• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Buce&garnéla

Sziasztok.
Ma kapott az Otom társakat és bekerült még néhány Corydoras Habrosus. Nagyon élénkek így remélem nem lesz elhullás. Mindenki zabál, én meg őket zabálom meg annyira cukik.
Amúgy mindenki jól van. Az első nálam született és felnevelkedett garnélák közt is van petés. Ha minden ilyen szépen alakul és nem riad vissza senki ( mármint attól, hogy voltak punk garnélák-amiből már egyet sem látok punknak) akkor lassan ajándékoznom kell el garnikat, hogy elférjenek az újak.
A géb pasi nagyon idegesítő tud lenni. Egyrészt vicces, hogy úgy őrzi a kis ösvényét, mint kiskakas a szemétdombját, másrészt úgy megkerget mindenkit, hogy néha kivágnám a farkánál fogva az ablakon. Annyira ostoba, hogy amíg mindenki jóízűen kajál, ő alig eszik, mert arra pazarolja az idejét, hogy védje a helyét.
Végezetül jöjjön egy kis vidi.
Szép estét.
 
Sziasztok.
@budavariricsi jovoltabol beuzemeltem egy eheim skimmert. Lattam hogy van aki bent hagyja folyamatosan es csak a fotozasra szedi ki. Idozitve kapcsolja ki-be. Van aki csak akkor teszi az akiba amikor epp felszint kell tisztitani, majd ki is veszi. Nem masznak bele a garnélák? Mert nekem maris ott ül egy a kivezetoben. Ha elinditom nem daralja le?20180107_115116.jpg 20180107_115152.jpg
 
Sziasztok.
@budavariricsi jovoltabol beuzemeltem egy eheim skimmert. Lattam hogy van aki bent hagyja folyamatosan es csak a fotozasra szedi ki. Idozitve kapcsolja ki-be. Van aki csak akkor teszi az akiba amikor epp felszint kell tisztitani, majd ki is veszi. Nem masznak bele a garnélák? Mert nekem maris ott ül egy a kivezetoben. Ha elinditom nem daralja le?View attachment 46641 View attachment 46642
hát ha ott ül és bekapcsolod pont seggbe kapja a vizet és kirepül :)
Ha csak néhány percre kapcsolod be és van benne garnéla nem lesz baja (ledarálni nem tudja mert a szivacs megfogja.
De ha kiszeded az úszó részt meg is tudod nézni használat előtt ül-e benne garnéla.
Esetleg hálóból tehetsz rá garnélavédőt.
Én naponta néhány percre kapcsolom be és nem szoktam nézegetni ül-e benne valaki.
 
hát ha ott ül és bekapcsolod pont seggbe kapja a vizet és kirepül :)
Ha csak néhány percre kapcsolod be és van benne garnéla nem lesz baja (ledarálni nem tudja mert a szivacs megfogja.
De ha kiszeded az úszó részt meg is tudod nézni használat előtt ül-e benne garnéla.
Esetleg hálóból tehetsz rá garnélavédőt.
Felul van benne ràcs, azt màr megmòkoltam, ott tuti nem esik bele senki. Csak ha a kivezetonel bentebb megy amikor all. Ott forog benne az a kis ize. Persze valoszinuleg en parazom tul. Majd tenyleg kiloki a vizsugar. Koszonom valaszod.
 
Nekem időzítőre van kapcsolva, napi 4x pár percre bekapcsol, és tükör tiszta a víz felszíne. Néha odaúsznak a garnélák, de mikor leáll, kijönnek belőle. A rácshoz visszatérve, én is tettem bele ilyet, de átmásztak rajta . :) Néha megnézem, van-e benne nem odaillő élőlény, de eddig, nem volt gond. :)
 
Mi is próbálkoztunk azzal, hogy belülre raktunk rácsot (szúnyoghálót, hogy minél könnyebb legyen), de nem vált be, nagyon sokszor kezdett levegőt szívni. Eddig a lenti megoldás vált be nekünk (kívülről körbetekerve szúnyoghálóval és gumizva) :)
View attachment 46648
Koszonom. Ez a verzio is jonak latszik. Mèg tesztelgetem a lehetosegeket.
 
Sziasztok.
Kuzdelmes napokon vagyok tul. Zold pontalgasodtam. Letorolgettem, de kevesnek tunt...elkezdtem plusz easy life fosfot adagolni es most ugy latszik ez kezdi megoldani. Mar nincs olyan sok. A fenyemet nem csokkentettem vissza mert egy ideig jatszottam vele oda-vissza, de amint picit csokkentettem jott a barna alga.
Viszont megjelent az ecset. Az akiban nem valtozott semmi. Aramlason az elejen csokkentettem az nem durva. Porszivozok rendesen mint egy jo haziasszony. Azt olvastam hogy az elhanyagolt akik baja meg, hogy ha a co2 eloszlasa nem megfelelo ( ez persze low- es azt is lattam, hogy az ecset low velejaroja). Higitott carbozok leallitott szuro mellett es a kiveheto bucekon az aztatasos modszert is kiprobaltam, de mintha mise tortenne. Itt ott kicsit kopott de folyamatosan jonnek elo uj pamacsok. Mindegy, folytatom a carbozast.
Egyebkent a novenyek nonek, fejlodnek. A garnélák szaporodnak mint az orultek.
Az uj otok megvannak. A habri coryk kozul volt elhullas de a maradek stabilan tolja az ipart. Gebek, neonok elpusztithatatlanok.
20180123_183557.jpg
O meg ugy gondolta kikukkant.

Koszi a figyelmet. Szep estet.
 
Ha a garnélák nagyon kíváncsiak, az a háló, így ebben a verzióban nem tartja vissza őket. Átmásznak rajta.
 
Érdekes, mert én még nálam ilyet még nem tapasztaltam. Inkább egyre többen vannak (kb.200db)
Bennem sem merult fel eddig mert rengeteg a kis garnela. Tavaly oktoberben erkezett 12 garnéla a 3 neonnal ( tobb neon volt csak ugye azok nem akartak nalam lakni) azota kb 100 garnéla van mindenfele meretben.
Aztan ma este a szokasos melo utani agymosasra szant akvarium bambulas kozben latom: "Jajj de cuki...huuu ez tuti kek lesz ha megno......nem no...:eek::eek::eek:" Tokre razuzott a neonka.
 
Bennem sem merult fel eddig mert rengeteg a kis garnela. Tavaly oktoberben erkezett 12 garnéla a 3 neonnal ( tobb neon volt csak ugye azok nem akartak nalam lakni) azota kb 100 garnéla van mindenfele meretben.
Aztan ma este a szokasos melo utani agymosasra szant akvarium bambulas kozben latom: "Jajj de cuki...huuu ez tuti kek lesz ha megno......nem no...:eek::eek::eek:" Tokre razuzott a neonka.
hát akkor kék lett :) Micsoda színfokozó étrend van nálad ;)
 
Jesszusom ne parazz. Ettol meg van szaporulat. Lesz nalatok is! Persze nem volt udito latvany...:jawdrop:
Jó jó, igazad van. Nálam nagyobb mészárlás volt, de azt szerencsére nem láttam, csak a síró fiúk mesélték. Végülis, természetes szelekció, biztos beteg volt szegény.

Tapatalkkal küldve az én Moto G (5) Plus eszközömről
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére