• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

Arizona

Tapasztalt kertész
borarasbrigittae2.jpg

■Tudományos név : Boraras brigittae
■Szinonímák: Rasbora urophthalma brigittae
■Magyar név: -
■Csoport: Pontyfélék
■Származás: Indonézia, Szumátra
■Testhossz: 2-2,5 cm
■Természetes élőhely: Erdei patakokban és tőzegmocsarakban, ahol a rothadó növényi maradványoktól barnás a víz.
■Viselkedés: Nagyon békés, csapathal, hasonló méretű halakkal társíthatjuk
■Táplálkozás: Mindenevő, természetes élőhelyén apró rovarokat és kukacokat eszik, de akváriumban megeszi a száraz tápokat is.
■Szaporítás: Elég nehéz
■Medence: Minimum 30 literes
■Halnépesség: 30 literre 8-10 hal
■Dekoráció: Szereti a sűrűn benövényesített akváriumot, amin a fény csak szűrve jut át. Aljzatnak használjunk homokot, és tehetünk néhány gyökeret vagy ágat az akváriumába. Száraz tölgyleveleket tehetünk az aljzatra, ezzel is utánozhatjuk eredeti élőhelyüket.
■Hőmérséklet: 25-28 °C
■pH: 5-7
■Keménység: 5-10NK°
borarasbrigittae.jpg


Megjegyzés: A hal teste vörösesbarna, melynek testközépvonalán a kopoltyúfedőtől a farokúszó felé kicsit keskenyedő, zöldesfekete, 2 mm szélességű sáv fut végig. Ez a csík a hát felé eső részén vörösen arannyal szegélyezett. A farokúszón világító szemgyűrű (a sáv végén lévő sötét folt) és hátúszójának első sugara is zöldesfekete. A nőstények teltebbek, a hímek kisebbek, több vörös színnel és a farokúszó tövében apró fehér folttal.
Tartása és tenyésztése megegyezik a Rasbora maculatáéval. Vízüket szűrjük keresztül tőzegen, amitől az enyhén savanyú lesz. Használjunk nagyon lágy 26-28 °C hőmérsékletű vizet. Elég egy 10-12 literes akvárium is, amit ültessünk be sűrűn pl: Ludwigia, Cryptocorine és hasonló növényekkel. Ha a körülmények megfelelnek a tenyészhalak számára, általában már másnap reggel megkezdik a párzást. Az ikrák száma kb. 50, amit a növények leveleinek a fonákjára ragasztanak. Ikrázás után a szülőket távolítsuk el. Az ikrák 48 óra múlva kelnek ki, a kishalakat etessük nagyon apró poreleséggel.

borarasbrigittae3.jpg
 
Sziasztok!
Aki ilyen halakat tart attól kérdezném, hogy milyen táppal eteti őket? Főként Sera, Tetra, JBL termékekből válogatva?
TetraMin Mini Granules-el elbírnak, vagy még kisebb kell?
 
Juj de szépek. Eger és környékén nem tud valaki véletlen eladó példányokat?
 
Geris said:
Aki ilyen halakat tart attól kérdezném, hogy milyen táppal eteti őket?
Az összes ilyen nano hal az apróra (majdnem porrá) tört eleséggel elbodogul. Én nem szoktam szórakozni speciális aprószemű eleség vásárlásával a razbóráknak, egyszerűen átteszek egy kevés (pár csipetnyi) normál méretű lemezes tápot egy üres flakonba, a csipesz nyelével kb. 15 percet töröm és máris 3-4 hónapra elegendő aprószemű eleség van készen....

outro said:
Juj de szépek. Eger és környékén nem tud valaki véletlen eladó példányokat?
De igen. ;) Én bécsből hoztam a zierfisch.at-től az enyémeket... De láttam a héten Boraras Maculatus-t (a szerintem kevésbé szép pöttyös rokon) a Vadonban.
 
keymaker said:
outro said:
Juj de szépek. Eger és környékén nem tud valaki véletlen eladó példányokat?
De igen. ;) Én bécsből hoztam a zierfisch.at-től az enyémeket... De láttam a héten Boraras Maculatus-t (a szerintem kevésbbé szép pöttyös rokon) a Vadonban.

Valahogy sejtettem hogy 200 km-nél közelebb nem találok még csak rokonát sem. :D :lol:
 
keymaker said:
Geris said:
Aki ilyen halakat tart attól kérdezném, hogy milyen táppal eteti őket?
Az összes ilyen nano hal az apróra (majdnem porrá) tört eleséggel elbodogul. Én nem szoktam szórakozni speciális aprószemű eleség vásárlásával a razbóráknak, egyszerűen átteszek egy kevés (pár csipetnyi) normál méretű lemezes tápot egy üres flakonba, a csipesz nyelével kb. 15 percet töröm és máris 3-4 hónapra elegendő aprószemű eleség van készen....

outro said:
Juj de szépek. Eger és környékén nem tud valaki véletlen eladó példányokat?
De igen. ;) Én bécsből hoztam a zierfisch.at-től az enyémeket... De láttam a héten Boraras Maculatus-t (a szerintem kevésbbé szép pöttyös rokon) a Vadonban.

Köszi! Lehet jobb is mint az ivadékoknak szánt kaja, mivel ezek már nem ivadékok, csak kistermetüek. (...) van pár, bár azokat én holnap vagy szombaton elviszem, de lehet lesz még. És azok nem ennyire szép színesek, de szerintem jó helyen, jobb kajával szépen kiszínesednek majd. Egyetlen aggályom még velük szemben a víz, sajnos kicsit keményebb és lúgosabb a vizem, mint amit a fenti lap ír...
 
A Vadonban láttam ezekből a napokban kb. 100db, 1,5 cm hosszú, szép piros példányokat. Első ránézésre olyannak tűntek, mint kövér, úszkáló vörös szúnyoglárvák. 10 db fölött 300 Ft/db áron.
 
egedzs said:
A Vadonban láttam ezekből a napokban kb. 100db, 1,5 cm hosszú, szép piros példányokat. Első ránézésre olyannak tűntek, mint kövér, úszkáló vörös szúnyoglárvák. 10 db fölött 300 Ft/db áron.

Kell! ;) Csak sajnos már nem tudom hova tenni. Egyébként gyönyörűek.
 
Jaja hetente járok be van belőlük rendesen nekem is tetszenek nagyon szépek csak annyira picik.
A szűrő fúj egyet és kirepülnek az akiból :lol:
 
Hali!
Végre valahára sikerült szereznem 11 db-ot ezekből a gyönyörűségekből! :) 21l-es akiban vannak a szűrés 300l/h és meg sem látszik a halak mozgásán,nagyon jól bírják.Etetni szerintem a legegyszerűbb őket porrá tört száraz eleséggel,vagy én még késsel szoktam kapargatni a fagyasztott eleségről,az is elég kicsi lesz ahoz hogy megegyék!Remélem azért még nőnek picit,mert még nagyon aprók(1,5cm),és a színük se olyan szép még.
 
Valaki tud valamit az apróságok nemének megkülönböztetéséről? A google mostanában nagyon nem a barátom... :(
 
Mennyire tapasztaltatok a Boraras-oknál olyat, hogy lefekszik a talajra (elbújik) a hal, nem mozog a csapattársaival, lefogy, majd pár napon belül elpusztul? Reménykedjek, hogy nem egy betegség, hanem csak szimplán eljött az ideje? Terraplaza-ról hoztam őket, fenyegető lény nincs mellettük, heti 2x cserélek vizet, (30-40% körül) alga nincs. 10-en voltak, ma hajnalra egyikük eltávozott. Amúgy is tervben volt a csapat bővítése, de most kicsit megijedtem. A többi eszik, úszik, bohóckodik. A RC-k is jól vannak.
 
Luna, nálam is ugyanez van sajnos... :( Egy hal kiválik a csapatból,csak pipál a viz tetején,nem eszik,elszintelenedik,és pár nap után elpusztul.Így vesztettem el 4 halat az utóbbi időben.
 
Back
Oldal tetejére