• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Buborékszámláló program IPhone

Ja és akkor a legfontosabb szempontot nem mondtam. Nem kell bubiszámláló annak akinek 2 bubi / sec kell, mivel azt a vak is meghallja. :D igaz @Victor ? Ennek a proginak a 8 és a feletti bubiszámnál van létjogosultsága. Ha azt mondjátok nagy akvába se kell 8 felett akkor nem is kell Ilyen progi.
Már én is rájöttem, hogy nem kell olyan vad bubiszám, ha jó a beoldás, és az ember lecseréli a kínai pH mérőjét ;)
 
Az a baj, hogy így keletkeznek a téves infóhalmazok.
Garantálom, hogy 10bpst senki sem mondott neked 288 literre.

A régi tapasztalatok alapján 3-5bps
De mivel? Reaktor, Difi abból melyik. Folyadék víz vagy valami sűrűbb anyag?
Lágy víz, kemény víz? Erős felszín mozgás vagy szinte nem is mozog?

Egy picit azért sok tényező ami befolyásolja.

De a 10bpst felejtsd el


Itt bubororékszámláló alkalmazásról beszéltünk így ez már off egy kicsit. De az én hibám.

Visszakerestem és újra elkezdtem olvasni egy csomó topicot ezalatt a pár óra alatt. Nekem Viktor 5-6 bubit ajánlottál amit látatlanban tettél és ezt meg is mondtad hisze ezer dologtól függött még.
Eszter mondta Ő 8-10-et használ 180L-nél. Még valaki azt mondta 1-2 bubi az nulla 288L-hez.

Ebből én azt vettem ki, hogy ha 1-2 bubi az zéró akkor nem a 3 lesz a kezdőszám. Szóval én indítottam 6-al még difivel majd márkátlan inline difivel ez a szám semmit nem ért felmentem vagy 20-ra...s a sikertelenség után azonnal mentem a GA-ba és vettem egy AM1000-et. Egyedi Lily lassan készült hozzá.

20-ról mentem visszafelé mivel gáztér szinte kitöltötte a fél tartályt a reaktorban. Most is kb 2 ujjnyi alakul ki minden nap 8-12 bubinál.

2 oase 600-som van. 1 lilyvel ment másik esőztetővel. Megjött a második lily is.
2 esőzetetőnél (5cm-el víz alatt) sosem volt hártyám. 1 lilynél kevés hártya keletkezett. Második lilynél már kegyetlen sok. Egy csomó co2 bent ragadt, 5-7 amanó bele is halt. Beszereztem egy felszínleszívót.

Hogy miért meséltem el ezt a sok zagyvát? Mert nekem az elmúlt fél évben sosem volt egy konstans állapot ahol hosszú távon megfigyelhettem volna a Co2 hatását. Elvileg most érte el az akvám azt az állapotot amivel más tehetősebb emberek azonnal kezdenek.

Viktor erős megjegyzése végigondoltatta velem az egészet, s amit ti valszeg azonnal láttatok az nekem csak most esik le. Lehet, hogy van 8-12 bubim, de a gáztérben marad, nem kerül beoldásra. Lámpaoltás után biztos kimegy. Tehát a valóság az, hogy ez hiába 8-12 bubi ha nem kerül beoldásra akkor az csak 5-9 vagy akármennyi, tippelni se tudok.

A másik meg, hogy @Cipo3 nem keversz véletlenül valami elnevezést?
Itt pl a lily alatt reaktorra gondoltál?

Igen bocsi, ez bennem egy hülye párosítás. Merthogy esőztetővel azt hiszem nincs értelme a reaktornak így nálam amikor bekerült a lily éreztem azt, hogy na végre van 100%-os co2 beoldásom.
 
Back
Oldal tetejére