• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Buce forest

Balage74

Tapasztalt kertész
Sokat küzdöttem a bucephalandra növényekkel, sajnos eddíg rossz tapasztalatokkal. Általában az anubiashoz vagy a cryptokhoz hasonlítják, nálam régebben mégsem maradtak meg. Érdekes, hogy a manado talajban az anubias és a crypto simán elvan addig a buche-k kipusztultak onnan. Tavaly sikerült beszereznem pár buche fajtát újra, melyeket megpróbáltam emersen nevelgetni, félig-meddig sikeresen, legalábbis nem pusztultak el. A végeredmény mégis kavicságy lett az egyik kis akváriumban a garnélák között. Most megint rendeltem pár fajtát külföldről, így gondoltam, hogy a jelenlegi meglevő buchékból most építek valamit egy új kis 15 l-es akváriumban és a másik (buchenevelő) akváriumba teszem bele az újonnan érkező példányokat. Már megkaptam itt párszor, hogy miért is nem indítok naplót, ezért most megteszem. Hozzá kell tennem, hogy sem profi akvarista, sem profi fotós nem vagyok, valamint azért pénzzel sem állok jól, így hát azzal dolgozom amim van. Szóval így a kezdet kezdetén sikerült fotóznom egyet, ebből maximum a terep elrendezés látszódik még:

IMG_0175.JPG
(A kép kicsit csalóka lehet, mert mögötte van egy másik akvárium:D mint írtam, nem vagyok profi fotós, de legközelebb ígérem teszek valami hátteret és kiszedem a technikát...)

Szóval a terv:
pár tányércsiga és red cherry garnélák áttelepítve a másik akváriumból (végülis a vörös jól fog látszódni az aljzaton).
növények (valőszínűleg):
bucephaladra motleyana melawi (hátul, hátha kinő az akváriumból és virágzik:D)
bucephaladra venus (ez egy kicsit kisebb mint a melawi, így a kavicságyásban gondoltam középre)
bucephaladra angel tears (ez nagyon kis levelű, elterülő, így igazából a kavicságyás elejére szeretném tenni "gyepszönyeg"-nek)
valamint
saggittaria mező a homokágyban (azzal dolgozom csak, ami itthon van:D)

akvárium méret: valószínűleg 15l, a garnéláknak úgysem kell több, valamint így a buche ki fog tudni nőni az akváriumból.A cél úgyis az, hogy virágot hozzon a vízfelszín felett.
a szűrő:akasztós, ha jól tudom a márkáját akkor ista ef-300, elvileg 50l-es akváriumhoz ajánlják, ezért is mertem beletenni. A választás azért esett erre, mert a másik akváriumban nem darálta le az újszülött garnélákat és a tewljesítménye/vízforgatása is megfelelőnek tűnik...)
világítás: ezzel gondban vagyok mert jelenleg nincs keretösszeg rá, de valószínűleg a lényeget a napfény meg fogja oldani, mostanában 2-3 óra közvetlen napfényt kaphat az akvárium, ha esetleg túl sok lesz akkor leárnyékolom majd.
Egyéb technikát (co2) egyelőre nem tervezek, feleslegesnek tartom.

A terepen tuti rendezni fogok még egy kicsit, mert a homokból csak egy kör alakú foltot szeretnék hagyni, csak éppen elfogyott a kavics jelenleg.... Mivel az új buce-k csak jövő héten érkeznek, ezért most simán csak üresjáratban megy az akvárium addig.
 
Elvileg kavicságyban lesznek, eddig a másik kisakváriumban voltak a kis műanyag ültetőkosárban kavicságyban. Oda mentettem el őket, miután emers formában neveltem és elkezdtek visszafejlődni. Most viszont szépen növögetnek, a nagyon kislevelű angel tears például már kb. a 200 ft-os méretét éri el, pedig amikor kaptam akkor még csak olyan 5ft-os mérete volt... Az összes buche-n most látszanak az új hajtások, kb. 2-3 hónapja laknak abban a medencében a garnélákkal, azóta indultak meg szépen.
 
A helyedben inkább kis lávakőre vagy más lapos kődarabkára kötözném, esetleg fára, kókuszhéjra, mert talajban nehezebben boldogulnak. Anubias ugyanilyen.
 
eh, mondom magamnak lefotózom az összes buchemat (9 féle) közben lemerült az ipad a 4.nél... nem figyeltem, hogy nincs feltöltve:D
1:Angel tears

1601742921779.jpeg


2:cherry

IMG_0179.JPG

3: Antyovani:

IMG_0181.JPG

4: brownie metallica:

IMG_0183.JPG

Most abban biztos vagyok, hogy a melawi lesz leghátul és az angel tears pedig legelöl a kavicsban. Most még azon gondolkodom, hogy középen két közepes fajtát teszek, bár nem akarom túlzsúfolni, csak hát kell a hely a másik medencében az újonnan érkező buche-knak. Ahogy néztem a brownie metallica elég nagylevelű, de fekvő rizomája van ugyanúgy mint az antyovaninak is. Ha ezek esetleg egybenőnének akkor is meg lehet különböztetni őket, mert az antyovani inkább világoszöld levelű, míg a brownie metallica inkább olyan vöröses barnás.
 
pedig lávakövem, sem pedig kókuszhéjjam nincs itthon:D Azért az észrevettem, hogy az antyovani rákapaszkodott két nagyobb kavicsdarabra. Természetesen a lávakőnek örülnék, de mostanában nem járok olyan bolt felé ahol kapni lehetne. Marad a kavicságy. Vannak nagyobb lapos kavicsaim, van ötletem, hogy hogyan fogom ránöveszteni, de látványban úgyis marad a kavicságy(alatta lesz a nagyobb kő). Amúgy az anubiasok nálam a nagy akváriumban szépen elvannak a manado talajban, csak ugye a rizomáját nem szabad lenyomni a talajba. A harcsáim előszeretettel az anubiasok közé bújnak el, csak etetéskor látom őket.
 
pedig lávakövem, sem pedig kókuszhéjjam nincs itthon:D Azért az észrevettem, hogy az antyovani rákapaszkodott két nagyobb kavicsdarabra. Természetesen a lávakőnek örülnék, de mostanában nem járok olyan bolt felé ahol kapni lehetne. Marad a kavicságy. Vannak nagyobb lapos kavicsaim, van ötletem, hogy hogyan fogom ránöveszteni, de látványban úgyis marad a kavicságy(alatta lesz a nagyobb kő). Amúgy az anubiasok nálam a nagy akváriumban szépen elvannak a manado talajban, csak ugye a rizomáját nem szabad lenyomni a talajba. A harcsáim előszeretettel az anubiasok közé bújnak el, csak etetéskor látom őket.
Ne búsulj a láva miatt, megteszi egy fadarab is, csak akva biztos legyen (nem permetezett, stb.).
 
Back
Oldal tetejére