• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bolti akvárium Baja

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Berendeztünk egy növényes akváriumot a helyi boltban.(Baja,Bartók Béla utca)
Lássuk először az adatokat. Kisebb mozgástérrel,de legalább elindult ez a projekt.

Indítás:2012.09.19.
Akvárium:90x40x33
Világítás:Odyssea DUAL T5 DP 90/100 (2x39W) egyenlőre 10000kelvines csövekkel
Szűrő: JHW 303 1400 l/h + egy Resun Power Head 700l/h
Szűrőanyag:S. Matrix,Sera Siporax,S. Seachem Purigen,szivacs,Sera „Racher háló”
Talaj:JBL Aquabasis , Aquatic Nature Pro-Soil 16l
Co2:5kg-os palack,Sera diffuzor,ISTA CO2 mágnesszelepes nyomáscsökkentő


Táp:GA Mikro,Makro,Easy Carbo(az első pár héten tervezem)
Dekor:Red Moor fa,Dragon kő

Növények:
Myriophyllum Aquaticum
Eleocharis parvula
Microsorium pteropus
Lilaeopsis brasiliensis
Anubias barteri var. nana
Cryptocoryne willisii
Ludwigia palustris
Frissidens
Spiky moha
Staurogyne Repens
Hydrocotyle Tripartita Japan

Ezekből a Lilaopteris és a Ludvigia nem jött meg valami félreértés miatt. Nem is tudom,hogy mikor fog megjönni,mert a Zoli csak akkor hajlandó rendelni,ha a bolti készlet elfogyott.:alien:

A szűrő mondanom sem kell,hogy nem üti meg a szintet.Mikor elindítottuk,már láttam,hogy ez nem forgat 1400l/h-t.Egy ekkora Eheim,vagy Tetra kiforgatná a növényeket.Ráadásul 90cm hosszú akvárium.Volt rajta egy lily pipe szerű műanyag kiömlő,amit azonnal levettem,mert a másik oldalon lévő diffiből a bubikat nem „fújta” el.Most csak a csonkból jön az áramlat.Az esőztetőt fel sem mertem rakni. Mindjárt másnap beraktunk egy Power Headot,mert nem zöldült be a DC.(JBL)
Mondtam Zolinak,hogy ez még nem biztos ,hogy elég lesz,mármint diffuzor,lehet reaktor kell majd.
Full csapvízzel cserélünk,amíg be nem áll a KH,mert ez a talaj eléggé megpiszkálja. Tápozni is csak 2 hét után fogunk,ezt az ajánlást kaptuk onnan,aki már többször használta ezt a talajt.Közben árvus szemekkel figyelem a növényeket.Később majd RO vizzel cserélünk,szerencsére ez rendelkezésre áll a boltban,mert van egy nagy diszkoszos akvárium is.
A világítás csak 2,7WPG(0,8W/L),mert amíg a bolt nyitva van,aggig világítani kell.Itt sincs sok mozgástér,mert szinte fix a lámpa, az egész akvárium be van szorítva egy fakkba,felette van még egy polc.Remélem minél előbb kicseréli a 10000 kelvines csöveket.
Zoli teljesen kiakadt,mikor a parvulát ültettem.Szálanként,azt mondta,olyan ,mint a hajbeültetés.
Tamás(Stanci)segített szétszegni őket.
Egyenlőre Liqid Capbo megy,mert ez van a boltban.Zoli a jövőhéten ellátogat a GA-ba,majd remélhetőleg hoz Easy Carbot.




Köwagumi :)
16809797_35a3499f9eb4f44802c4bdd59ea12c10_l.jpg





Köfagumi:)



16809801_3400f28e6c4daea5855636aa39f63555_l.jpg

16809803_2868162406b99239f08b5ec7026a8d88_l.jpg

16809807_0b6afba8af07bbc194c50c99e310be33_m.jpg
16809809_9ed75964c599ead09762e1e76f5613ad_m.jpg
 
Grat a berendezéshez!Nagyon stílusos kis boltnak tűnik!
De azért nem lenne rossz egy kép a feltöltött állapotról sem! :D
 
Nagyon jó a kőfagumi! Remélem egyre több halas üzlet lesz hasonló- úgy gondolom a halaknak is jobb, ha nem csak üres vagy néhány növényes medencében mozognak.
 
Nem nagyon értettem hogyan kerülnek halas akváriumok egy cukrászdába:)
Tök jó berendezés lett, remélem megdobja a forgalmat(y) Drukkolok és várom a letisztult képeket:)
 
Nagyon jó lesz. Viszont mi az a papír feltöltésnél? Valami trükk, amit én még nem ismerek?(gondolom)
 
Nagyon jó lesz. Viszont mi az a papír feltöltésnél? Valami trükk, amit én még nem ismerek?(gondolom)

Igen ez egy trükk. Ezt szokták alkalmazni, hogy elkerüljék a talaj felkavarodását, a növények kimosódását a feltöltés folyamán. Lehet még használni nejlont, tányért, hungarocellt, stb.
 
Nagyon jó lesz. Viszont mi az a papír feltöltésnél? Valami trükk, amit én még nem ismerek?(gondolom)
A papír azért kell,hogy feltöltésnél ne keverje fel az aljzatot a víz.Oliver Nott féle feltöltés.
Köszi mindenkinek!
Reméljük tényleg Baján is elindul valami.Ki lesz rakva a fórumcím.Szerintem ez a legtisztább,mert az emberek
nem tudják,hogy hogyan működik,hogy van egyáltalán ilyen.A boltos is csak az én unszolásomra rendezte be.Ő is látja,
hogy haladni kell a korral.A szakértelmet egyenlőre én adom.:)
Most is mindjárt szaladok be a városba és ránézek.

Szerk.Lakly megelőzött.
 
A papír azért kell,hogy feltöltésnél ne keverje fel az aljzatot a víz.Oliver Nott féle feltöltés.
Köszi mindenkinek!
Reméljük tényleg Baján is elindul valami.Ki lesz rakva a fórumcím.Szerintem ez a legtisztább,mert az emberek
nem tudják,hogy hogyan működik,hogy van egyáltalán ilyen.A boltos is csak az én unszolásomra rendezte be.Ő is látja,
hogy haladni kell a korral.A szakértelmet egyenlőre én adom.:)
Most is mindjárt szaladok be a városba és ránézek.

Szerk.Lakly megelőzött.


Talán fogsz fotózni is?:)
 
Talán fogsz fotózni is?:)
Hát igen szerettem volna,de a gépem azonta,hogy "az áramforrás lemerült".:confused:

Az már látszik,hogy hiába raktuk be a Power headot,nem eléggé zöld a DC.Smaragdzöld a lámpaoltás előtt.(n)
Még megpróbálok majd valamit még variálni,de nem fűzök hozzá sok reményt.Mondtam Zolinak,hogy kijátszunk mindent,
ha nem megy, utána váltunk reaktorra.
A Carbot elfelejtette beönteni délelőtt.Ha a tápozással is így lesz....:alien:
Remélem,csak megszokás kérdése lesz.
 
Jó lesz a dolog.A papíros trükk nekem is bevált,nem oldódik ki semmi káros anyag egyébként?
 
Hát igen szerettem volna,de a gépem azonta,hogy "az áramforrás lemerült".:confused:

Az már látszik,hogy hiába raktuk be a Power headot,nem eléggé zöld a DC.Smaragdzöld a lámpaoltás előtt.(n)
Még megpróbálok majd valamit még variálni,de nem fűzök hozzá sok reményt.Mondtam Zolinak,hogy kijátszunk mindent,
ha nem megy, utána váltunk reaktorra.
A Carbot elfelejtette beönteni délelőtt.Ha a tápozással is így lesz....:alien:
Remélem,csak megszokás kérdése lesz.

Ez szomorú(n)
Akármelyik részét olvasom...
 
Mária ezek szerint készítettél magadnak egy másik akváriumot, csak nem otthon. :D
Képet kérünk. :)
 
Biztos szépen fog alakulni az aki :) A diszkoszosról és kérünk képet, szép lehet is. Aztán ne legyen Baja az akinak.. Pfff. :whistle:
 
Back
Oldal tetejére