• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Blyxa japonica

Sziasztok. A blyxám elkezdett pirosodni. Vhol azt olvastam hogy co mellett és erős fény mellett ez nem baj.
Tápozás most nincs csak a palackos co.
Igy néz ki
Ez jo vagy kezdjek tápozni
16283933421_a16ddbb4af_b.jpg

Nekem tökéletes tápozás (GA) és ATI fényágyú mellett arany barnás-enyhén pirosak volt, kevesebb fény mellett pedig visszazöldült.
Én is úgy tudtam, hogy ez így ok.
 
Pedig hoz.
Én csak azt nem értem, hogyan lehetne kordában tartani, hogy ne bújjanak ki a földből...nekem eddig mindig az oldalhajtások előbb utóbb elhagyják az anyatövet és így csak pár gyökérrel kapaszkodik a talajba.
Amúgy ezt szokták nyírni? Csak levágom a tetejét és kész? Azért kérdezem, mert most ültettem be egy jó adagot és a garnélák már szálakra szedték szét a leveleit és elég ronda....gondolom nem bírta a stresszt...
 
Én is Így jártam mire megritkítottam addigra egy nagy labda volt, alig egy párszál gyökér fogta a növényt a talajhoz. Én még eddig nem nyírtam, az alsó leveleket szoktam leszedegetni ha csúnya.
 
Egy tő nem túl nagy kb.: 5x5 de elkezd oldal hajtásokat hozni és lehet belőle egy akár 15x15-is. Sok fény és co2 kell neki.
 
Egy tő nem túl nagy kb.: 5x5 de elkezd oldal hajtásokat hozni és lehet belőle egy akár 15x15-is. Sok fény és co2 kell neki.
Leginkább a magassága érdekelne. Olyan gyepféle, vagy folyosó félét tervezek belőle majd, ami felfutna egy emelkedőn. Akkor olyan 5 cm magas?
 
Szerintem gyepnek nem lenne jó mert inkább felfelé terjeszkedik mint oldalra.
Nem is kimondottan gyepnek szeretném, hanem egy lejtőt szeretnék majd betelepíteni vele. Mint egy sor bokor vagy nem is tudom hogy mondjam. De a felső vége egészen felnyúlna, és arra lennék kíváncsi mennyit hagyjak el neki a vízszinttől. Mondjuk ha talaj 20 cm-re van a felső ponton a vízszinttől?
 
Nem is kimondottan gyepnek szeretném, hanem egy lejtőt szeretnék majd betelepíteni vele. Mint egy sor bokor vagy nem is tudom hogy mondjam. De a felső vége egészen felnyúlna, és arra lennék kíváncsi mennyit hagyjak el neki a vízszinttől. Mondjuk ha talaj 20 cm-re van a felső ponton a vízszinttől?
CO2 és 1 Watt/liter körüli fény mellett nálam 10 centinél nem nőtt magasabbra.
CO2 és 0,5 Watt/liter mellett viszont 25 centi magas lett ugyan az a faj, egy másik akváriumban.
 
CO2 és 1 Watt/liter körüli fény mellett nálam 10 centinél nem nőtt magasabbra.
CO2 és 0,5 Watt/liter mellett viszont 25 centi magas lett ugyan az a faj, egy másik akváriumban.
Köszönöm! Szóval sok fénynél lent marad. Nálam ez első verzió lesz technikailag. Akkor szerintem meghagyom neki a 20 cm-t. Ha egyszer eljutok odáig :D Köszönöm még 1x!
 
CO2 és 1 Watt/liter körüli fény mellett nálam 10 centinél nem nőtt magasabbra.
CO2 és 0,5 Watt/liter mellett viszont 25 centi magas lett ugyan az a faj, egy másik akváriumban.

Ez hasznos infó, mert gondolom nyÍrni nem szabad a Blyxa-t.
 
Sziasztok!

Még az előző akváriumom indításakor vettem pár tő Blyxa Japonica-t, de kb. egy nap alatt "elolvadt", csak a töve maradt meg. Azt viszont nem hagytam bent az akváriumban, kidobtam. Többször is olvastam, hogy mások is így jártak vele. Hamarosan újra szeretnék próbálkozni ezzel a növénnyel, de kicsit tartok tőle, hogy ugyanígy járok megint. Ha esetleg megint elolvadna, van rá esély, hogy a megmaradt szárból/gumóból újraéled? Van esetleg ilyen tapasztalat?
 
Sziasztok!

Még az előző akváriumom indításakor vettem pár tő Blyxa Japonica-t, de kb. egy nap alatt "elolvadt", csak a töve maradt meg. Azt viszont nem hagytam bent az akváriumban, kidobtam. Többször is olvastam, hogy mások is így jártak vele. Hamarosan újra szeretnék próbálkozni ezzel a növénnyel, de kicsit tartok tőle, hogy ugyanígy járok megint. Ha esetleg megint elolvadna, van rá esély, hogy a megmaradt szárból/gumóból újraéled? Van esetleg ilyen tapasztalat?

Igen ha a szár nem serul akkor ujra kihajt
 
Back
Oldal tetejére