• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

Leírnám a tapasztalataimat ezzel a hallal kapcsolatban.
Szerintem nagyon strapabíró halacska,nálam se ph-ra,se hőmérsékletre nem érzékeny.A nagy vízcseréknél is simán bírta a nagyobb hőmérséklet változást.Még a co2 túladagolást is simán vették,pedig kétszer is előfordult,hogy citromsárga volt a dc.
Viselkedése elég fura,mert nem félősnek mondanám,mert simán turkálhatok az akváriumban nem paráznak,egyszerűen csak nem szeretnek szem előtt lenni.sajnos nagyon keveset látni őket.
Komoly gond viszont a szuicid hajlamuk.Szeretnek kiugrálni.Eddig 30 literben voltak,4 hónap alatt 14-ből 9 lett.Most átkerültek 64 literbe.Egy hét alatt maradt 6:(pedig direkt szoktan nekik lámpaoltás után valami fényt hagyni.

Dani szívesen olvasnék róla beszámolót nálad hogy viselkednek,úgy tudom elég sokat tartasz most már belőlük.
 
Gondolom mindez azért lehet, mert az importnál eleve küldenek egy zsákot 1000 halacskával.... reménykedhetnek benne az importőrök, hogy egyáltalán azt kapnak amit rendeltek. Viszont a nagykerek meg tuti nem fognak szelektálni... így kerül be az üzletek akváriumaiba időnként vegyesen sajnos.
Ezt csak megerősíteni tudom!Több alkalommal jártam így,hogy rendeltem a nagykerből és nem azt kaptam.Amikor meg visszajeleztem,hogy mi a helyzet,udvariasan megköszönték..ebből arra következtettem,hogy tisztában voltak vele,hogy nem az,csak valahogy el kell adni! :)
 
Nálam most tényleg elég sokan vannak, de pontos számot nem tudok. olyan 60-65 körül lehetnek. A szuicid hajlamukról annyit, hogy nálam egy ugrott ki, de az eheim skimbe hajlamosan beszívódni és ott meghalni...
Hirtelen mozdulatokra nálam is megijednek és összerezzenek. Bandáznak, ha kaja van akkor az összes tör elő a susnyásból, de nem játszanak piranhasat. Most ELOS SV1-et kapnak, néha fagyit, de valami kis színfokozót kapnak majd még.
Jól tudom őket terelgetni, de ha olyanjuk van bebújnak az acicularis közé, de akkor sem az összes csak a fele csapat. Amit még nem tudtam megérteni, hogy kaja után vagy estefelé a jobb felső sarokba tömörülnek és ott az üvegfelé törnek... :bored: Ha megijesztem egy kicsit őket akkor sem mennek el.
Ami furcsa még, hogy pár egyed mindig a fű között van és kajára sem jönnek elő, de mégsem néznek ki szarul.

Kajának ki mit ajánl?
 
kaja után vagy estefelé a jobb felső sarokba tömörülnek és ott az üvegfelé törnek
Biztos ott a legkisebb az áramlat
A kiugrálások nem köthetők se vízcseréhez,se co2 adagoláshoz.főleg,hogy mindig reggel találok egyet az asztalon...
(n)töbször ne kapcsold ki a a pilácsot éjszakára:D
Nálam a hengelik fogytak így el, mondjuk nem ilyen gyorsan, csak kb 1 év alatt 20-ból 6 ugrott, de ezek beszariak voltak, pedig nem volt mellettük csak RC:D
most a kolibrikkel ki vagyok békülve:) ha etetés van esznek, ha úsztatás van úsznak és nem beszariak
 
A jobb első sarok a lillyvel szemben levő oldal és a lilly elől van, szóval nem értem, de amíg nem ugrálnak addig nincs baj.
 
Megpróbálok akkor szerezni azt is. Fagyi cyclopsot elszopogatjak, de annyira nem szeretik.
 
Nálam is a Cyclop-eeze jött be nekik és a Sera Vipan baby.

Persze azért a frissen kelt sóráknál nincs jobb...:)
 
Garnélák mellett szerintem gond lehet élő kaját adni, mert képesek levadászni a kis garnélákat. Azért mégis csak egy ragadozó hal. Ha egyszer felébreszted a szörnyet, akkor nincs mese :D
 
Nálam most tényleg elég sokan vannak, de pontos számot nem tudok. olyan 60-65 körül lehetnek. A szuicid hajlamukról annyit, hogy nálam egy ugrott ki, de az eheim skimbe hajlamosan beszívódni és ott meghalni...
Hirtelen mozdulatokra nálam is megijednek és összerezzenek. Bandáznak, ha kaja van akkor az összes tör elő a susnyásból, de nem játszanak piranhasat. Most ELOS SV1-et kapnak, néha fagyit, de valami kis színfokozót kapnak majd még.
Jól tudom őket terelgetni, de ha olyanjuk van bebújnak az acicularis közé, de akkor sem az összes csak a fele csapat. Amit még nem tudtam megérteni, hogy kaja után vagy estefelé a jobb felső sarokba tömörülnek és ott az üvegfelé törnek... :bored: Ha megijesztem egy kicsit őket akkor sem mennek el.
Ami furcsa még, hogy pár egyed mindig a fű között van és kajára sem jönnek elő, de mégsem néznek ki szarul.

Kajának ki mit ajánl?
Nálam is ugyanez van bár nekem 9 merahom és csak 1 brigittaem van jelenleg.Én reggelente magas tápanyagtartalmú szárazat,este fagyasztott cyclopsot adok nekik. Elhullás az utóbbi hónapban nem volt
 
sziasztok,
ezt a halat szerintetek berakhatnám 3 literre sakurák mellé? vagy megcsipkednék az újszülötteket? :D
 
Nálam voltak együtt 40 literben Sakurákkal, a dzsungelsarokban vígan éldegéltek a kis garnélák...ha dús a növényzet, akkor nem lesz gond. :)
 
Nálam voltak együtt 40 literben Sakurákkal, a dzsungelsarokban vígan éldegéltek a kis garnélák...ha dús a növényzet, akkor nem lesz gond. :)
Hát nem tudom, hogy mi számít dúsnak.
geguzy9e.jpg


Ez jó lesz szerinted??
 
Nekem is van 30 literben egy 9 fős csapat. Tíz darabot rendeltem, de egy elaludt az úton, a többiek azóta mind megvannak nálam. Semmi különleges vízkezelés (tőzeg, levél...) nincs, növényből van bőven, de maradt elég hely az úszkálásra is. Akkor sem volt semmi gond velük, mikor részben önhibámon kívül egy kicsit... khm... nem kicsit el is hanyagoltam az akváriumot minden lehetséges szempontból.
Viszont nem nagyon bújnak el, mindig az előtérben, a felső régiókban vannak, nem félősek. Szinte mindig egy rajban mozognak, és talán csapatban bátrak... A jávai moha közé sem szoktak elbújni, és csak nagy ritkán látom őket az aljzat közelében is a parvulában. Az elmúlt hétig csak RC-k és valamilyen mini csigák voltak a társtulajdonosok, de cserében mindkettőből rengeteg. Minden további nélkül békésen megférnek egymás mellett már több, egy éve. A 6 új lakó (Danio erythromicron), na azok félősek, 10 nap alatt alig láttam őket, de róluk itt csak ennyit.
Lemezest esznek és néha fagyi vörös szúnyoglárvát. Úgy látszik, jól érzik magukat, nem ugrálnak, nincs is okuk rá, meg lehetőségük se nagyon.
 
Back
Oldal tetejére