• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonsai fa

View attachment 16632 Valaki edetleg látta már ezt a fát valahol? :)
A kérge és a levélformája alapján én is szilre szavazok.
Egy oldalon ezt találtam róla: (nem a linket illesztettem be, mert egy kereskedős link, amit a rendszer kimoderálna valószínűleg)
Kínai szil bonsai
Bonsai Ulmus
icon_55.png icon_42.png icon_46.png icon_60.png icon_25.png

Japántól Tibetig őshonos, Közép-Kínában leggyakoribb az előfordulása. Gyors növésű, sűrű lombú növény, levelei tojásdad alakúak, enyhén csipkézett, világoszöld színűek.Különösen kezdőknek ajánlott!
Kedveli a napos környezetet, egész évben tarthatjuk napos, világos ablak előtt. Télen sem hullatja le a lombját, ha 18-20 ˚C-on tartjuk. A növény szempontjából azonban kedvezőbb, ha 10 ˚C körüli hőmérsékleten teleltetjük, ebben az esetben lehullatja a lombját.
Enyhén lúgos, agyagos bonsai földben kiválóan érzi magát.
A növekedési időszakban rendszeres öntözést igényel. Hűvös teleltetőben óvatosan öntözzük. A leveles ágakat rendszeresen csípjük le 2-3 levelet meghagyva egy-egy ágon, hogy tömör lombkoronát kapjunk. 2-3 évente kora tavasszal ültessük át, gyökereit ilyenkor metsszük vissza.


Magasság (kifejlett növény): 15-50 cm

Szélesség (kifejlett növény): 15-30 cm

Növény fényigénye: világos helyre, ne direkt napsütésbe

Növény vízigénye: vízigényes / vízmennyiségre érzékeny

Növény hőigénye: hidegtűrő / forróság érzékeny

Növény tápanyagigénye: Rendszeres tápanyagutánpótlást igényel

Növény talajigénye: Általános virágföld

Növény leggyakoribb betegsége, kártevője, pusztulásának főbb okai: levéltetvek, lisztharmat, pókhálósmoly, takácsatka, üvegházi molytetvek
 
Én is ebbe futottam először.Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :)
Remélhetőleg sikerül jó kondiban tartani,amíg átadásra nem kerül a kicsike.:cool:
 
Szerintem meg SERISSA FOETIDA!Pont ilyenem volt,sajna át lett rakva egy másik helyre,és tönkre ment!Azóta is varja,hogy egyszer az akváriumba egy scape részét képezze!
 
Távol álljon tőlem bármi vita generálása, de...
@ZaCK által mellékelt fotón szereplő növény levelének széle enyhény fogazott (szil), ellenben a serissa sima szélű levéllel rendelkezik.
 
Szerintem meg SERISSA FOETIDA!Pont ilyenem volt,sajna át lett rakva egy másik helyre,és tönkre ment!Azóta is varja,hogy egyszer az akváriumba egy scape részét képezze!
nem, ez itt fent tényleg ulmus chinensis. Azt tudtad, hogy a serissa latin neve abból van, hogy szarszagú a gyökere? :D (foetida = büdös)
 
Sziasztok! Újonc vagyok az oldalon. Azért látogattam ide, mert nemrég szereztem be egy Sageretia Theezans bonsai fát. Nem volt még bonsaiom, és nem is saját magam számára vettem. Ajándékba lesz. Viszont idő előtt meg kellet vennem, hogy ne fogyjon el a karácsonyi szezonban. A harci feladatom jelenleg az, hogy életben tartsam ezt a fát a kiszállítás napjáig. Olvasgattam fórumokat/cikkeket a témában, de mindenütt mást írnak. Sehol sincsenek konkrétumok. A fa különben egy 10 éves példány. Jelenleg 15-20 fok körül tartom. Locsolni eső vízzel meg locsoltam, szoba hőmérsékletre melegítve. Tápot most veszek hozzá pénteken. A levelein enyhe sárgulás és hullás volt tapasztalható már a boltban, de ez volt a legszebb példány, és reméltem hogy csak a hiányos gondozás miatt került ebbe az állapotba. (Ez még kérdéses. Egy nap alatt gondolom nem fog föléledni... :D). A fa maga így néz ki: https://kepkuldes.com/image/he9rGB Van valaki akinek meg van ez a fajta és tisztában van vele, hogy hogy kell rövid és hosszú távon gondozni? A válaszokat előre is köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére