• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Buborékszámláló

Szia!

Nem akartalak rögtön karácsony után privátban terhelni, de köszi,hogy máris válaszolsz ;)

A bubiszámláló megfelelően (alul a szűkített rész) van bekötve,ill. a kezdetekben, a 1 buborék/mp adagolással kezdtem,de olyan kis mértékben láttam a diffuzorból jövő bubikat ill. a DC sem nagyon változott a kék színből a zöld felé,hogy emeltem rajta. Természetesen fokozatosan, és a tűszelep félig sincs megnyitva. Az említett probléma folyamatosan és a kezdetektől jelentkezik.
A reduktoron a felső óra 60bar-t mutat,az alsó 1,8bar-ra van jelenleg beállítva.

Azt is furcsállom, hogy a Sera füzetébe a következő van írva:

"A CO2-ellátás leállítása után
a folyadék egy része a buborékszámlálóból
részben a CO2-tömlőbe folyhat. Ez nem hibás
működésre utal. A CO2-ellátás visszakapcsolása
után a víz visszanyomul a buborékszámlálóba,
hogy aztán minden rendeltetésszerűen
működjön."

Na ennek nálam nyoma sincs. A visszafolyásgátló és a bubiszámláló közti CO2 csőben egy deka víz nem folyik vissza,így a mágnesszelep reggeli bekapcsolásakor a "beszorult" CO2 induláskor kinyomja a vizet,ami azt eredményezi,hogy minden nap kéne töltenem.
Ráadásul most duplán idegesít a dolog,mert pl. a tegnap kb. 3bubi/sec-re beállított rendszer,reggelre (és persze a bubisz. feltöltése után) sokkal többnek,gyorsabbnak tünt,mint ahogy előző nap ment.

Sajnos dolgozom és nem tudom folyamatosan megfigyelni,de nem örülnék,ha össze-vissza menne a CO2,mert most aggódom mi lesz a halaimmal.

Sajnos egyenlőre ez a kis vacak jól elcseszi az örömömet és már az asszony is csak ostoroz,hogy kellett ez nekem ,persze a növények elkezdtek bubizni és ez nagy öröm, de így lehetetlen felügyelni a dolgokat.

Nem tudom mit csináljak,mivel próbálkozzak még :(
 
Piotrus said:
Szia!

Nem akartalak rögtön karácsony után privátban terhelni, de köszi,hogy máris válaszolsz ;)

A bubiszámláló megfelelően (alul a szűkített rész) van bekötve,ill. a kezdetekben, a 1 buborék/mp adagolással kezdtem,de olyan kis mértékben láttam a diffuzorból jövő bubikat ill. a DC sem nagyon változott a kék színből a zöld felé,hogy emeltem rajta. Természetesen fokozatosan, és a tűszelep félig sincs megnyitva. Az említett probléma folyamatosan és a kezdetektől jelentkezik.
A reduktoron a felső óra 60bar-t mutat,az alsó 1,8bar-ra van jelenleg beállítva.

Azt is furcsállom, hogy a Sera füzetébe a következő van írva:

"A CO2-ellátás leállítása után
a folyadék egy része a buborékszámlálóból
részben a CO2-tömlőbe folyhat. Ez nem hibás
működésre utal. A CO2-ellátás visszakapcsolása
után a víz visszanyomul a buborékszámlálóba,
hogy aztán minden rendeltetésszerűen
működjön."

Na ennek nálam nyoma sincs. A visszafolyásgátló és a bubiszámláló közti CO2 csőben egy deka víz nem folyik vissza,így a mágnesszelep reggeli bekapcsolásakor a "beszorult" CO2 induláskor kinyomja a vizet,ami azt eredményezi,hogy minden nap kéne töltenem.
Ráadásul most duplán idegesít a dolog,mert pl. a tegnap kb. 3bubi/sec-re beállított rendszer,reggelre (és persze a bubisz. feltöltése után) sokkal többnek,gyorsabbnak tünt,mint ahogy előző nap ment.

Sajnos dolgozom és nem tudom folyamatosan megfigyelni,de nem örülnék,ha össze-vissza menne a CO2,mert most aggódom mi lesz a halaimmal.

Sajnos egyenlőre ez a kis vacak jól elcseszi az örömömet és már az asszony is csak ostoroz,hogy kellett ez nekem ,persze a növények elkezdtek bubizni és ez nagy öröm, de így lehetetlen felügyelni a dolgokat.

Nem tudom mit csináljak,mivel próbálkozzak még :(

Szia! A vízkilökődés elkerülése érdekében a következőket tudod tenni:1 a reduktor és mágnesszelep közti távolságot minimalizáld, mivel az összekötőcső pufferként működik /mint egy légtartály/ igy a szelep nyitásakor tódul ki a sok co2 minnél rövidebb az összekötőcső annál kevesebb gáz gyülemlik fel, 2.-az 1,8bar egy kicsit soknak tűnik 1bar körül kéne lennie és tűszeleppel finomra hangolni, a tűszelep pedig minnél közelebb legyen a mágnesszelephez így a hirtelen kitódúló gázt azonnal folytja és a hosszú csörendszeren a mi a tűszelep és a bubiszámláló közt van szépen kiegyenlítődik a nyomás és nem lökésszerűen hanem folyamatosan fog emelkedni az átáramló gáz mennyisége amit szépen át tud engedni a bubiszámolód. Ami még lényeges a pontos co2 értéket a DC.-d fogja megmutatni 100% ban a bubiszámláló "segít belőni" az értéket.
 
w-rig said:
2.-az 1,8bar egy kicsit soknak tűnik 1bar körül kéne lennie és tűszeleppel finomra hangolni...

1,5-2 bar az ajánlott, úgyhogy ez rendben van ;) Nálam is 2 bart mutat.
 
Köszi w-rig !

Kipróbálom a rövidebb csövezést, elvileg logikusnak tűnik,meglátjuk gyakorlatban mit eredményez.

Még egy dolog: normális az (gondolom nem),hogy a palackot,ha teljesen elzárom a nyomás az órán semmit nem változik (60bar) és a CO2 is megy folyamatosan , majd ha leszerelem a reduktort egy kicsi sziszegés után zár a palack. Nem lehet,hogy itt van a baj?
 
Szia! Teljesen normális ez a jelenség. Azért hallasz a szétszerelésnél "sziszenést", mert a nyomáscsökkentőben még van gáz annak ellenére, hogy elzártad a palackot. Amikor a nyomáscsökkentőben lévő gáz távozik, a nyomásmérő is lecsökken nullára. Szóval a bibi nem ez, hanem valószínűleg a hosszú cső. :)
 
Ramen said:
Szia! Teljesen normális ez a jelenség. Azért hallasz a szétszerelésnél "sziszenést", mert a nyomáscsökkentőben még van gáz annak ellenére, hogy elzártad a palackot. Amikor a nyomáscsökkentőben lévő gáz távozik, a nyomásmérő is lecsökken nullára. Szóval a bibi nem ez, hanem valószínűleg a hosszú cső. :)

Köszi a válaszod :) !


Kb. mennyi időn belül kell leesnie a nyomásnak? Akár több percen át jön még a CO2? Lehet,hogy nem voltam kellően türelmes... :)
A csövet megvágtam kb. 4-5cm-esre, meglátjuk marad-e víz a buborékszámlálóban.
Ha tényleg itt lenne a bibi,akkor lehet,hogy teljesen át kéne alakítani a csövezést,mert most a bal oldalon van a bubisz. (közvetlen a palack közelében),míg a diffúzor az aki másik felén kerül a vízbe kb 1,5m cső után. Talán az áthelyezés és a 1,5 m plusz is gyengítene a hirtelen nyomáson.
 
Piotrus said:
Ramen said:
Szia! Teljesen normális ez a jelenség. Azért hallasz a szétszerelésnél "sziszenést", mert a nyomáscsökkentőben még van gáz annak ellenére, hogy elzártad a palackot. Amikor a nyomáscsökkentőben lévő gáz távozik, a nyomásmérő is lecsökken nullára. Szóval a bibi nem ez, hanem valószínűleg a hosszú cső. :)

Köszi a válaszod :) !


Kb. mennyi időn belül kell leesnie a nyomásnak? Akár több percen át jön még a CO2? Lehet,hogy nem voltam kellően türelmes... :)
A csövet megvágtam kb. 4-5cm-esre, meglátjuk marad-e víz a buborékszámlálóban.
Ha tényleg itt lenne a bibi,akkor lehet,hogy teljesen át kéne alakítani a csövezést,mert most a bal oldalon van a bubisz. (közvetlen a palack közelében),míg a diffúzor az aki másik felén kerül a vízbe kb 1,5m cső után. Talán az áthelyezés és a 1,5 m plusz is gyengítene a hirtelen nyomáson.

Szia!

"
"Kipróbálom a rövidebb csövezést, elvileg logikusnak tűnik,meglátjuk gyakorlatban mit eredményez."- :!: nos ez fizika működnie kell ;) !


-A nyomásesés időtartama sok mindentől függ, a vezetékrendszer hossza, átmérője-ad egy pufferkapacitást, függ a difi nyitónyomásától és áteresztőképességétől, a vízmélységtől ez mind befolyásolja tehát légy türelmes több percig is eltarthat akár 10-ig is.
-A bubiszámláló és a difi minnél közelebb legyen-nagy távolságot a tűszelep és a bubiszámláló között érdemes tartani sőt én az átmérőt is megnöveltem 16mm ppe csővel 5m tekercsben-itt van lehetősége a kiáramló gáznyomásnak kiegyenlítődni, mivel nálam is kitolta 1-2 napon belül a bubiszámlálóból a vizet. Bár üveg bubim van itt is felmerült ez a jelenség.
-És amiről még nem esett szó , van a fórumon vegyész az Ő javaslatára szilikonolajat használok a bubiszámlálóban víz helyett azóta még kevesebb a gond vele.
Szóval ne légy elkeseredve müködni fog csak ki kell kisérletezni mi a jó megoldás.
 
Köszi w-rig, viktorlantos,atti76,Ramen!


Valószínű ez lesz a megoldás!Hihetetlen,hogy ha az ember nem kezd el gondolkozni,csak hagyja magát a használati utasítás alapján beüzemelni a dolgokat,ennyi keserűséget tud okozni egy ilyen kis alkatrész.

Még jó,hogy van ez a oldal ,ilyen jó közösséggel egyetemben !!!! :thumbup:

Köszönöm még egyszer mindegyikőtöknek!!

Üdv,
Péter
 
Én azt nem értem a buborélszámlálóban hogy ugye függőlegesen kell őket használni, ha egy kicsit megdöntöm akkor gyorsabban jönnek a bubik. Ez miért van? Gáz meg minden ugyanannyi jön akkor is. Nem értem :D

Másik kérdésem meg az lenne hogy van kismillio fajta bubiszámláló nemmindegyik ugyanakkora nemmindegyiknek ugyanolyan átmérőjüek az ágai, akkor meg csak a tapasztalatomból fogom megtudni hogy mennyi bubit engedjek az akiba? Mert ha a tapasztalatomból akkor minek a bubiszámláló úgyis a drop checkert kell figyelem. Igy is ugy is... 200 literes akim van, akkor 200 bubi per perc mehet? kb?
 
ha egy kicsit megdöntöm akkor gyorsabban jönnek a bubik

Kérdés, hogy pontosan melyik fajta bubiszámlálónál tapasztalod ezt?

Pl. műanyag bubiszámlálóknál:
Ha egy bubit felülről tart valami (pici cső), nagyobbra nő és látványra lassabb bubizást eredményez. Ha fentről nincs ellenállás (mert ugye megdöntöd), kisebb és gyorsabb bubizás van.

csak a tapasztalatomból fogom megtudni hogy mennyi bubit engedjek az akiba?

Igen. viszont a későbbiekben azért jó ha van, mert egy rápillantással meg tudod állapítani, hogy nincs-e elállítva a rendszered. A DC csak 1 -2 óra késéssel mutat.
Egy idő után már a diffúzor porlasztásából is meg tudod állapítani, hogy minden okés-e ;)
 
Nigro said:
csak a tapasztalatomból fogom megtudni hogy mennyi bubit engedjek az akiba?

Igen. viszont a későbbiekben azért jó ha van, mert egy rápillantással meg tudod állapítani, hogy nincs-e elállítva a rendszered. A DC csak 1 -2 óra késéssel mutat.
Egy idő után már a diffúzor porlasztásából is meg tudod állapítani, hogy minden okés-e ;)

Meg a halakból meg a növényekből :) Egyébként tényleg hasznos ha van, később is.
 
Sziasztok, az Aqua Medic (erre a linkre kattintva látható: http://s5.thisnext.com/img/shop/994812.jpg) buborékszámlálóm folyamatosan "szétpukkan" az indításnál, majd pedig működés közben is a CO2 halk pukkanásokkal oszlik belőle. Meg szeretném ragasztani a tárgyat, viszont nem tudom, hogy milyen illetve melyik a célnak megfelelő szer hozzá.
Ehhez szeretnék kérni tanácsot és iránymutatást.
Válaszaitokat előre köszönöm.
:wave:
 
Tollhegy said:
Sziasztok, az Aqua Medic (erre a linkre kattintva látható: http://s5.thisnext.com/img/shop/994812.jpg) buborékszámlálóm folyamatosan "szétpukkan" az indításnál, majd pedig működés közben is a CO2 halk pukkanásokkal oszlik belőle. Meg szeretném ragasztani a tárgyat, viszont nem tudom, hogy milyen illetve melyik a célnak megfelelő szer hozzá.
Ehhez szeretnék kérni tanácsot és iránymutatást.
Válaszaitokat előre köszönöm.
:wave:

Pillanatragasztó?
 
DobraPeter said:
Tollhegy said:
Sziasztok, az Aqua Medic (erre a linkre kattintva látható: http://s5.thisnext.com/img/shop/994812.jpg) buborékszámlálóm folyamatosan "szétpukkan" az indításnál, majd pedig működés közben is a CO2 halk pukkanásokkal oszlik belőle. Meg szeretném ragasztani a tárgyat, viszont nem tudom, hogy milyen illetve melyik a célnak megfelelő szer hozzá.
Ehhez szeretnék kérni tanácsot és iránymutatást.
Válaszaitokat előre köszönöm.
:wave:

Pillanatragasztó?

Jó. Köszönöm. :)
De milyen tömít rendesen és megfelelően? Loctite, Pattex, F.B.I., esetleg más?
 
Barkács boltban találsz teflon ragasztót. Kifejezetten gázhoz. Nem a szalagra, hanem a pasztára gondolok. Az tuti jó, erre találták ki.
 
viktorlantos said:
Barkács boltban találsz teflon ragasztót. Kifejezetten gázhoz. Nem a szalagra, hanem a pasztára gondolok. Az tuti jó, erre találták ki.

Hálásan köszönöm.
:clap:
 
Nálam a számlálóban GA zselé van. Mikor teljesen tele van, akkor nagyon látványos a bubik lassú mozgása. De nincs mindig tele. Alatta van egy Aquatic Nature üveg visszafolyásgátló, és a mágnesszelepig még 2 db Tetra is. Látom, hogy az első kettő simán elengedi a zselét, az utolsó pedig még tartja magát, viszont utána már a mágnesszelep jön. A cső tele zselével szakaszosan, 5-6 cm-ként 2-3 cm-es zselédugó. Kérdés: a mágnesszelep mennyire bírja a zselét, vagy ezt ne forszírozzam? Illetve nálatok is ilyen gagyik a visszafolyásgátlók, mert nálam még egy sem működött, pedig vettem az évek alatt min. 10-et? Köszi. ;)
 
Nálam a számlálóban GA zselé van. Mikor teljesen tele van, akkor nagyon látványos a bubik lassú mozgása. De nincs mindig tele. Alatta van egy Aquatic Nature üveg visszafolyásgátló, és a mágnesszelepig még 2 db Tetra is. Látom, hogy az első kettő simán elengedi a zselét, az utolsó pedig még tartja magát, viszont utána már a mágnesszelep jön. A cső tele zselével szakaszosan, 5-6 cm-ként 2-3 cm-es zselédugó. Kérdés: a mágnesszelep mennyire bírja a zselét, vagy ezt ne forszírozzam? Illetve nálatok is ilyen gagyik a visszafolyásgátlók, mert nálam még egy sem működött, pedig vettem az évek alatt min. 10-et? Köszi. ;)
Ezzel a jelenséggel én is találkoztam már ,itt is ugyanez van(n)
 
Nálam a számlálóban GA zselé van. Mikor teljesen tele van, akkor nagyon látványos a bubik lassú mozgása. De nincs mindig tele. Alatta van egy Aquatic Nature üveg visszafolyásgátló, és a mágnesszelepig még 2 db Tetra is. Látom, hogy az első kettő simán elengedi a zselét, az utolsó pedig még tartja magát, viszont utána már a mágnesszelep jön. A cső tele zselével szakaszosan, 5-6 cm-ként 2-3 cm-es zselédugó. Kérdés: a mágnesszelep mennyire bírja a zselét, vagy ezt ne forszírozzam? Illetve nálatok is ilyen gagyik a visszafolyásgátlók, mert nálam még egy sem működött, pedig vettem az évek alatt min. 10-et? Köszi. ;)
Nálam ADA visszafolyásgátló van van, az nem engedte át nekem eddig, és nekem is zselé van benne:).
 
Back
Oldal tetejére