• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bolbitis heteroclita "cuspidata"

Eléggé hasonló az Anubias Bolbitis Difformis névvel megáldott növényéhez.
Szuper a mérete és nagyon szép növény lenne, de igazán sosem sikerült jól tartani. Vegetál, elfeketedik, ronda leveleket hoz hosszútávon.
Próbáltuk csapvízben, lágy vízben teljesen mind1.

Szerintem ez a növény nem való akváriumba. Sokkal inkább érzi jól magát egy terráriumba, vagy párás környezetben víz felett.
A neten sem igazán látok nagy dús bokrokat vele amin látszódna, hogy 3-6 hónapja víz alatt van.

Ezzel lett valami @viktorlantos, sikerült megszelídíteni akvában? :) Vettem, 3 hete beültettem és elmállott. Azt hittem ez van Nigro 360L-esébe és én is olyat akartam. Nem tudtam, hogy ez nem tartható akvába ki sincs írva.
https://www.greenaqua.hu/hu/aquaflora-bolbitis-heteroclita-difformis-in-vitro-cup-zseles.html
Nem a 2500Ft-os brutális árát fájlalom hanem, hogy nem tudom megtartani.
1W/L fény, RO víz 150ppm, rengeteg CO2, Excel és Mic Mac segítette volna a fejlődésben. 4 helyre ültettem szét, kőre kötözve, amazóniába--de sehol nem tetszett neki. 1-3 hét alatt szétmállott.

Ez a sárga csiga környékén középen nem Bolbitis?
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/43609849595/in/dateposted/
 
Nem minden növény esetében jön be a csutka fény, rogyásig tápozás. Nálam nagyon szépen nő difformis, cuspidata, évek óta, szaporodva... A bolti, emers leveleit leváltja, a submers sokkal másabb, kb mint egy sps korall, nagyon miniben.
Nagyon egyszerűen tarthatóak egyébként, csak annyit érdemes szem előtt tartani, hogy páfrányok... ;)
 
Egyébként ha valakit komolyabban érdekelnek a víz alatt tartható harasztok, kicsit szélesebb körben, mint a bolti kínálat, szívesen segítek, nekem nagy kedvenceim. (Növekszik kb 10 féle Bolbitis, Crepidomanesek, Teratophyllumok, Hymenophyllumok. Van, ami kifejezetten szereti víz alatt, van, ami hihetetlenül lassú és van, ami igazán szépen fejlődik.)
 
en
Egyébként ha valakit komolyabban érdekelnek a víz alatt tartható harasztok, kicsit szélesebb körben, mint a bolti kínálat, szívesen segítek, nekem nagy kedvenceim. (Növekszik kb 10 féle Bolbitis, Crepidomanesek, Teratophyllumok, Hymenophyllumok. Van, ami kifejezetten szereti víz alatt, van, ami hihetetlenül lassú és van, ami igazán szépen fejlődik.)
engem érdekel mindenféleképpen!!!
 
Egyébként ha valakit komolyabban érdekelnek a víz alatt tartható harasztok, kicsit szélesebb körben, mint a bolti kínálat, szívesen segítek, nekem nagy kedvenceim. (Növekszik kb 10 féle Bolbitis, Crepidomanesek, Teratophyllumok, Hymenophyllumok. Van, ami kifejezetten szereti víz alatt, van, ami hihetetlenül lassú és van, ami igazán szépen fejlődik.)
hát egye fene, majd megnézem őket... már megint :ROFLMAO:
 
A gua angin kb heudelotti igény, ahol az megvan, a gua angin is. A malabaricum már inkább a szórt fényt, vagy a visszafogottabbat szereti. Az auriculatum (a cf normale másik neve) egész jól viseli az erősebb fényt is, a levelei alapján tudható, sok-e neki (ha a levélkék eltűnnek, csak a tengely marad meg, vagy feketedik, jellemzően sok neki a fény)
Zsolti ügyes velük eléggé, ahogyan világít, azzal sikerült elkapnia az igényt, rendesen ;)
 
ilyenem nincsen nem tudom mik az igényei! a többit egyenlöre fény elöl eldugtam vagyis árnyékba tettem!
a heudeloti félárnyékban elvan, magas fénnyel, co2-vel pedig világos, szinte áttetsző szövetű leveleket nevel, elég gyorsan. Ilyen lesz a gua angin is, csak a gyorsaság nem jellemzi.
 
a heudeloti félárnyékban elvan, magas fénnyel, co2-vel pedig világos, szinte áttetsző szövetű leveleket nevel, elég gyorsan. Ilyen lesz a gua angin is, csak a gyorsaság nem jellemzi.
érdekességek különlegességek érdekelnek!!! jelentkezem mindenképp! de postával is érdekel nem csak személyessen!
 
Back
Oldal tetejére