• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

Mindenképp tervezem majd a tovább adásukat, de egyelőre a saját állományom gyarapításán dolgozok. Mivel 15db-ot vettem a nyáron és a 250 literben eléggé elvesznek! :) Most az első kicsik olyan 1cm-esek lehetnek, most kezdem látni hogy kezdenek rózsaszínesedni. Szerintem olyan fél év múlva lesznek az elsők amiket el fogok tudni adni, addigra talán a 100-as létszámot elérem a nagy akvában.
Ha lesz eladó példány, azt úgyis itt fogom meghirdetni, úgyhogy értesülni fogsz róla! ;)
Sok sikert! [emoji5] en drukkolok neked! [emoji5]
 
Sziasztok,

úgy néz ki hogy az egyik ”sorstárs” elviszi az amanda lazacaimat. Nagyon gondolkodom, hogy ilyen halacsok váltanák le őket. 96 literben bőségesen elférnének. Jelenelg oto-k , algázó gébek, illetve crs garnélák vannak az akváriumban. Volt amano is de régóta nem láttam őket.

úgy tudom, hogy ezek a halak a 26fok körüli vizet kedvelik, viszont a crs garniknak 23 körül szeretnék. Az a hőfok is elég nekik?

a másik kérdésem, hogy hány darabot rakjak a 96 literbe, hogy mutatós legyen? 30-40 darabra gondoltam, hogy tudjanak egy kicsit bandázni.

A hal választás azért rá esett, mert szeretnék szaporulatot crs-ből és nagyon megtetszett ez a kis hal, ahogy tudom nem enné meg a kis garnikat J


köszi
 
Nem kell nekik 26 fok.
30-40 tökéletes mennyiség belőlük, gyönyörű vörösek lesznek majd. Nekem a kedvenc halaim.

Minden hal stresszeli a garnikat, de talán o van rajuk a legkisebb veszéllyel
 
Nem kell nekik 26 fok.
30-40 tökéletes mennyiség belőlük, gyönyörű vörösek lesznek majd. Nekem a kedvenc halaim.

Minden hal stresszeli a garnikat, de talán o van rajuk a legkisebb veszéllyel

24 fok elég lesz? Nem fognak ugrálni? Úgy olvastam, hogy szeretnek szökni
 
Sziasztok!
Akik tartanak ilyen kis mini rakétákat tennének fel egy képet az akváriumról hogy mégis mennyire mutatnak a halacskák kicsit távolabbról? Mert egy fotón jó közelről nagyon szépek és most szeretnék a 72-es high techbe egy csapatot, de nem tudom mennyire vesznek el még ha csapatban vannak akkor is. Egyedül lennének egy nagy csapat yellow neocaridinaval.
Köszönöm :)
 
Köszönöm, akkor ezek szerint annyira mégsem tűnnek el :) 72 literbe egy 15-20as csapat sok lenne?
 
63L-be 20-at tartottam. A fiam egyszer megkergette őket hálóval, onnantól kezdve soha nem jöttek elő csak az etetésnél lehetett előcsalogatni őket. Gondoltam majd megnyugszanak idővel de ez nem következett be. Rettentő félénkek voltak, nem érvényesültek.
 
Amanda lehet jobb lenne helyettük? :( kettő között gondolkodom.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Amanda lehet jobb lenne helyettük? :( kettő között gondolkodom.

Nem rossz halak ezek, csak sok kell belőlük, hogy tényleg érezd a jelenlétüket. Nem brigit tartok, de ugyanolyan méretű rokont (boraras urophthalmoides) és 27 literben, dús növényzet mellett most már én is ott tartok, hogy a HAC-ra készített fotón egy darab hal sem látszik :) Kajára előjönnek, egyébként a bozótban csücsülnek meghitten...
Egyszer láttam őket egy iwagumiban, sokan voltak, csapatban úsztak, brutál jól néztek ki! (ott nem volt hova bújniuk)
 
Amíg nem dúsult be a növényzet nálam is szem előtt úszkáltak... mióta bedurrant a sok zöldség, alig látok egyet-egyet.

Dilemmában is vagyok hogy tavasszal a 300 literbe milyen rajhalat rakjak... lehet espei razbóra lesz. Zöld neon volt a másik ötlet, de azokkal is sokan szívnak. Bár egy 100-as csapat biztosan többet lenne elöl. :D

Bocs az offért.
 
Back
Oldal tetejére