• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Broméliák gondozása

Meskó

VIP kertész
Sziasztok!

Lehet, hogy ennek külön kéne egy fórum részleg, mint "Paludáriumi, terráriumi, viváriumi növények", és azon belül külön topik a broméliáknak, de jobb ötletem nem volt, jöttem az alapokhoz.
Szóóóval, segítség kellene nekem egy betta bromélia életre keltéséhez. Szombaton beugrottunk a Praktikerbe, és a kezembe akadt egy leárazott növényke. A belső tölcsérek el voltak száradva, otthon nézegettem, és ki van rohadva, ki is tudtam emelni. A külső levelek egészségesnek tűnnek. Van esély rá, hogy rendbe jöjjön egy ilyen után? Broméliám még sosem volt, nem tudom mit kellene vele csinálni, hogy jól legyen. Azt tudom, hogy a belső tölcsérben cserélgetni kell a vizet bizonyos időközönként, és hogy szereti a párát. Az alap gondozásáról sok cikk van fent neten, csak feltámasztásról még nem találtam semmit.
Este csinálok képet, és lehet, hogy pontos nevet is ír a címkéje.

Zuzmi

VIP kertész
Szia. A nagy aruhazak altalaban viragzo bromeliak, neoregeliakat arulnak.
Nos. A bromeliak egyszer viragoznak eletulben aztan meghalnak. Elotte ha jol van tartva hoz egy ket sarjat. Ha nem latsz a nagy tolcserben ket kicsit(altalaban ezt a tipust aruljak nagyaruhazakban), van olyan bromcsi ami oldalt hoz kulon hajtast, akkor tehet egy szivesseget a praktikus aruhaz, nemhogy penzt nem lett volna szabad elkerni erte, de...

Meskó

VIP kertész
Szia. A nagy aruhazak altalaban viragzo bromeliak, neoregeliakat arulnak.
Nos. A bromeliak egyszer viragoznak eletulben aztan meghalnak. Elotte ha jol van tartva hoz egy ket sarjat. Ha nem latsz a nagy tolcserben ket kicsit(altalaban ezt a tipust aruljak nagyaruhazakban), van olyan bromcsi ami oldalt hoz kulon hajtast, akkor tehet egy szivesseget a praktikus aruhaz, nemhogy penzt nem lett volna szabad elkerni erte, de...
Hupsz. :ROFLMAO: Mentségükre szól, hogy az állatkereskedésekben sem értenek az állatokhoz, nem várom el a barkácsáruházaktól, hogy a növény részleget is ismerjék. Akkor kicsit várok vele, ha tovább rohad, kidobom.

Ja most latom, hogy a belsejet ki tudtad emelni. Akkor halott.
Kep esetleg?
Este lefényképezem, de így a leírtak alapján teljes elhalálozásról lesz szó. :"D Száradt rész, belül vizes-trutyis. Sarjak után nem kutattam, de este akkor azt is meglesem.

evavigh

VIP kertész

Meskó

VIP kertész
Bár a haldokló bettáim kapnának ilyen biztató szavakat. :ROFLMAO:
Kell így az anyatőbe vizet öntögetni, vagy elég, ha csak spriccelem őket?

Oldal tetejére