• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Buborékszámláló

Mi lehet a probléma,ha a bubiszámlálóból elillan a víz?
Ez gyakorlatilag a víz visszapótlást követően 10 másodperccel bekövetkezik,benyomja a co2 a csőbe
a víz egy részét. Sera bubiszámláló,előtte utána visszafolyásgátló. Reguktor kombó darab,mágnesszeleppel
egybe van építve.Ha jól emlékszem a nyomás 2bar.Ez sok lenne?
 
Sziasztok!
Ha elpárolog a víz a bubiszámlálóból, akkor muszály utántölteni? Teljesen elpárolgott a múltkor és jópár napig úgy ment mindenféle gond nélkül.. mindenképpen kell bele vizet tölteni? A szelepen nem állítok úgysem, az csak az első beállításnál fontos, nem?
Ha nem nyúlok hozzá, ugyanannyi CO2 megy az akvába.. de ha után kell töltenem, megint elmegy 10 perc, mire belövöm az 1,7bubi/sec-et stopperrel.. :p
Nem a 10 perc a gond.. csak a dolog szükségessége.. szóval?
Köszi!
 
Sziasztok!
Ha elpárolog a víz a bubiszámlálóból, akkor muszály utántölteni? Teljesen elpárolgott a múltkor és jópár napig úgy ment mindenféle gond nélkül.. mindenképpen kell bele vizet tölteni? A szelepen nem állítok úgysem, az csak az első beállításnál fontos, nem?
Ha nem nyúlok hozzá, ugyanannyi CO2 megy az akvába.. de ha után kell töltenem, megint elmegy 10 perc, mire belövöm az 1,7bubi/sec-et stopperrel.. :p
Nem a 10 perc a gond.. csak a dolog szükségessége.. szóval?
Köszi!
Nem muszály. A benne lévő víz csak láthatóvá teszi a CO2-t. Viszont így nem tudod egy pillantással ellenőrizni, hogy minden rendben van-e. Esetleg kifogyott a palack stb...
Egyébként nálam pont egy hónapja üzemel és miliméterre annyi víz van benne mint első nap. ????
 
Nem muszály. A benne lévő víz csak láthatóvá teszi a CO2-t. Viszont így nem tudod egy pillantással ellenőrizni, hogy minden rendben van-e. Esetleg kifogyott a palack stb...
Egyébként nálam pont egy hónapja üzemel és miliméterre annyi víz van benne mint első nap. ????

Köszi!
Ugyanannyi? Hmm ez érdekes.. nálam kb 2 hetente elpárolog..
Említették még a babaolajat.. ez mennyire megszokott? Nem veszélyes? Csak mert nem igazán találtam sok írást róla.. nem túl elterjedt.. de miért?
 
Skacok a bubiszamlaloba paraffin olaj is jo? A specko folyadeknak is olyan az allaga, mint az olajnak..
 
A "speckó folyadék" gyógyszertárti glicerin... Gombokért vehetsz.

Paraffin olaj nem tudom mennyire semleges, ha esetleg bejut a vízbe...
 
A "speckó folyadék" gyógyszertárti glicerin... Gombokért vehetsz.

Paraffin olaj nem tudom mennyire semleges, ha esetleg bejut a vízbe...
Koszi! Paraffint szoktam hasznalni az uvegmotyokhoz mielott osszedugdosom a szuro csovevel putzeva utan. Ilyenkor a viz felszinen lehet latni olajat, a szkimm osszeszedi, nem szokott problema lenni.
 
Sziasztok! Lenne egy kerdesem... a bubiszamlalobol nehany nap alatt elfogy a folyadek. Amikor nyit a magnesszelep, kilovi a folyadekot a hirtelen elszabadulo nyomas. Valamennyit mindig feljut a csobe, gondolom ez vegul az atomizeren keresztul a vizben kot ki. Ez nem tudom mennyire egeszseges..
 
Sziasztok! Lenne egy kerdesem... a bubiszamlalobol nehany nap alatt elfogy a folyadek. Amikor nyit a magnesszelep, kilovi a folyadekot a hirtelen elszabadulo nyomas. Valamennyit mindig feljut a csobe, gondolom ez vegul az atomizeren keresztul a vizben kot ki. Ez nem tudom mennyire egeszseges..
Tölts bele RO vizet, nem kell bele az a lötyi. Főleg ha úgyis ilyen gyorsan eltűnik belőle. Amúgy ha sikerült belőni a bubiszámot, nem is kell mindig mutatnia, nem? :rolleyes:
 
Tölts bele RO vizet, nem kell bele az a lötyi. Főleg ha úgyis ilyen gyorsan eltűnik belőle. Amúgy ha sikerült belőni a bubiszámot, nem is kell mindig mutatnia, nem? :rolleyes:
Ha mar beallt minden nem lesz ra szukseg. De most meg kell, mert valami valtozas mindig tortenik. A viz helyett azert tettem a folyadekot, hogy ne parologjon ki olyan hamar. Ahhoz kepest ez sem tart tobb ideig.:D
 
Sziasztok! Lenne egy kerdesem... a bubiszamlalobol nehany nap alatt elfogy a folyadek. Amikor nyit a magnesszelep, kilovi a folyadekot a hirtelen elszabadulo nyomas. Valamennyit mindig feljut a csobe, gondolom ez vegul az atomizeren keresztul a vizben kot ki. Ez nem tudom mennyire egeszseges..
Problema megoldva! A reduktor es a magnesszelep kozotti cso volt tul hosszu. A csoben felgyulemlo gaz mennyisege tul nagy volt, nyitaskor ezert csapta szet a folyadekot. Onnan jottem ra, hogy a kisebbik akva alatt levo rendszer minden resze ugyan olyan, kiveve az emlitett cso hossza. Ott nem is volt ilyen gond ki be kapcsolaskor a szamlaloval.
 
Problema megoldva! A reduktor es a magnesszelep kozotti cso volt tul hosszu. A csoben felgyulemlo gaz mennyisege tul nagy volt, nyitaskor ezert csapta szet a folyadekot. Onnan jottem ra, hogy a kisebbik akva alatt levo rendszer minden resze ugyan olyan, kiveve az emlitett cso hossza. Ott nem is volt ilyen gond ki be kapcsolaskor a szamlaloval.

Van valami rövid, gyors tanácsok/ötletek topic, ez akár mehetne oda is. :unsure:
 
Sziasztok! Lenne egy kerdesem... a bubiszamlalobol nehany nap alatt elfogy a folyadek. Amikor nyit a magnesszelep, kilovi a folyadekot a hirtelen elszabadulo nyomas. Valamennyit mindig feljut a csobe, gondolom ez vegul az atomizeren keresztul a vizben kot ki. Ez nem tudom mennyire egeszseges..
ez érdekes nálam nem lő semmit szépen lassan elindul a rendszer! hogy vagy bekötve?
 
Látom 1,5 bar a nyomásod. Minek?
Nálam 0,2-0,3 is bőven elég. Töredékével terheli a rendszer egyéb elemeit. A bubiszámlálóból sem lövi ki a folyadékot, pedig a reduktor és a mágnesszelep között 12-13 méter a távolság.
Ekkora nyomásra szerintem csak annak van szüksége, aki porlasztóval nyomja be a CO2-t.
Atomizer van mindket akvaban. A reduktor es a magnesszelep kozott rovid csovet tettem, es mar nincs ilyen problemam. Ha jol emlekszem itt a forumon olvastam, 1.5 bar korul kell, attol fugg, mivel oldasz be..
 
Sziasztok. Ilyen reduktort használ valaki? Egyben van a bubi szamlaloval. A difuzorom bubi számlálós lesz . Gond nélkül használhatom ha a reduktoreba nem töltök folyadékot? Felek hogy onnan vissza fog folyni a mágnes szelepbe!dc64a2db92f5280017e0cc39247f4753.jpg
 
Sziasztok. Ilyen reduktort használ valaki? Egyben van a bubi szamlaloval. A difuzorom bubi számlálós lesz . Gond nélkül használhatom ha a reduktoreba nem töltök folyadékot? Felek hogy onnan vissza fog folyni a mágnes szelepbe!View attachment 78644


Semmi baja nem lesz ha nem töltesz bele folyadékot. Egyébként van egy visszacsapó szelep a bubiszámláló aljában, tehát nem tudna vissza folyni a folyadék. Jól ki van ez találva.
 
Back
Oldal tetejére