• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Buce&garnéla

Jó jó, igazad van. Nálam nagyobb mészárlás volt, de azt szerencsére nem láttam, csak a síró fiúk mesélték. Végülis, természetes szelekció, biztos beteg volt szegény.

Tapatalkkal küldve az én Moto G (5) Plus eszközömről
Sajnalom a fiukat, de ezt is meg kell tanulniuk. Nagyon okos fiuk, ugyhogy ezt is hamar helyre teszik. Persze Krisztinek szereztel egy par konnyu percet. De hat vannak vadaszok es vannak zsakmany allatok...
 
Viszont megjelent az ecset.[..] ( ez persze low- es azt is lattam, hogy az ecset low velejaroja).

Ebben nem vagyok egyáltalán biztos. Én például "ecsetet" olyan low tech kavicságyas növényes akváriumban szoktam látni, amiben alig világítanak és valószínűleg elég alacsonyak a tápanyag szintek is. Elég szomorú látvány, amikor pár ecsetalgás anubias világít magának egy gyertyával. Nálam "ecset" sosem volt amióta NPT módon üzemeltetem a Low Techeket.
 
Utoljára módosított:
Ebben vagyok egyáltalán biztos. Én például "ecsetet" olyan low tech kavicságyas növényes akváriumban szoktam látni, amiben alig világítanak és valószínűleg elég alacsonyak a tápanyag szintek is. Elég szomorú látvány, amikor pár ecsetalgás anubias világít magának egy gyertyával. Nálam "ecset" sosem volt amióta NPT módon üzemeltetem a Low Techeket.
Sziasztok! Abszolút kezdő vagyok, ezért teszem fel a kérdést :) Mi az hogy NPT mód?
 
Ez nagyon offtopik. @Zuzmi elnézést. Az alga miatt csak azért írtam, mert szerintem érdemes az algával kapcsolatos internetes információkat elég erős fenntartással kezelni. Az, hogy mi stimulálja az algát, erősen körülményfüggő, általánosítások CO2-ről nem biztos, hogy segítenek megoldani a problémát.

Sziasztok! Abszolút kezdő vagyok, ezért teszem fel a kérdést :) Mi az hogy NPT mód?

http://www.theaquariumwiki.com/wiki/Walstad_method

Tipikusan ezek low tech föld talajú növényes, halas, garnélás akváriumok, ahol a biológiai szűrés elsősorban a növények feladata. A módszer próbál természetes folyamatokra hagyatkozni. Ecology of The Planted Aquarium c. könyvből elég sok információt össze lehet gyűjteni, nem csak erre a módszerre vonatkozóan.
 
Ez nagyon offtopik. @Zuzmi elnézést. Az alga miatt csak azért írtam, mert szerintem érdemes az algával kapcsolatos internetes információkat elég erős fenntartással kezelni. Az, hogy mi stimulálja az algát, erősen körülményfüggő, általánosítások CO2-ről nem biztos, hogy segítenek megoldani a problémát.



http://www.theaquariumwiki.com/wiki/Walstad_method

Tipikusan ezek low tech föld talajú növényes, halas, garnélás akváriumok, ahol a biológiai szűrés elsősorban a növények feladata. A módszer próbál természetes folyamatokra hagyatkozni. Ecology of The Planted Aquarium c. könyvből elég sok információt össze lehet gyűjteni, nem csak erre a módszerre vonatkozóan.
Megnéztem a linket. Érdekesek ezek a kis akik, bár nekem nem jönnek be.
Low tech aqváriumom van nekem is. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem bőven. Csak nem ide akarom írni. Hogyan tudok kezdeni egy új beszélgetést? Ahol a saját "hülye" kérdéseimmel bombáználak titeket?
 
Megnéztem a linket. Érdekesek ezek a kis akik, bár nekem nem jönnek be.
Low tech aqváriumom van nekem is. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem bőven. Csak nem ide akarom írni. Hogyan tudok kezdeni egy új beszélgetést? Ahol a saját "hülye" kérdéseimmel bombáználak titeket?

Valószínűleg már létezik kategória a fórumon a kérdéseddel kapcsolatban. Ezt keresd meg, és ott fel tudod tenni a kérdésedet. Csak akkor nyiss új topic-ot, ha még nem létező témával kapcsolatban lenne kérdésed.
Amúgy ezek nem feltétlenül "kis akik".
 
Valószínűleg már létezik kategória a fórumon a kérdéseddel kapcsolatban. Ezt keresd meg, és ott fel tudod tenni a kérdésedet. Csak akkor nyiss új topic-ot, ha még nem létező témával kapcsolatban lenne kérdésed.
Amúgy ezek nem feltétlenül "kis akik".
Ok! Amit ott hírtelen láttam azok voltak :)
 
Ez nagyon offtopik. @Zuzmi elnézést. Az alga miatt csak azért írtam, mert szerintem érdemes az algával kapcsolatos internetes információkat elég erős fenntartással kezelni. Az, hogy mi stimulálja az algát, erősen körülményfüggő, általánosítások CO2-ről nem biztos, hogy segítenek megoldani a problémát.



http://www.theaquariumwiki.com/wiki/Walstad_method

Tipikusan ezek low tech föld talajú növényes, halas, garnélás akváriumok, ahol a biológiai szűrés elsősorban a növények feladata. A módszer próbál természetes folyamatokra hagyatkozni. Ecology of The Planted Aquarium c. könyvből elég sok információt össze lehet gyűjteni, nem csak erre a módszerre vonatkozóan.
Sziasztok.
Meg van angol nyelven a konyv, de gyenge angolom miatt semmire sem jutottam vele. Arra eleg volt, hogy rajojjek szamomra magyarul sem lenne egyszeru olvasmany. A forumon sokfele nezelodtem, a magyar verziokra mutato linkek mar nem elnek.
Azt hiszem az en akim nem is ilyen tipusu tortenet. De valojaban meg mindig egyaltalan nem tudom mit jelent az NPT.
Az akim most ugy latom tok jol megyeget. Tapozok tovabbra is mic+mac-val. Kis fosfo. Kis carbo. Es mindenki boldog. A novenyek nonek. Az ecset sem ijeszto mennyisegu. Csak van. Nem tudom kellene e valtoztatnom ezen.
 
Sziasztok.
Megtörtént a szokásos hétvégi takarítás. Porszívózás, vízcsere. Annyira próbáltam óvatos lenni, de végül 9 garnibabyt kellett visszatessékelnem az akiba. Ilyen béna még nem nem voltam. A sok mulm felett, ami a vödör alján összegyűlt, telefonnal világítva, másik kezemben széles szájú 50 ml-es fecskendővel szívni vissza a mm-es garnélákat...hát játszottam egy keveset. biztosan van egyszerűbb módszer is. Tovább folytatom a carbozást az ecset ellen. Zöld pont tovább csökkent.
Csináltam egy pár fénykpet is.
Ezek a vadasak igenis szépek, bárki bármit mond.
20180127_181329 (1).jpg
Van piros gyerek is.
20180127_181653.jpg 20180128_160000.jpg
Egy aki mindig pózol.20180128_160357 (1).jpg
Egy aki a mélybe veti magát.
20180128_163830.jpg
20180127_181035.jpg
20180128_163029.jpg
További szép estét.
 
Sziasztok.
Megtörtént a szokásos hétvégi takarítás. Porszívózás, vízcsere. Annyira próbáltam óvatos lenni, de végül 9 garnibabyt kellett visszatessékelnem az akiba. Ilyen béna még nem nem voltam. A sok mulm felett, ami a vödör alján összegyűlt, telefonnal világítva, másik kezemben széles szájú 50 ml-es fecskendővel szívni vissza a mm-es garnélákat...hát játszottam egy keveset. biztosan van egyszerűbb módszer is. Tovább folytatom a carbozást az ecset ellen. Zöld pont tovább csökkent.
Csináltam egy pár fénykpet is.
Ezek a vadasak igenis szépek, bárki bármit mond.
View attachment 47962
Van piros gyerek is.
View attachment 47963 View attachment 47964
Egy aki mindig pózol.View attachment 47966
Egy aki a mélybe veti magát.
View attachment 47965
View attachment 47967
View attachment 47968
További szép estét.
Ha megakarod könnyíteni a dolgodat, akkor szerez be egy átlátszó vödröt, mint pl. amiben az Auchan, narancsot szokott árulni. Abban látod oldalról hogy úszkál e valami. Növényes dobozkával amit a GAban vásároltál, könnyebben tudod kiszedni őket, mint fecskendővel.
 
Ha megakarod könnyíteni a dolgodat, akkor szerez be egy átlátszó vödröt, mint pl. amiben az Auchan, narancsot szokott árulni. Abban látod oldalról hogy úszkál e valami. Növényes dobozkával amit a GAban vásároltál, könnyebben tudod kiszedni őket, mint fecskendővel.
Nem rossz otlet. Koszonom.
 
Sajnalom a fiukat, de ezt is meg kell tanulniuk. Nagyon okos fiuk, ugyhogy ezt is hamar helyre teszik. Persze Krisztinek szereztel egy par konnyu percet. De hat vannak vadaszok es vannak zsakmany allatok...
Sziasztok.
Megtörtént a szokásos hétvégi takarítás. Porszívózás, vízcsere. Annyira próbáltam óvatos lenni, de végül 9 garnibabyt kellett visszatessékelnem az akiba. Ilyen béna még nem nem voltam. A sok mulm felett, ami a vödör alján összegyűlt, telefonnal világítva, másik kezemben széles szájú 50 ml-es fecskendővel szívni vissza a mm-es garnélákat...hát játszottam egy keveset. biztosan van egyszerűbb módszer is. Tovább folytatom a carbozást az ecset ellen. Zöld pont tovább csökkent.
Csináltam egy pár fénykpet is.
Ezek a vadasak igenis szépek, bárki bármit mond.
View attachment 47962
Van piros gyerek is.
View attachment 47963 View attachment 47964
Egy aki mindig pózol.View attachment 47966
Egy aki a mélybe veti magát.
View attachment 47965
View attachment 47967
View attachment 47968
További szép estét.

Gyönyörűek, komolyan! Mintha valami átlátszó - tigrisek lennének kék pöttyökkel, vagy a fene tudja mik!
Ha külön faj lenne és nem kellene a 'lebarnulástól" aggódni - én is tartanék ilyeneket!
 
Gyönyörűek, komolyan! Mintha valami átlátszó - tigrisek lennének kék pöttyökkel, vagy a fene tudja mik!
Ha külön faj lenne és nem kellene a 'lebarnulástól" aggódni - én is tartanék ilyeneket!
Koszonom. Nagyon aranyos vagy. Ha sikerul kitenyesztenem egy egeszen uj fajtat bizony beveszlek tarstenyesztonek:LOL:. Adhatnal fantazia nevet is nekik...
De sajnos tobb a barna foltos...:dead::ROFLMAO:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére