• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bubizás?

Molnár Ferenc

Nézelődő
Sziasztok! Két kérdésem lenne hozzátok? Miért van az hogy a növények az akvárium egyik részén jobban bubiznak? És amint elvégzem a karbantartást rögtön abbahagyják.... (Hemiantus cuba)
 
Szia Ferenc!


Két kérdésem lenne hozzátok?
Bár igyekszünk az akváriumunkon belül egyenletes feltételeket teremteni a növényeink számára, ez nem mindig sikerül.
Az áramlás másként teríti a CO2-ot a medencében, de lehetnek árnyékosabb részek, esetleg olyan terület is ahol külső fényforrásból többlet fényt kapnak a növények.
Ezek a tényezők kihatással vannak a fotoszintézisre, ami egy-egy felületén az akváriumnak látványos különbségeket mutathatnak.
A vízcsere alkalmával egyszerre több paraméter is változhat, viszonylag hirtelen (áramlás, hőfok, vízparaméterek, CO2-, tápanyag szint, stb...) ami egy minimális steszfaktor a lakóközösség, így a növények számára is, emiatt csökkenhet az Oxigén termelésük.

A.ttila
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne nálatok a világítás felkapcsolása utána mikor kezd el bubizni a növények nekem sajnos kell 3-4 óra ez normális?

Üdv Laci
 
Az alacsony co2 szint hatással lehet a bubizásra? Semmilyen hiánytünetet nem tapasztalok be egyszerűen egy ideje mióta visszább vettem a co2 teljesen megszűnt a bubizás.
 
Kevesebb üzemanyaggal kisebb a teljesítmény.
Próbaképp emeld vissza a co2 t. Engem is érdekelne a hatás.
 
Az alacsony co2 szint hatással lehet a bubizásra? Semmilyen hiánytünetet nem tapasztalok be egyszerűen egy ideje mióta visszább vettem a co2 teljesen megszűnt a bubizás.
Hatással lehet rá, hisz a szén hiánya lassítja a fotoszintézist.
 
Back
Oldal tetejére