• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

Nekem most csak ez a hal van az akváriumban. 30 literben 8 hal. A GA ennyit ajánl maximum ennyi vízbe.

Ti mit javasolnátok:

Növeljem a boraras brigittae létszámot 20-ra
vagy
tegyek melléjük 15 Zöld törperazbórát
vagy
tegyek melléjük 15 Neon razbórát
Megnövelted az akvárium méretét vagy 20 BB-t akarsz 30L-be? Nagyon sok lenne az. :) Max vegyél még 4 BB-t. S ha növelni akarod az érdekes élőlények számát rakj be valami egzotikus csigát.
 
Sziasztok! Red cherry garnélák és 2 sisak csiga mellé szeretnék venni kb. 5 darab BB-t 30l-es akva, jelenleg szivacsszűrő, de pár napon belül jön az akasztós. Elég sok növény van benne. Tudnátok segíteni, hogy Miskolc környékén tudok e szerezni tenyésztőtől ilyen halacskákat?
 
Hello!
A kérdésem nagyon amatőr lesz :D

A brigik mennyire szeretik az erős áramlást? Szinte csak és kizárólag az akva árnyékos, növenyekkel teli részén tanyáznak. Csak akkor jönnek elő amikor szűrő kikapcs és jön a kaja... :(

Tudom, hogy ezt szeretik eredetileg, de lehet valamit tenni annak érdekében, hogy gyönyörködhessek bennük ha már olyan szépek? Nem csak etetéskor szeretném látni 10-15 percre.

BTW. Ha folytok a szűrőn sem merészkednek elő nap közben...kizáólag kikapcsolt állapotban. Az otok amúgy ugyanez...


Köszi
 
Hello!
A kérdésem nagyon amatőr lesz :D

A brigik mennyire szeretik az erős áramlást? Szinte csak és kizárólag az akva árnyékos, növenyekkel teli részén tanyáznak. Csak akkor jönnek elő amikor szűrő kikapcs és jön a kaja... :(

Tudom, hogy ezt szeretik eredetileg, de lehet valamit tenni annak érdekében, hogy gyönyörködhessek bennük ha már olyan szépek? Nem csak etetéskor szeretném látni 10-15 percre.

BTW. Ha folytok a szűrőn sem merészkednek elő nap közben...kizáólag kikapcsolt állapotban. Az otok amúgy ugyanez...


Köszi
Nem hiszem, hogy a szuressel van gondjuk. Nekem ugyan nem pont brigik vannak, hanem egyeb picik, de meg csak akvarium berendezesenkent is valtozott a viselkedesuk. Es van olyan csapattag aki mar a harmadik scapet nyomatja.
Es tudom sokan elitelik de sosem kapcsolom ki a szurot eteteskor. A termeszetes vizek aramlasa sem all meg addig mig megreggeliznek benne a joszagok. Az elsodort kajat meg a garnélák ugyis osszeszedik. Meg senki nem tabozott ehenhalas aldozatakent.
Probald ki, hatha a "pozitiv megerosites" , ugy, mint a jaro szuro mellett jon elo enni megbatoritja oket.
 
Hello!
A kérdésem nagyon amatőr lesz :D

A brigik mennyire szeretik az erős áramlást? Szinte csak és kizárólag az akva árnyékos, növenyekkel teli részén tanyáznak. Csak akkor jönnek elő amikor szűrő kikapcs és jön a kaja... :(

Tudom, hogy ezt szeretik eredetileg, de lehet valamit tenni annak érdekében, hogy gyönyörködhessek bennük ha már olyan szépek? Nem csak etetéskor szeretném látni 10-15 percre.

BTW. Ha folytok a szűrőn sem merészkednek elő nap közben...kizáólag kikapcsolt állapotban. Az otok amúgy ugyanez...


Köszi
Hányan vannak és mekkora akváriumban?
Nekem akkor voltak rejtözködöek, amikor túl kevesen voltak.
Van bent olyan hal, aki piszkálhatja öket?
 
Nem hiszem, hogy a szuressel van gondjuk. Nekem ugyan nem pont brigik vannak, hanem egyeb picik, de meg csak akvarium berendezesenkent is valtozott a viselkedesuk. Es van olyan csapattag aki mar a harmadik scapet nyomatja.
Es tudom sokan elitelik de sosem kapcsolom ki a szurot eteteskor. A termeszetes vizek aramlasa sem all meg addig mig megreggeliznek benne a joszagok. Az elsodort kajat meg a garnélák ugyis osszeszedik. Meg senki nem tabozott ehenhalas aldozatakent.
Probald ki, hatha a "pozitiv megerosites" , ugy, mint a jaro szuro mellett jon elo enni megbatoritja oket.
Megpróbálom az ilyen jellegű etetést akkor én is. Köszi a tippet!

Hányan vannak és mekkora akváriumban?
Nekem akkor voltak rejtözködöek, amikor túl kevesen voltak.
Van bent olyan hal, aki piszkálhatja öket?
20an voltak, most csak 11-13 dbot látok csak. Rajtuk kìvül 4 oto van csak.
 
Nálam 40L-ben volt eddig 7db, és elég félénkek voltak, hátul a Rotala árnyékában bujkáltak többnyire. Nemrég bekerült még 8db, azóta sokkal élénkebb az egész csapat, elől is sokat úsznak.
 
nálam 12 fő lakik egy 30-as iwagumiban (nincs sok lehetőségük a rejtőzködésre), azt figyeltem meg, hogy szeretik a nagyobb áramlást, szívesen úszkálnak a kifolyócső környékén.
 
Hasonló méretben a boraras merah jó, ha aktív, semmitől sem fisifosizó halat szeretnétek. A brigik nekem is bújósok, de a merah-k olyanok, mint a kis piranhák.
 
Hasonló méretben a boraras merah jó, ha aktív, semmitől sem fisifosizó halat szeretnétek. A brigik nekem is bújósok, de a merah-k olyanok, mint a kis piranhák.
Nálam is aktív a főnix, kicsit túlságosan is... Másfél hét alatt 4 kiugrott már, ebből egyet sikerült megmenteni :(
Így most fedés lesz a 30-as kockán.
 
Helyedben csinálnék egy "nagymérést": pH, KH, GH, NO3 és Cl, mivel csapvizet is használsz.
Köszi, nem akarom ezt a topikot szét offilni, víz kapcsán írok a naplóban. Amúgy az oto-k, akik ha jól tudom elég érzékeny jószágok, élik világukat karácsony óta, de a paramétereket mindenképp szeretném csekkolni…
 
Back
Oldal tetejére