• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bruttó 112literes kezdetektől ködös/föstös

Akkor megnézzük ezt az iron-t.
1ml nálam 0.05-öt emel.
9kor felemeltem 0,1-re, fél12kor már "csak" 0,05 volt. Megint adtam 1milit, hogy 0,1 legyen. Elején úgyis minden nap méregetem, de ha napi 2 milit adok (azaz próbálom 0,1en tartani) azzal talán nem lövök nagyon mellé.
Holnap megint kimarad a tápozás, ma a napi adag dupláját adtam carbon kívül mindenből.
jól csinálod szerintem, de megint kicsit túlprecízkeded :) ha 0,2 fölé megy az sem gond. 0,4-0,5-ig tuti senkinek nem lesz baja tőle.
Nálam jóideje beállt 0,2-re, nincs már gond vele. A micro tápon felül 1ml Seachem Flourish Iron adok neki naponta, ami ha jól látom 0,04ppm-et emel. és már nem is ködösödök tőle.
Kb. aug közepén hoztam 1 csapat (6) panda coryt. Tegnap az egyik megint háton úszott... Így van most 5 panda+1 narancsúszójú. Ha ilyen hamar amortizálódik a brigád (ismét), akkor szerintem elengedem ezt a fajt.
@Versenycsiga úgy tűnik, hogy ezek a coryk nem nagyon szeretnek minket :cry:
Nagyon sajnálom :( :( én már panda coryt nem is merek venni... megpróbálok más coryt inkább.
 
Ha jól látom kb 13 óra elteltével lett 30 fok. Várj egy kicsit, lassan melegszik ekkora víztömeg. Előfordulhat hogy elég a 150W. én csak 100 és 200W-ról tudtam nyilatkozni :) Érdemes több hőmérőt bevetni, mert nekem is az egyik -1fokot mutatott, mint kiderült...
Eddig csak 31 fokra ment fel sajnos. Délelőtt hazaérek, ránézek a halakra, és a hőfokra, ha nem éri el a 32 fokot, veszek egy 200W-os fűtőt.
 
Darakór 3. nap.
Elhullás nincs.
Hétfő este 4 halon láttam darakórt.
A 2 ramirezi sügeren, 1 plattin, és 1 neon úszóján 1 pöttyöt.
Ma reggelre szerencsére már "csak" a kisebbik ramin láttam, ő volt, és még most is ő a legfertőzöttebb. Ő került be utoljára a "közösségbe".
Ritkán van lehetőségem délelőtt nézegetni az akváriumot, de az amanok a szokásosnál aktívabbak.
Bekerült egy új 200Wos fűtő,remélem a mai napon eléri a víz a 32 fokot.
Ha javul/megoldódik a helyzet pénteken (még nem döntöttem el hogy reggel vagy este) tervezem a hőfokot levenni a normál 24fokra. Péntek este már etethetek szerinted @mmccannon ? Szombaton cserélnék 40liter vizet.

Hétfőn bekerült 5-6-8 tő kagylótutaj az akvába. Amennyire idegenkedtem tőle, annyira tetszik. Ami még ennél is fontosabb, hogy az asszonynak is tetszik. 🙃
Úgy döntöttem hogy tápot váltok. Konkrétan nem tudom indokolja e bármi, azon kívül, hogy nyilván kevesebb algát szeretnék, és hát rápróbálok... hátha...
Úgyhogy a mai naptól 1-1pumpa planter/macro+2mili carbo. Reméljük a legjobbakat.
 
Darakór 3. nap.
Elhullás nincs.
Hétfő este 4 halon láttam darakórt.
A 2 ramirezi sügeren, 1 plattin, és 1 neon úszóján 1 pöttyöt.
Ma reggelre szerencsére már "csak" a kisebbik ramin láttam, ő volt, és még most is ő a legfertőzöttebb. Ő került be utoljára a "közösségbe".
Ritkán van lehetőségem délelőtt nézegetni az akváriumot, de az amanok a szokásosnál aktívabbak.
Bekerült egy új 200Wos fűtő,remélem a mai napon eléri a víz a 32 fokot.
Ha javul/megoldódik a helyzet pénteken (még nem döntöttem el hogy reggel vagy este) tervezem a hőfokot levenni a normál 24fokra. Péntek este már etethetek szerinted @mmccannon ? Szombaton cserélnék 40liter vizet.

Hétfőn bekerült 5-6-8 tő kagylótutaj az akvába. Amennyire idegenkedtem tőle, annyira tetszik. Ami még ennél is fontosabb, hogy az asszonynak is tetszik. 🙃
Úgy döntöttem hogy tápot váltok. Konkrétan nem tudom indokolja e bármi, azon kívül, hogy nyilván kevesebb algát szeretnék, és hát rápróbálok... hátha...
Úgyhogy a mai naptól 1-1pumpa planter/macro+2mili carbo. Reméljük a legjobbakat.
Onnantól kezdve számoljuk a napokat, amikor a víz hőfoka elérte a 32 fokot. Tehát amikor már a medence vize annyi (azt nem írtad, hogy most épp mennyire sikerült a fűtőnek feltornásznia), onnantól számítjuk a 3-4 napot.
Ha most hagynád abba, akkor rövid időn belül újra felütné fejét a kór, mivel nem ölte meg a "láz".
Ha 1-2 hétig nem etesz, akkor sem lesz semmi bajuk a halaknak. Gondolj bele, a természetben sem áll ott valaki, aki haleleséget szórna a víztestekbe. Különösen a száraz időszakban. Emiatt nem kell izgulnod.
 
Kitartás, innen már látható az alagút vége. 😉
Remélem. Megindult a visszaszámlálás. 5db pattanást látok már csak. Viszont hétfőn délelőtt fogok csak hazaérni melóból, remélem addigra eltűnik teljesen. A páromat meg a gyereket megbízom figyelgessék, viszont így a hőfok marad hétfő délelőttig.

1 panda cory távozott. Nem hinném hogy a meleg víz miatt. Nem szeret nálam ez a faj. :cry:
 
Remélem. Megindult a visszaszámlálás. 5db pattanást látok már csak. Viszont hétfőn délelőtt fogok csak hazaérni melóból, remélem addigra eltűnik teljesen. A páromat meg a gyereket megbízom figyelgessék, viszont így a hőfok marad hétfő délelőttig.

1 panda cory távozott. Nem hinném hogy a meleg víz miatt. Nem szeret nálam ez a faj. :cry:
Ha még az egyiken van dara, akkor amúgy is reális a hétfő reggel. Egy nappal több nem fog ártani. Én is nagyon izgultam végig, de látod, bírják ők.
A coryknál meg talán abban lehet bízni, hogy ahogy nőnek egyre kisebb az esélye az elhullásnak...
 
Darakór 8. Nap
1 panda cory-n kívül, elhullás nincs. Lassacskán 120 órája 32 fokos a víz. Ma szerettem volna visszavenni normálra a hőfokot. De még a kis ramin látok 1 fehér pöttyöt. Szerintetek is még dara?

Szerk.: a test kb közepén, a hátúszó tövében
 

Attachments

  • IMG_20210913_112851.jpg
    IMG_20210913_112851.jpg
    262.6 KB · Megtekintések: 34
  • IMG_20210913_112626.jpg
    IMG_20210913_112626.jpg
    287.7 KB · Megtekintések: 25
  • IMG_20210913_112619.jpg
    IMG_20210913_112619.jpg
    366.1 KB · Megtekintések: 37
Darakór 8. Nap
1 panda cory-n kívül, elhullás nincs. Lassacskán 120 órája 32 fokos a víz. Ma szerettem volna visszavenni normálra a hőfokot. De még a kis ramin látok 1 fehér pöttyöt. Szerintetek is még dara?

Szerk.: a test kb közepén, a hátúszó tövében
Nekem ez a képről nem jön le. Azt az egy pöttyöt már kivárhatnád. Azon már nem fog múlni. A kezelés után ellenállóbbak lesznek dara ellen.
 
Ambúlia levelén 1,5-2cm hosszú zsákocska, benne kis golyók. 2 ilyen tasakot találtam. Kinek lehet az ikrája, petéje? 😁
 

Attachments

  • IMG_20210913_170428.jpg
    IMG_20210913_170428.jpg
    236.5 KB · Megtekintések: 26
  • IMG_20210913_162042.jpg
    IMG_20210913_162042.jpg
    249.5 KB · Megtekintések: 22
  • IMG_20210913_162019.jpg
    IMG_20210913_162019.jpg
    233.7 KB · Megtekintések: 23
És ennek örülünk? 😅
Legjobb tudomásom szerint süncsigám van csak. Az pedig ha jól tudom/látom, egyesével potyogtatja a petéit szerteszét.
Hááát, akkor van valami konquistador. Vedd ki gyorsan. 😃
Szerk. : a kerti tavamban a tavi iszapcsiga ilyen petét szokott hagyni. 🧐 Mondjuk egy ekkora csomagot termetes jószág tesz, ha nincs benne másik csiga, akkor esetleg valami rovar...
 
Back
Oldal tetejére