sziasztok.
És van úgy százmillió pajzscsigám. 1-5mm-ig. Csúnyák!! Végigolvastam mindent, de nem találtam rá hatékony eltávolítási módszert. Így szedegetem őket és megbarátkozom velük. Lehet bepróbálok egy kis Helenát ellenük, de azt olvastam, hogy lehet, hogy letojják a pajzsok fejét, és lehet, hogy a pici garnikat viszont megeszik. Vélemény? Ötlet?

Köszönöm a figyelmet! ;)
Nálam már többször is eltüntették a helenák a pajzscsigákat. A garnélákat pedig soha. Ráadásul viccesek az ormányukkal. Szerintem próbáld ki.
 
Néhány Bucén zöld szőralga van vagy mi, és nem tudom mit vethetnék be ellene.
Ezek szerint hiába nézted meg százszor a "Buceland" naplót, nem voltál elég figyelmes!:) Ajánljuk a #11-es bejegyzés 4. sorát....;)
 
"Ha valamelyik növényen megjelenik az alga, azt betesszük 10 percre egy carbos fürdőbe. (1 liter vízhez 1-1,5 ml Carbo) Ettől elpusztul és az algaevők így már elbánnak vele."
Koszi. Lattam ezt is. Hat nem annyira kivehetok :rolleyes:. Megprobalom az akin belul...
Hat kezdok benasaga:ROFLMAO:
 
Koszi. Lattam ezt is. Hat nem annyira kivehetok :rolleyes:. Megprobalom az akin belul...
Hat kezdok benasaga:ROFLMAO:
Szia, én figyelmedbe ajánlanám az Ada-nak a Phyton Git termékét! mivel friss az akváriumod igy én mindjárt elis kezdeném a terméket használni,
minden vizcserekot bele az akváriumba + baktériumot is!, alga ellen jónak bizonyult! de persze a paramétereknek is stimmelni kell, algásodás ellen! olvass utána a forumon van topikja! ;)
Sok sikert!
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére