• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue world

Leszedtem a békalencsét és learattam a békatutajt,mert nagyon beárnyékolták az aki hátulsó részét. Átkerültek ide a Törperazbórák. Ez az akvárium lágyabb és kicsit savasabb,mint amiből kiszedtem őket (Ada Amazónia talaj).Már másnapra szebb színűk lett.
 
Üdv.
Perpill így néz ki az akvárium. Kissé elvadult. A Microsorum csak azért van bent hogy a garnélák letakarítsák.
Viszont azon gondolkodom hogy kiszedem a stem növényeket-hínárokat és a helyére Hm-et ültetek. Azért hogy legyen helyük a halaknak úszkálni-most nem nagyon van.
Működhet így az akvárium?
Most 13w világít, co2 sincs.
Egyébként remekül megy az aki, most már mindenhol garnélát látok. :):):)
 
Üdv.
Perpill így néz ki az akvárium. Kissé elvadult. A Microsorum csak azért van bent hogy a garnélák letakarítsák.
Viszont azon gondolkodom hogy kiszedem a stem növényeket-hínárokat és a helyére Hm-et ültetek. Azért hogy legyen helyük a halaknak úszkálni-most nem nagyon van.
Működhet így az akvárium?
Most 13w világít, co2 sincs.
Egyébként remekül megy az aki, most már mindenhol garnélát látok. :):):)

CO2 meddig volt? Mióta nincs?
 
Nálam csak élesztős volt. Az pedig úgy működött mint a mesében-Hol volt,hol nem volt. Nem volt ebből gondom. Ez egy nagyon jó működő, probléma mentes akvárium és szeretném ha így is maradna. Igazándiból az a kérdés,hogy a Hm fel tudna- e venni annyi tápanyagot,mint a hínárok, helyettesíthető-e a kétféle típusú növény.
 
Nálam csak élesztős volt. Az pedig úgy működött mint a mesében-Hol volt,hol nem volt. Nem volt ebből gondom. Ez egy nagyon jó működő, probléma mentes akvárium és szeretném ha így is maradna. Igazándiból az a kérdés,hogy a Hm fel tudna- e venni annyi tápanyagot,mint a hínárok, helyettesíthető-e a kétféle típusú növény.

Hát igen, hosszú távon megtartani egy akváriumot nem egyszerű!

A kérdésedre nem tudom mi a válasz, viszont ami szinte biztos, hogy a CO2 adagolás jelentősen számít. Ha van, akkor azért, ha nincs akkor meg azért :). C-t (szenet) nem szokták a Makro elemek között (NPK) emlegetni, de a növény tömegének 40+%-a ebből van. Ha sok növény és elég fény van (és persze tápok), akkor előfordulhat, hogy a rendelkezésre álló CO2-t elég gyorsan "elfotoszintetizálják" a vízből (ha nincs adagolva = low tech). Növények nem egyformák, különböző trükköket dobnak be a C megszerzésére. Ez is szelektálhat, hogy mi marad meg.

Sajnos ez is a "lowt-tech átok" része... két növény külön-külön akváriumban szépen fejlődhet, de összerakva őket, lehet, hogy egyik kikopik az idő folyamán.
 
Utoljára módosított:
Minden ok
Tegnap megtéptem középen a cryptót a razbórák nagy örömére. Rengeteg kis garnéla van.
 
Back
Oldal tetejére