• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bruttó 112literes kezdetektől ködös/föstös

Szerintem is, de van alul a szűrőkosár, legutóbbi csőtisztításkor nem tudtam levenni, eltörni meg nem akartam.
A kosár rá van húzva a cső végére. Ha óvatosan csavargatod, le fog jönni. Nem muszáj leszedni, mert ha Eheim előszűrőt veszel, valószínűleg le kell vágni a cső végéből, hogy elférjen.
 
Úgy gondoltam, amíg ez a ködösség/zavarosság nem oldódik meg nem foglalkozok az algákkal. Kvázi a víz jobban zavar. Van zöld pontalga bőséggel, minimálig barna alga, vízcserekor ledörzsölöm, illetve mintha lenne kezdődő szakállalga a növényeken (nem esküszöm meg rá hogy az). Kell görcsöljek miattuk? Esetleg easylife carbo-t adagoljak? Azt olvastam hogy az algák nem szeretik.
Adagold a carbót, naponta. Úgy sejtem lesz még gondod az algákkal bőségesen.
 
Akkor mégiscsak mérési hiba volt.
Alapból akkor viszont, a PH-t leszámítva, ami kissé magas, a vized jó.
Ennek tudatában, ha párolgást szeretnék visszatölteni (heti minimum 3, maximum 6 liter) mehet csapvízből?

Adagold a carbót, naponta. Úgy sejtem lesz még gondod az algákkal bőségesen.
Köszi a biztatást :X3:
Mai naptól adagolom a carbot, napi 40 cseppet.

A nyaralásnak vége. A halak kibírták a 4 napos böjtöt, elhullás nincs. A vízparaméterek nem változtak hétfőhöz képest, legalábbis a teszek szerint.
Ránézésre sem változott a helyzet, a ködösség/zavarosság megvan, nevezzük bárhogy.
 
A levelek végén ecsetalga látható? A carbo-t elég ha becsepegtetem a vízbe random, vagy azt a 2ml-t amit becsepegtetnék szívjam fel fecskendővel, és közvetlenül az algás területre toljam?
A leveleken pontalga, van az akvárium oldalán is, kapargatom serényen, illetve van olyan növény amiről eltűnni látszik.
 

Attachments

  • 207365144_905485653332704_5502014389258808014_n.jpg
    207365144_905485653332704_5502014389258808014_n.jpg
    146 KB · Megtekintések: 35
  • 207984550_494579631834804_2860933870348422781_n.jpg
    207984550_494579631834804_2860933870348422781_n.jpg
    79.5 KB · Megtekintések: 35
  • 209386068_2610166369279588_36446633146078012_n.jpg
    209386068_2610166369279588_36446633146078012_n.jpg
    115.6 KB · Megtekintések: 35
A levelek végén ecsetalga látható? A carbo-t elég ha becsepegtetem a vízbe random, vagy azt a 2ml-t amit becsepegtetnék szívjam fel fecskendővel, és közvetlenül az algás területre toljam?
A fecskendő jó ötlet, lehet hogy a keringetést is érdemes kikapcsolni kicsit, hadd kapja a carbot az alga. Én legalábbis így csinálom.
A leveleken pontalga, van az akvárium oldalán is, kapargatom serényen, illetve van olyan növény amiről eltűnni látszik.
Nálam is most hasonló a helyzet, csak egy kicsit szolidabb... még kutatom mitől :D táparányokkal lehet a gond szerintem.
Tápozás napi 40 csepp carbo, 14 csepp profito (jún10-11 körül leálltam a tápozással, ha nem muszáj, nem is szeretnék tápozni)
Ezt jól értem, és még mindig így van? nem tápozol egyáltalán? A profito azért minimum kellene... különben nem csoda hogy algásodsz.
 
A levelek végén ecsetalga látható? A carbo-t elég ha becsepegtetem a vízbe random, vagy azt a 2ml-t amit becsepegtetnék szívjam fel fecskendővel, és közvetlenül az algás területre toljam?
A leveleken pontalga, van az akvárium oldalán is, kapargatom serényen, illetve van olyan növény amiről eltűnni látszik.
Érdemes 2 rész vízzel hígítani a karbót, és úgy adni fecskendővel az algára, különben megégetheti a növényt.
 
Ezt jól értem, és még mindig így van? nem tápozol egyáltalán? A profito azért minimum kellene... különben nem csoda hogy algásodsz.
Jól érted. Jún 11től nem tápozok egyáltalán.
Akkor szerintetek, ha a táp elhagyásától nem javult a "ködösség" akkor visszatérhet a tápozás a napi 40 csepp carbóhoz és 14 csepp profitohoz?

Lehet hogy hülye kérdés: Tápozás nélkül nem is lehet algamentes akváriumot (vagy legalább elhanyagolhatóan algásat) üzemeltetni?

Szerk.: a napi 14 csepp profito az általános adagolás fele. Mehetne így, vagy legyen 28 csepp?
 
A fecskendő jó ötlet, lehet hogy a keringetést is érdemes kikapcsolni kicsit, hadd kapja a carbot az alga. Én legalábbis így csinálom.

Nálam is most hasonló a helyzet, csak egy kicsit szolidabb... még kutatom mitől :D táparányokkal lehet a gond szerintem.

Ezt jól értem, és még mindig így van? nem tápozol egyáltalán? A profito azért minimum kellene... különben nem csoda hogy algásodsz.
A zöldpont alga a nitrát foszfát hibás arányára utal :) 10:1, 15,1 az elfogadott arány, ez eltolodott. Valószínűleg foszfát van kevés a vízben. A szakál, ecset, agancs alga egyenletlen co2 eloszlásra utal. Amennyiben nincs, valúszínűleg a vízkeringetés az akvában nem megfelelő, vagy scape akadályozza meg, hogy az áramls mindenhol egyenletes legyen :)
 
A zöldpont alga a nitrát foszfát hibás arányára utal :) 10:1, 15,1 az elfogadott arány, ez eltolodott. Valószínűleg foszfát van kevés a vízben. A szakál, ecset, agancs alga egyenletlen co2 eloszlásra utal. Amennyiben nincs, valúszínűleg a vízkeringetés az akvában nem megfelelő, vagy scape akadályozza meg, hogy az áramls mindenhol egyenletes legyen :)
Mi az a scape? 😁
Nem biztos hogy összefügg, de amíg adagoltam a carbot és a profito-t, nem volt sem pontalga, sem ecset. Cérnaalga volt amit az amanok és/vagy a - 1 óra világítás (most napi 7 órát megy a világítás) megoldott.
 
Mi az a scape? 😁
Nem biztos hogy összefügg, de amíg adagoltam a carbot és a profito-t, nem volt sem pontalga, sem ecset. Cérnaalga volt amit az amanok és/vagy a - 1 óra világítás (most napi 7 órát megy a világítás) megoldott.
Hát szerintem összefügg :) tápanyag nélkül lassú sorvadásnak indulnak a növények A halak legfeljebb egy kis nitrátot, foszfátot termelnek nekik. De micro tápot + káliumot nem. Így az alga felvirágzik.
de biztos okkal javasolták hogy hagyd el. viszont lehet hogy már kijelenthető hogy nem jött be.
De várd meg okosabbak tanácsát is. én sem vagyok nagyságrendekkel tapasztaltabb mint te. Csak ha ezt nem írja le senki konkrétan akkor én megteszem.
 
Így igaz, nem a tápozás a sarokpont, hanem a növények jó erőnléte, és itt jön be a képbe a tápozás.
Ha megoldod tápozás nélkül, hogy a növényeid jól, erőteljesen fejlődjenek, akkor nem kell külön táp,
de ezt csak lassú fejlődésű növényekkel lehet megoldani, és ekkor is a dolog erősen esetleges.
Gyenge növények, - táptalaj az algáknaK.
Vízcserékkel és tápozással a tápanyagokat optimális és közel azonos szinten lehet tartani.
 
Ma voltam GA-ban, 3 segítőkész dolgozó is megnézte a videót az alap problémámról, de sajnos tuti tippet, nagy okosságot nem tudtak ajánlani, illetve ezt a fórumot ajánlották :)
Beszereztem az eheim szivacsos előszűrőt, holnap beüzemelem, illetve újra elkezdem a carbót és a profitot adagolni.

06.21.-én tisztítottam a külső szűrő csöveit, mostanra megint látszik rajtuk a lerakódás. Ez normális, cirka 10 nap alatt? A nyomó ágon is látom, hogy nem nyomja annyira a vizet mint tisztítás után.
A csövek gyári hosszúságúak, valamikor a jövőben lesz csináltatva szekrény az akváriumhoz, azért gondoltam hogy nem vágok belőle, de így hogy ilyen gyorsan koszolódik, gondolom célszerű méretre vágnom?! Jelenleg legalább 2szer olyan hosszú, mint ami elég lenne.
 
06.21.-én tisztítottam a külső szűrő csöveit, mostanra megint látszik rajtuk a lerakódás. Ez normális, cirka 10 nap alatt? A nyomó ágon is látom, hogy nem nyomja annyira a vizet mint tisztítás után.
Igen, normális. A szűrő bacik minden helyet kihasználnak.
A csövek gyári hosszúságúak, valamikor a jövőben lesz csináltatva szekrény az akváriumhoz, azért gondoltam hogy nem vágok belőle, de így hogy ilyen gyorsan koszolódik, gondolom célszerű méretre vágnom?! Jelenleg legalább 2szer olyan hosszú, mint ami elég lenne.
Ha erősebb lenne a szűrésed, simán elmenne duplahosszú csővel. Ha mégerősebb, akkor a lerakódások is csak esztétikai zavarás lenne.A következő véleményemmel nem biztos, hogy mindenki egyetért, nem vagyunk egyformák. 🙂 Én csak leállítom a szűrőt 2 percre, majd vissza kapcsolom. Ettől lejön az, aminek le kell jönni, a többi meg maradhat. Nem puceválok csöveket. Persze ez csak akkor működhet, ha elég erős a szűrő.
A csőrövidítés egy kicsit javíthat az áramlási sebességeden. Ha gyenge a szűrő, akkor minden felesleges méter csak fékez.
 
Igen, normális. A szűrő bacik minden helyet kihasználnak.

Ha erősebb lenne a szűrésed, simán elmenne duplahosszú csővel. Ha mégerősebb, akkor a lerakódások is csak esztétikai zavarás lenne.A következő véleményemmel nem biztos, hogy mindenki egyetért, nem vagyunk egyformák. 🙂 Én csak leállítom a szűrőt 2 percre, majd vissza kapcsolom. Ettől lejön az, aminek le kell jönni, a többi meg maradhat. Nem puceválok csöveket. Persze ez csak akkor működhet, ha elég erős a szűrő.
A csőrövidítés egy kicsit javíthat az áramlási sebességeden. Ha gyenge a szűrő, akkor minden felesleges méter csak fékez.
Van egy ellenszavazatod. ;)
Ugyan így csináltam évekig. Jobbára lustaságból. Aztán leesett a tantusz. Azok az algák, bacik, akármik, amelyek pl. a cső falára rakódnak, ott elvannak. De... mihelyt kimosom őket onnét, nem biztos, hogy életben maradnak. Sőt... Tehát csak szennyezik a vizet, amit egyébként valahogy igyekeznék tisztán tartani. Tehát csak a nemkívánatos algákat etetik a bomló maradványaikkal (szerintem).
 
A csövek eltömődésének mértéke könnyen megállapítható: leállítom a szűrőt,- elzárom a csapokat, - lekötöm a szűrőről, - egy vödör fölé tartva megnyitom előbb az egyik, azután a másik csapot, a víznek megfelelő áramlással kell lefolyni, a csapok nem szűkítik az átmérőt. Ha mindkettő ok. a szűrőt kell vizsgálni.
Persze mindez pofonegyszerűnek tűnik, de nekem pl. sok időmbe tellett, mire erre rájöttem, mindig a szűrőt vizslattam az áramlás gyengülésekor. :)
 
A csövek eltömődésének mértéke könnyen megállapítható: leállítom a szűrőt,- elzárom a csapokat, - lekötöm a szűrőről, - egy vödör fölé tartva megnyitom előbb az egyik, azután a másik csapot, a víznek megfelelő áramlással kell lefolyni, a csapok nem szűkítik az átmérőt. Ha mindkettő ok. a szűrőt kell vizsgálni.
Persze mindez pofonegyszerűnek tűnik, de nekem pl. sok időmbe tellett, mire erre rájöttem, mindig a szűrőt vizslattam az áramlás gyengülésekor. :)
Én a legutóbbi csőtisztításkor szembesültem ezzel. A szűrőt nem piszkáltam, "csak" a csöveket. Ápr-29 óta (beüzemelés) nem voltak tisztítva... Legalább 2x akkora lett az áramlásom.
Ma vízcsere+perlon csere+ tisztítottam a csöveket, (+rövidítettem is) és szemmel látható a javulás, pedig tizenpár napja voltak utoljára pucolva.
Bekerült a szivacsos előszűrő is, bízom benne hogy ezzel is lehet ritkítani a csőtisztítás szükségességét. Csak szívesebben tisztítja az ember 1-2-3-10 havonta a csöveket, mint 10 naponta...
 
Van egy ellenszavazatod. ;)
Ugyan így csináltam évekig. Jobbára lustaságból. Aztán leesett a tantusz. Azok az algák, bacik, akármik, amelyek pl. a cső falára rakódnak, ott elvannak. De... mihelyt kimosom őket onnét, nem biztos, hogy életben maradnak. Sőt... Tehát csak szennyezik a vizet, amit egyébként valahogy igyekeznék tisztán tartani. Tehát csak a nemkívánatos algákat etetik a bomló maradványaikkal (szerintem).
Azt nem írtam, de nem muszáj azokat a lerakódásokat az akvába visszatölteni... 😉
 
Nem tudom mennyire adja vissza a videó, de a különbség szemmel látható:
06.20.: https://drive.google.com/file/d/1R3PN1X3555ySu2hrVd7jBaR7G3cn2ge8/view?usp=sharing
07.03.: https://drive.google.com/file/d/1RH4UKNmkK9RO8V3DrhupEklaFxXuZtyo/view?usp=sharing

Persze ha nagyon figyel az ember 1-1 úszkáló darabot látni a mai videón is (illetve valami zacc úszik a felszínen) de majdnem boldog voltam, hogy talán megoldódni látszik a ködösség/füst/zavarosság...
Nem tartott sokáig az öröm... etetés után visszajött a probléma...
JBL novo BEA, és novo Granomix volt a mai menü.
Létezik olyan, hogy nem eszik meg a halak rendesen, megmaradó darabkákat a szűrő nem szűri ki? :cry:
 
Nem tudom mennyire adja vissza a videó, de a különbség szemmel látható:
06.20.: https://drive.google.com/file/d/1R3PN1X3555ySu2hrVd7jBaR7G3cn2ge8/view?usp=sharing
07.03.: https://drive.google.com/file/d/1RH4UKNmkK9RO8V3DrhupEklaFxXuZtyo/view?usp=sharing

Persze ha nagyon figyel az ember 1-1 úszkáló darabot látni a mai videón is (illetve valami zacc úszik a felszínen) de majdnem boldog voltam, hogy talán megoldódni látszik a ködösség/füst/zavarosság...
Nem tartott sokáig az öröm... etetés után visszajött a probléma...
JBL novo BEA, és novo Granomix volt a mai menü.
Létezik olyan, hogy nem eszik meg a halak rendesen, megmaradó darabkákat a szűrő nem szűri ki? :cry:
A túletetéssel vigyázz!- szánj az etetésre mindig 5 percet, ne egyszerre, apránként adagold a kaját. Amennyiben 2 percen belül nem tűnik el az adag, többet ne is adj nekik :) Amúgy a perlonnak ki kellenne szűrnie a darabkákat.
 
Back
Oldal tetejére