• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás BlueDreamLand

Ma laborkodtam egy kicsit és megmértem mindent amit tudtam. Növekedést még nem látni de nem is meglepő így hogy jó ha 50%on megy a lámpa...Elvileg kedden vagy szerdán lesz hozzá rendes tápom addig meg csak elpötyög így is, CO2 még nem indult el mert igazábol ennyi fényhez minek. Tegnap kapott bacit és mára tisztult is valamicskét de a hártya még megvan, remélem a héten megkapom a szűrőt is, majd meglátjuk. Kép még nincs mert úgysem sok látszana rajta :D

A mérési eredmények:
GH: 9
KH: 6
PH: >6.4
NO2: ~1 (csík teszt)
NO3: ~25 (csík teszt)
PO4: 1
 
Update! Tegnap meglett a led táp így az már kész van, ma elindítottam a CO-t is, beraktam a kis DC-t remélem ez nem fog behártyásodni mint a nagyban...Egyenlőre nonstop fog menni amíg nincsenek állatok. Növekedést még csak a ranunculuson látok az szépen hozza a hajtásokat, a többit hiába nézem nem látok változást :D
Egy kis videót is hoztam, ez a difi csak kölcsön van szépen működik remélem hogy az én kínaim is jó lesz :D ha nem akkor kell vennem egy ilyet...
 
Újra ittvagyok, ma megkaptam a kis eheim 2213at így sikerült elindítani, folytás nélkül üzemel, flow csökkentésre a nyomó oldalon a 12/16ot átalakítottam 16/22re így pont jónak tűnik. CO2 is megyeget, kezdetben voltak gondok de most úgytünik sikerült állandó 1b/s-re belőni. A növényeken már látom a fejlődést, elatine szépen gyökeresedik és hozza a leveleket, a bucék is megvannak szintén jönnek a gyökerek és egyik-másik már levelet is hozott, egy viszont kompletten elolvadt :S és a parvula is hasonlóan szuperál... egy helyről indulva elkezdett kocsonyásodni de a többi meg szépen növöget. Lakói is vannak már néhány fekete-kék keverék neocaridina személyében, majd szelektálva lesznek ha találok közöttük valami érdekeset. Kép most nincs mert zavaros a bacitol.
 
Újra itt. Egy kis segítségre lenne szükségem, olyan hártya lett a felszínen hogy szinte át sem lehet rajta látni és nem tudom az okát. A beültetett növények nagyja zselés volt de az olvadás már elmúlt és minden növekszik. A fákról is eltűnt az összes takony így attól sem lehet. Szűrés egy Eheim 2213 bejáratott matrixtroppal, substrat proval és perlonnal megtöltve bruttó 38literre így az sem lehet a gond. Az én tippem a citromsavas CO ingadozása, amit addig nem tudok megoldani még nem jön meg a másik...Átöblítettem az egész rendszert de mégis folyamatosan csökken a nyomás, ahogy fogy a gáz valamiért nem szívja át a citromsavat egyik palackból a másikba.
IMG_20171229_121110.jpg IMG_20171229_121121.jpg
 
Újra itt. Egy kis segítségre lenne szükségem, olyan hártya lett a felszínen hogy szinte át sem lehet rajta látni és nem tudom az okát. A beültetett növények nagyja zselés volt de az olvadás már elmúlt és minden növekszik. A fákról is eltűnt az összes takony így attól sem lehet. Szűrés egy Eheim 2213 bejáratott matrixtroppal, substrat proval és perlonnal megtöltve bruttó 38literre így az sem lehet a gond. Az én tippem a citromsavas CO ingadozása, amit addig nem tudok megoldani még nem jön meg a másik...Átöblítettem az egész rendszert de mégis folyamatosan csökken a nyomás, ahogy fogy a gáz valamiért nem szívja át a citromsavat egyik palackból a másikba.
View attachment 46057 View attachment 46058
Ebben a fa lehet még a ludas. Egy skimmer segítene a helyzeten. Nálam a nagynyomású Co2nál is jelen volt, ameddig be nem iktattam skimmert.
 
Ebben a fa lehet még a ludas. Egy skimmer segítene a helyzeten. Nálam a nagynyomású Co2nál is jelen volt, ameddig be nem iktattam skimmert.
A fa nagy része már volt akváriumban csak pár apróbb darab van bent ami friss. Skimmer jó lenne de igazábol anélkül is elkéne tűnnie előbb-utóbb. Egyenlőre marad a papírtörlő aztán ha megjön az új co szett meglátjuk javul-e.
 
Újra itt vagyok egy kis állapotjelentéssel. A hártyám még megvan de már úton a skimmer, növények növögetnek, bucékon folyamatosan van új levél, az elatine is terjeszkedik bár nem rohamtempóban, a parvula is elég visszafogottan de nő, garnéláim most kezdenek belépni a felnőtt korba várom az első almot :D hogy kicsit színesebb legyen az élővilág érkezett 6db kicsi amanda akikhez a közeljövőben szerintem még ugyanennyi társul majd. Alga csak a fán van némi zöld por meg itt ott haj de egyáltalán nem vészes, elkezdtem etetni a garnikat de erre az volt a reakció hogy a taknyot nem ették így amíg teljesen meg nem szűnik nincs táp.
IMG_20180114_153457.jpg IMG_20180114_153504.jpg IMG_20180114_153513.jpg IMG_20180114_153552.jpg IMG_20180114_153606.jpg IMG_20180114_153617.jpg IMG_20180114_153628.jpg IMG_20180114_153722.jpg IMG_20180114_153837.jpg IMG_20180114_153906.jpg
 
Back
Oldal tetejére