• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

Nálam 9 brigittae van 6 merah-val, és együtt nyomulnak:D a kereskedésben nemvolt semmilyen színük, nálam viszont fél nap alatt előjött a kék csík, és elkezdtek pirosodni is szépen. Valóban sokat számít a lágy víz:))

viszont egyik kiváncsi volt milyen lehet kívülről az akvárium.. remélem a többi nem követi..
 
Eddig 15 Brigittae és Merah rajom volt 81l-ben. Szépen mászkáltak, csak garnélák voltak mellettük. Kaptak két hete 10db kölyök Gyöngydániót. Pár órán belül minden Boraras elbújt. Pár nap után előmerészkedtek, de azóta létszámellenőrzést se tudok tartani, mert 8-9-et is nehéz összeszámolni. A fák mögötti sűrű Rotala bokor tövében vannak zömével. Ez normális náluk? Több Boraras kéne, hogy ne rettegjenek ennyire? Az más kérdés, hogy nincs mitől, a galaxy-k le se tojják őket. :D
 
Eddig 15 Brigittae és Merah rajom volt 81l-ben. Szépen mászkáltak, csak garnélák voltak mellettük. Kaptak két hete 10db kölyök Gyöngydániót. Pár órán belül minden Boraras elbújt. Pár nap után előmerészkedtek, de azóta létszámellenőrzést se tudok tartani, mert 8-9-et is nehéz összeszámolni. A fák mögötti sűrű Rotala bokor tövében vannak zömével. Ez normális náluk? Több Boraras kéne, hogy ne rettegjenek ennyire? Az más kérdés, hogy nincs mitől, a galaxy-k le se tojják őket. :D

Hát igen, sajnos elég félénkek a razbórák.
Nálam viszont pont fordítva volt. Folyamatosan bújkáltak a Boraras-ok, de amikor betettem hozzájuk 20 gyöngy dániót, azonnal elkezdtek velük úszkálni.
 
nálam van 10 galaxy és 4 brigittae, de utóbbiak nem sokat merészkednek a kiúszótérbe. leginkább a valiznéria-erdőben szlalomoznak, a vízfelszín közelében. ha egy galaxy kiszúrja valamelyiket, tuti bekergeti az erdőbe.
ezek a galaxyk nálam nagy banditák, tiszta cosa nostra.
 
Sziasztok !
Nem tudja valaki ,hogy hol lehet most ilyet beszerezni? Vagy még esetleg masculatus is tetszik nagyon . Meraht találtam 2 helyen is de azok nem tetszenek :(. Előre is köszi . ( Az a helyzet , hogy vettem 6 db masculatust , több nem volt . És látom ,hogy félnek mert kevesen vannak ki is ugrott 2 :( ezért keresek sürgősen melléjük. )
 
nem tudom, merre laksz, de fehérváron van maculatus a tűzhalban. brigittae viszont nincs sehol.

update: elvileg az aquadepoban is van maculatus.
 
nekem a felső öt centi kivételével máshova nem mennek. ezt is főleg a növények közt, de ha kimerészkednek a nyílt területre, akkoris fenn.
 
Hozzánk szerdán kerültek be a 18L-es akiba, 6 sakurával egyetemben, és van 1 panda pénchélosharcsa is (ami mellé lesz majd még egy társnak). Nagyon jól elvannak együtt, mindenki a saját életvitele szerint mozog. A borarasok úszkálnak minden felé, nem voltak már az elején sem félénkek. Úgy etetem őket, h. lemezes és fenéklakóknak való aprószemű eledelt törtem össze egy tálkában apróra, azt szórom be. Az apró darabokért a borarasok leúsznak a fenék közelébe is, illetve a kövekről is szedik. A felszínről közvetlenül nem csipkedik, inkább a lehulló darabokat gyűjtik be. Ami pedig a fenéken marad eleség, arra lecsap a panda és a garnélák :)
Amikor érkeztek a GA-ból a borarasok, még nagyon színtelenek voltak, de most már látványosan pirosodnak napról napra. Remélem elérik a netes képeken látható színüket is! Rajtam nem fog múlni .)
Egy db. boraras sajnos kiugrott az akiból, és pont nem voltam a környéken, h. megmentsem, de a többi nagyon vidáman úszkál, belakják az egész akváriumot.
 
Hozzánk szerdán kerültek be a 18L-es akiba, 6 sakurával egyetemben, és van 1 panda pénchélosharcsa is (ami mellé lesz majd még egy társnak). Nagyon jól elvannak együtt, mindenki a saját életvitele szerint mozog. A borarasok úszkálnak minden felé, nem voltak már az elején sem félénkek. Úgy etetem őket, h. lemezes és fenéklakóknak való aprószemű eledelt törtem össze egy tálkában apróra, azt szórom be. Az apró darabokért a borarasok leúsznak a fenék közelébe is, illetve a kövekről is szedik. A felszínről közvetlenül nem csipkedik, inkább a lehulló darabokat gyűjtik be. Ami pedig a fenéken marad eleség, arra lecsap a panda és a garnélák :)
Amikor érkeztek a GA-ból a borarasok, még nagyon színtelenek voltak, de most már látványosan pirosodnak napról napra. Remélem elérik a netes képeken látható színüket is! Rajtam nem fog múlni .)
Egy db. boraras sajnos kiugrott az akiból, és pont nem voltam a környéken, h. megmentsem, de a többi nagyon vidáman úszkál, belakják az egész akváriumot.
Szerintem nem szerencsés panda páncélost rakni 18 literbe, mégiscsak egy 4-5 centis hosszt elérő, erősen csapatos hal. A garnélák szaporulatát is el fogja intézni. Nekem már a Boraras is neccesen hangzik, mivel illik belőle úgy 10-et tartani, hogy boldog legyen, de ez még úgy-ahogy belefér 18 literbe. Egyébként 30 liter alatt tilos halat tartani.
 
Szerintem nem szerencsés panda páncélost rakni 18 literbe, mégiscsak egy 4-5 centis hosszt elérő, erősen csapatos hal. A garnélák szaporulatát is el fogja intézni. Nekem már a Boraras is neccesen hangzik, mivel illik belőle úgy 10-et tartani, hogy boldog legyen, de ez még úgy-ahogy belefér 18 literbe. Egyébként 30 liter alatt tilos halat tartani.
Köszi az észrevételt, ez egy ideiglenes állapot, míg át nem kerülnek a 60 literes aksiba.

Off: A panda a garnélák szaporulatára veszélyes? Mert az új aksiban is együtt lennének.
 
Az összes Corydoras faj a talajt és a talaj közeli részeket túrja ehető gerinctelenek után. Szerintem a bébigarnéla pont beletartozik a preferált kajatípusba.
 
az egyik boraras brigittae-m reggelre eltűnt ,de nem lebeg halottan a víz felszínén és a szűrőben sem találtam(darabjait sem).Mi történhetett, vagy csak nagyon elbújt(enni sem jött).
 
az egyik boraras brigittae-m reggelre eltűnt ,de nem lebeg halottan a víz felszínén és a szűrőben sem találtam(darabjait sem).Mi történhetett, vagy csak nagyon elbújt(enni sem jött).
egyébként az akváriumomba 2 napja telepítettem őket
 
Szia razbora!

az egyik boraras brigittae-m reggelre eltűnt
Nem kell rögtön pánikba esni!
Ezek az apróságok igazi kis eltűnő művészek!
Kell idő míg megszokják az új környezetet.
Egy pár napig etetni sem muszáj!

Mennyit vettél?
Mekkora az akvárium és mikor rendezted be?
Vannak-e más halak, csiga, garnéla benne?
Milyen magas a vízszint?
Milyen erős az áramlás?
Milyen aljzatod van?
Mennyire van nyugodt helyen az akvárium?

A.ttila
 
Szia razbora!


Nem kell rögtön pánikba esni!
Ezek az apróságok igazi kis eltűnő művészek!
Kell idő míg megszokják az új környezetet.
Egy pár napig etetni sem muszáj!

Mennyit vettél?
Mekkora az akvárium és mikor rendezted be?
Vannak-e más halak, csiga, garnéla benne?
Milyen magas a vízszint?
Milyen erős az áramlás?
Milyen aljzatod van?
Mennyire van nyugodt helyen az akvárium?

A.ttila
5-öt ,holnap rakok még 5-öt(ezekkel csak "teszteltem az akváriumot",tudom hogy legalább 10 kell belőle),van még 6 neonhal,54 l-es (eheim),2 amano 2 sakura és lesz még 3 süncsiga van teteje annyira van feltöltve hogy a fény ne világítson ki,hát szűrő-védőt tettünk a szűrőre(hogy ne szippantsa be az apróságokat)agyag granulátum,szerintem nyugodt helyen van.
Köszönöm szépen az infót!
 
Szia razbora!

5-öt ,holnap rakok még 5-öt(ezekkel csak "teszteltem az akváriumot",tudom hogy legalább 10 kell belőle),van még 6 neonhal,54 l-es (eheim),2 amano 2 sakura és lesz még 3 süncsiga van teteje annyira van feltöltve hogy a fény ne világítson ki,hát szűrő-védőt tettünk a szűrőre(hogy ne szippantsa be az apróságokat)agyag granulátum,szerintem nyugodt helyen van.
Köszönöm szépen az infót!

Jónak tűnik minden.
Ha netán mégis elpusztult akkor a garnélák, csigák elpucolnak egy ilyen kis tetemet egy éjszaka alatt.

A.ttila
 
Tegnap még egy zöldsávos törperazbóra és 2 sakura garnéla is eltávozott.Szőrén, szálán.Valami vírus lehet?
Köszi előre is:razbóra
 
Back
Oldal tetejére