• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bolbitis heteroclita "cuspidata"

Dominiks

VIP kertész
Származási hely: Fülöp-szigetek
Lelőhely: Luzon, Lamao folyó
Magasság: submers állapotban max 10 cm ,emers állapotban max 16 cm
Hőmérséklet: 23-28 C
Fényigény : közepes
Tartás nehézségi szint : közepes
Növekedési ütem : lassú
Ültetés: Csoportosan
Szaporítás: Rizoma szétválasztás vagy rizomáról friss hajtás vagy a leveleken kialakul kis növényke mint a Microsorumnál




Enyhény savasabb vízben érzi jól magát illetve co2 szükséges a tartásához.Mérete miatt kiválóan alkalmas nano akváriumokba.


img_2178.jpg

1b6ff9644c62aa7cmed.jpg


dad5ee9530a392a9.jpg


CIMG0231.JPG


Nos kb ennyi információt találtam a neten e kis növénykéről :) Eddig a létezésről sem tudtam csak ,hogy tegnap voltam börzézni Wiener Neustadt-ban és megláttam ,hogy árulnak egy kis Bolbitist és én mindig szerettem volna :) Nos már akkor sem értettem igazán miért ilyen kicsi . Csak ,hogy mikor hazaértem és jobban elolvastam a név táblát akkor jöttem rá ,hogy ez egy más fajta Bolbitis :) és pont nekem való ,hogy ilyen kis nano növényke :)

Majd tolok fel képeket még az enyémről :)
 
Eléggé hasonló az Anubias Bolbitis Difformis névvel megáldott növényéhez.
Szuper a mérete és nagyon szép növény lenne, de igazán sosem sikerült jól tartani. Vegetál, elfeketedik, ronda leveleket hoz hosszútávon.
Próbáltuk csapvízben, lágy vízben teljesen mind1.

Szerintem ez a növény nem való akváriumba. Sokkal inkább érzi jól magát egy terráriumba, vagy párás környezetben víz felett.
A neten sem igazán látok nagy dús bokrokat vele amin látszódna, hogy 3-6 hónapja víz alatt van.
 
Nem ilyen van Tibi akijában? Mikor berendezte, akkor nézegettem meg a növényeit, mert persze a felét nem is ismertem:D ÉS volt közte kicsi Bolbitis is. Vissza kéne néznem, de hasonló képek jöttek fel rá. De akkor biztos a Difformis volt az.
 
Eléggé hasonló az Anubias Bolbitis Difformis névvel megáldott növényéhez.
Szuper a mérete és nagyon szép növény lenne, de igazán sosem sikerült jól tartani. Vegetál, elfeketedik, ronda leveleket hoz hosszútávon.
Próbáltuk csapvízben, lágy vízben teljesen mind1.

Szerintem ez a növény nem való akváriumba. Sokkal inkább érzi jól magát egy terráriumba, vagy párás környezetben víz felett.
A neten sem igazán látok nagy dús bokrokat vele amin látszódna, hogy 3-6 hónapja víz alatt van.

Azt olvastam elvileg ,hogy amit te mondasz az egy másik fajta ,de nem tudok én sem sokat róla ,majd most kiderül.... amit vettem az egy szép kis bokor majd most kísérletezek vele egy kicsit :)
 
Teljesen ugyan az a növény mint a difformis, nálam a lágyvízben, co2-vel elvegetált kb. 1 hónapig, majd hozta az új hajtásokat , elkezdett vízalatti leveleket hozni, akkor már ugyan úgy nézett ki mint a 3. képen és akkora is maradt, nagyon kicsi lett a szép anya tőből, sajnáltam, de ha figyelmesen megnézed ezt a képet a microsorum alatt is ő van, de ez még a régi levele (kicsit feketés-zöldes).
8373905050_53609185a6_b.jpg
 
Próba cseresznye ... Most akarom újra kötözni az ágakat mert már leszakadtak a mohák és megpróbálom az ág tetejére kötni és meglátom ,hogy mi lesz belőle ... nekem tetszik és még ha kicsi is akkor is szerintem kis mutatós növényke lehet . Talán a nano akváriumokban tudna jobban érvényesülni ..
 
Dominik, már párszor eszembe jutott, hogy esetleg egy külön topicban írhatnál pár szót a Wiener Neustadt-ban lévő akvarisztikai lehetőségekről. Pont ez a város Bécs mellett, ami elég nagy és még elérhető közelségben van szinte egy "kiruccanáshoz" és jó lenne tudni milyen lehetőségek vannak ott ezen a téren is.
Pár hely, kínálat, minőség, stb.
Persze csak ha lesz kedved, idő, stb :)
 
Dominik, már párszor eszembe jutott, hogy esetleg egy külön topicban írhatnál pár szót a Wiener Neustadt-ban lévő akvarisztikai lehetőségekről. Pont ez a város Bécs mellett, ami elég nagy és még elérhető közelségben van szinte egy "kiruccanáshoz" és jó lenne tudni milyen lehetőségek vannak ott ezen a téren is.
Pár hely, kínálat, minőség, stb.
Persze csak ha lesz kedved, idő, stb :)

Rendben Szilvia majd megpróbálok valamit alkotni :)
 
Íme amit vásároltam :

IMG_20130113_102949.jpg


IMG_20130113_130029.jpg


IMG_20130113_130057.jpg


IMG_20130113_130110.jpg


Raktam az aksiba is illetve egy kis tövet wabiba :) Majd meg látom mi lesz a különbség :)
 
Szia Dominik!

Várom a tapasztalataidat!
Azért nagyon erős fénynek ne tedd ki szerintem (ág vég?)!

A közeli boltokról is szívesen olvasnék a "Hol vásároljunk topicban"!

A.ttila
 
Szia Dominik!

Várom a tapasztalataidat!
Azért nagyon erős fénynek ne tedd ki szerintem (ág vég?)!

A közeli boltokról is szívesen olvasnék a "Hol vásároljunk topicban"!

A.ttila

Miért lenne baj ,hogy ha sok fényt kapna? Egybk én is nagyon kíváncsi vagyok :D
 
Szia Dominik!

Miért lenne baj ,hogy ha sok fényt kapna? Egybk én is nagyon kíváncsi vagyok :D

Mint a többi páfrányféle, szeretik a szűrt fényt, lassan növesztenek levelet, amit viszont sokáig megtartanak, ezért ha közvetlen kapja a nagy fényt hajlamos az algásodásra (hasonlóan az Anubiasokhoz)!
Természetesen ha a víz fölé növesztése a célod akkor nem szóltam!
A.ttila
 
Szia Dominik!



Mint a többi páfrányféle, szeretik a szűrt fényt, lassan növesztenek levelet, amit viszont sokáig megtartanak, ezért ha közvetlen kapja a nagy fényt hajlamos az algásodásra (hasonlóan az Anubiasokhoz)!
Természetesen ha a víz fölé növesztése a célod akkor nem szóltam!
A.ttila


Már meg is válaszoltad :) Az lenne a cél ,hogy kinövesszem ha sikerül :)
 
Én most nagyon megörültem, mert van már egy ideje néhány bolbitisem felszín-közelben, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy hátha elkezdenek kifelé terjeszkedni.
Na, és MOST az egyik végre a víz fölé hozta a levelét
Már hoztam is a Dom Perignont, mire elszáradt szinte az egész levél.
Szóval nem értem én ezt teljesen...
 
Ma sikerült beszereznem -e törpe Bolbitist!Nem tudtam ott hagyni!Olvastam,hogy befeketedik,de minden akvárium más,én adok neki egy lehetőséget!
 
Ma sikerült beszereznem -e törpe Bolbitist!Nem tudtam ott hagyni!Olvastam,hogy befeketedik,de minden akvárium más,én adok neki egy lehetőséget!
3 hónapos a kicsike!Elég jó kis mini páfrány(ka)
IMG_3813.JPG

Szuper a mérete és nagyon szép növény lenne, de igazán sosem sikerült jól tartani. Vegetál, elfeketedik, ronda leveleket hoz hosszútávon.

Remélem nekem kicsit sikerült megcáfolni!
A neten sem igazán látok nagy dús bokrokat vele amin látszódna, hogy 3-6 hónapja víz alatt van.
Pont 3 hónapos múlt!Lehet,hogy érdemes lenne vele újra foglalkozni?
 
Back
Oldal tetejére