• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonsai fa

Ramen

Kertész szaki
A hét elején egy régi vágyam valósult meg, szert tettem egy bonsai fára. :)
A fáról annyit kell tudni, hogy idén 10 éves.
Akitől vettem, azt javasolta, hogy a nyári melegben naponta (3-4 másodpercre) mártsam bele vízbe az edényét. Télen elég 2 naponta elvégezni ezt a múveletet.

4815921016_94d81a7083.jpg

Ha emlékeim nem csalnak, akkor vannak még a fórumon Bonsai tulajdonosok (pl. ha jól rémlik, akkor Luna)
A téma indításának oka, hogy segíthessünk egymásnak ebben is. ;)
 
Jól rémlik. :) Az enyém nem tudom, hogy hány éves, azt se hogy milyen fajta, de van.

Én ezt az oldalt nézegettem : Bonsai Hungary, itt nem írtak a vízbe mártásról. Locsolással óvatosan! Az enyém még anno a vízcsere alatt leszívott vizet kapta, most hogy nem tápozok semmit ADA-val, sima bonsai tápot kap. A nyírásra is érdemes odafigyelni. Hirtelen ennyi. Később a blogomban (ha majd egyszer már működik) fogok erről írni, tervben van még pár másik fa is a közeljövőben.
 
Én egyenlőre sima növénytápot keverek a vízbe (ebbe mártogatom). De ez hamarosan változni fog...
Remélhetőleg augusztus végén sikerül elindítanom az akimat. :)

ui.:A héten elég sok időt fordítottam erre a témára. Ígyekeztem összegyüjteni minél több hasznos információt, és azt 1 helyen összefoglalni.
Remélem sikerült: http://www.ramen.freewb.hu/
 
én is szívesen olvasnék és tartanék is bonsait ;) mindig csak nézem ezeket a csodákat, de még nem szereztem be. csak egy jó beszerzőhely kellene, mert a kertészetekben kicsit snassz dolgok találhatóak. szerintem nem sok közük van az igaz bonsai növényekhez. japán - bonsai kertészetben meg még nem voltam.

szóval minden érdekel ;)
 
A fiatal fákból még jóformán bármit ki tudsz nevelni elméletben, csak évek és kitartás kérdése. Egyébként neked tuti menne az orchideáid meg a többi mellett. :) A többi meg majd a blogban... :silent:
 
Sziasztok!

Én is jelentkeznék a bonsai tulajok közé.
Egy időben sorra vásároltam őket, de a tél közeledtével mind tönkrement a lakásban.(teleltetni nem volt módom, a lombhullató fajok meg ezt igényelték volna)

Szóval ezt megelégelve saját magam kezdtem bonsai kialakításba. (a legegyszerűbb nőni hagyni majd elvenni módszert követve)Érdemes a kertészeteket járni és madár birset, tűz tövist, borókát meg hasonló növényeket keresni. Belőlük gyönyörű fákat lehet faragni egy kis kitartással)

Ez a fácska Kb:40cm-es (cukorsüveg fenyő) és 6 éves (CHOKKAN):




Az edény még nem a végleges!

Ja, és van egy kúszó borókám KENGAI stílusban nevelve.
 
Szépek nagyon ezek a bonsai-ok :) Tarakos a cukrosüveg is tetszik :lol: jah az cukorsüveg ;)
Brazíliában van Cukorsüveg hegy, csak elég sok lépcső vezet fel a Krisztus szoborhoz :)
 
inadsz said:
Szépek nagyon ezek a bonsai-ok :) Tarakos a cukrosüveg is tetszik :lol: jah az cukorsüveg ;)
Brazíliában van Cukorsüveg hegy, csak elég sok lépcső vezet fel a Krisztus szoborhoz :)

Ez is süveg formájú gyárilag, csak éppen közel sem ehető. Viszont szúrós! :)
És ez is az új világból származik, csak éppen északabbról.
 
Nekem is volt egy kis fácskám. Nagyából 5 éves és 35-40cm volt, anno kertészetben vettem egy egyszerű 2éves Carpinus csemetét és abból neveltem. Nemrégiben voltunk nyaralni és itthon ebben a kánikulában megfeledkeztek róla :cry: . Teljesen kiszáradt. Az élet megy tovább, én nem adom fell így biztos beszerzek másikat. Egyébként a Bonsai: Harry Tomlinson könyvből tanultam, szeritem kiváló könyv így elsőnek.
 
Nekem volt néhány, egy darabig boldogultam is vele. Voltam klubgyűlésen is, adtak tanácsot a kötözésben, nyírásban.
Viszont szeretek utazni, igyekszem minél többet hódolni ennek, a bonsaiok meg pár napot sem bírnak ki törődés nélkül a minimál föld és gyökér miatt, úgyhogy felhagytam vele. Az a fácskám, amelyik a legszebb volt, és a legtovább bírta, most itt született újjá:
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=1678
Ja, ha valakit érdekel, tudok egy srácot, aki már anno is profin űzte a témát, azóta nyitott egy kertészetet.
Marczika Andrásnak hívják, www.marczika.hu
 
A bonsai stílusok közül, talán a mi hobbinkhoz legközelebb álló stílus a saikei stílus. Hasonló természethű összhangot alakíthatunk ki: bonsaiból, sziklákból, növényekből. Mint amire mi is törekszünk akváriumaink készítése közben. Én ezt az oldalt szoktam látogatni, elég részletesen leír mindent amit tudni illik: http://www.bonsaimuveszet.hu/index.php
Ezek után már csak az ihlet kedvéért a google képkeresőbe kell beírni: saikei bonsai. Érdemes megnézni.
 
Sziasztok!

A mai nap el kellett látogatnom a svéd bútoráruházba, és ha már ott voltam, akkor a növényes részt is megtekintettem.
A ficus-ok között egyszer csak felfigyeltem egy kicsi, görbe, alig látható példányra. 12cm-es cserépben volt, nem sok vizet láthatott az elmúlt pár napban, és még a leveleit is lefújták valami levélfénnyel amitől ragadt, de én megláttam benne a lehetőséget. 2990Ft-ért el is hoztam.
Itthon átültettem gyorsan egy régebbi próbálkozásból maradt tálkába (bonsai földem volt itthon) és ez lett az eredmény:



 
Gratu a szerzeményhez! Carmona macrophylla a latin neve,(Borágófa) ha minden igaz. Nekem is ugyanilyen figyel az ablakpárkányban ;)
 
stevo said:
Gratu a szerzeményhez! Carmona macrophylla a latin neve,(Borágófa) ha minden igaz. Nekem is ugyanilyen figyel az ablakpárkányban ;)

Köszi a beazonosítást!
Tegnap este már nem volt erőm utána olvasni.
Van ezen kívül még egy tűztövisem is (mondjuk az nem volt olcsó, de legalább drága. :D ) amit kint teleltetek az erkélyen. Remélem túléli ezeket a fagyokat. (becsomagoltam szénába az egész tálat)
 
Fb-ról egy Bonsai. Forrás

970541_661566907189701_256460171_n.jpg
 
Back
Oldal tetejére