• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

Tegnap még egy zöldsávos törperazbóra és 2 sakura garnéla is eltávozott.Szőrén, szálán.Valami vírus lehet?
Köszi előre is:razbóra
Nálam sajnos vagy 3 db kiugrott az akiból, pedig le van fedve. A vezetékeknél lévő kis résen ugorhattak ki.
Esetleg nem ez lehet a gond nálad is?
 
Légy szíves valaki mondja meg ,hogy hogyan lehet fényképet feltölteni? (lehet,hogy vak vagyok és nem látom az utasítást,de nem tudom hogyan kell.
köszönöm :razbóra
 
photo.php
photo.php
photo.php

Nálam így néznek ki.Az 1. fotón a középső 3-at tegnap vettem:)
Kedves Indasz!
Köszönöm a segítséget
 
ezek biztos, hogy brigittae-k? mert az alsó képen a jobb felső kivételével szerintem merahok vannak. legalábbis az alsó három nagy eséllyel az.
 
akkor jól gondoltam. sajnos sok helyen merahokat adnak el brigittae helyett [akár nem tudják, akár nem érdekli őket], és ezek jóval kevésbé lesznek pirosak, jellegzetesek.
 
Szerintem a merah még egy kellemes tévedés. A legtöbb helyen urophtalmoidest árulnak brigittae helyett, ami még csak nem is piros. Egy tavalyi terraplázán vagy 4 árusnál láttam brigittae néven.
 
Gondolom mindez azért lehet, mert az importnál eleve küldenek egy zsákot 1000 halacskával.... reménykedhetnek benne az importőrök, hogy egyáltalán azt kapnak amit rendeltek. Viszont a nagykerek meg tuti nem fognak szelektálni... így kerül be az üzletek akváriumaiba időnként vegyesen sajnos.
 
Egyszer én is megjártam egy rendeléssel, ezért utánanéztem, amennyire lehet. A kavar oka szerintem az, hogy az urophtalmoidest és a brigittaet korábban egy fajba sorolták, alfaji szinten elkülönítve. Rasbora urophtalma urophtalma és Rasbora urophtalma brigittae volt a nevük. Ezt már nagyon régen letisztázták a biológusok, külön fajba sorolták őket, és átkerültek a Boraras nembe. A nagykerek/tenyésztők/importőrök viszont nem szívesen tartanak lépést a rendszertannal, mivel az urophtalmoides sokkal egyszerűbben tartható és szaporítható, így olcsóbb faj, a brigittaere viszont nagy a kereslet.
A merah esetében szintén bejátszik, hogy alig ismert, szerényebb külsejű fajról van szó. Brigittaenek megveszik, a merah meg csak néhány fanatikust érdekel.
 
arról nem beszélve, hogy még aki felkészült, az se sokat ér vele - bemész a kereskedésbe, ahol zajban, fényben, gyenge szűréssel, tömegben úszkál negyven egy centis halacska, halál sápadtan, fakófehéren - na akkor válaszd ki, melyik a brigittae, melyik a merah.
esélytelen.
 
Szisztok!

Szerintetek ezek a halacsok tarthatóak együtt Popondetta furcata-val (Villásfarkú kalászhal) és Pseudomugil gertrudae-val (Törpe pettyes kalászhal)?
 
Sziasztok, érdeklődnék, hogy mennyire érzékenyek a körülményekre? budapesti csapvízben tőzegen való átszűrés nélkül hosszú távon megmaradnak neadjIsten szaporodnak is? a másik kérdésem, hogy az újszülött RC-ket levadásszák?
 
Sziasztok, érdeklődnék, hogy mennyire érzékenyek a körülményekre? budapesti csapvízben tőzegen való átszűrés nélkül hosszú távon megmaradnak neadjIsten szaporodnak is? a másik kérdésem, hogy az újszülött RC-ket levadásszák?
Nálam kemény vízben simán elvannak, nyilván nem olyan szépek, mint lágyvízben, de jól érzik magukat. Nálam egy rakat RC van, szaporodnak, mint a nyűg, nem veszem észre nagyon hogy vadásznának :p
 
Nálam kemény vízben simán elvannak, nyilván nem olyan szépek, mint lágyvízben, de jól érzik magukat. Nálam egy rakat RC van, szaporodnak, mint a nyűg, nem veszem észre nagyon hogy vadásznának :p

Köszi. akkor lehet lecserélem a Heterandriákat. mióta megvannak egy garnéla sem nőtt fel
 
Sziasztok!
a brigittae-k kíbírnak egy 1.5-2 órás utazást autóban(pl. ha majd a terra plaza-ról szeretnék hozni
 
Back
Oldal tetejére