• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue world

Üdv.
Tegnap este történt egy kis baleset a zselés-élesztős cuccal. Kifutott és egy része az akváriumban kötött ki. Kis esti program majdnem teljes vízcsere.
 
Üdv.
Csökkentettem a világítás időtartamát, mivel már 2 lámpa van, összesen 26w.
Ide is ültettem a Pogostemon helferit és pár tő parvulát is.
 
Utoljára módosított:
Üdv.
Mai vízteszt
Ph 6,5
Gh 6
Kh 3
Vízcsere előtt.

Ada Amazonia talaj, kezdetektől csapvízes csere.Zselés-élesztős co2 megy(de már kicsit unom a kutyulást.:)
Csapvíz
Ph 7,5
Gh, Kh 9 szeptember 1.mérés
 
Utoljára módosított:
Üdv.
Sok alga volt az akváriumban, kivettem pár növényt ami már nagyon rossz állapotban volt. 3 napos elsötétítést alkalmaztam, de nem igazán volt sikeres,mondjuk baj sem történt.Egyelőre 1 lámpa világít 4órát.
Viszont a Blackout másnapján észrevettem egy fél centis miniatűr garnélát,este pedig egy kisebbet.
Betettem egy fűtőt is,mert 20 fokos volt a víz. Most 25fok körüli.
Még az üres területre kell növényeket kell ültetnem.
A szívó ág kosarára szivacsot tettem mivel már vártam a kicsi garnikat.
 
Utoljára módosított:
Üdv.
2 féle férget fedeztem fel az akváriumban. Valamilyen örvényféreg és valószínűleg planária (picik) lehetnek. Pár napig carbót kaptak a gyülekező helyükön, majd csináltam egy nagyobb vízcserét. Egyelőre (kopp- kopp-kopp) eltűntek,remélem örökre.
Sok csiga van,ide is tettem 3 Helena csigát. Nem az a bajom a csigákkal, hogy vannak, hanem az,hogy sokan vannak.WP_20161008_15_59_00_Pro.jpg WP_20161008_15_59_12_Pro.jpg
 
A vasárnapi vízcsere után most mértem víz értékeket
Ph 7
Gh 6
Kh 6.

A Vizipetrezselyem szép növény,de nem nano akváriumba való. Erre jöttem rá és kiszedtem. Alatta volt valamilyen növény,ami eddig nem tudott érvényesülni emiatt, majd most. Középen a nagy crypto elött,ahol régebben egy fa volt, az üres részt beültettem. Került ide még alacsonyabb crypto, Törpe vízi hortenzia, fűféle és cuba. Növények részéről kitehetem a Teltház táblát.
A garnélák köszönik jól vannak. Új szaporulatot nem látok,a kicsik növekednek.
 
Utoljára módosított:
Ma láttam egy kicsi fél centis garnélát-ez nálam a 2. generáció. Telefonos képen csak egy maszat látszódik belőle,annyira pici.
 
Köszönöm.
A tegnapi vízcserénél lejjebb vettem 23 fokra.(y)

A magas 26-27 fok a garnéláknak vagy a növényeknek nem jó?
 
Back
Oldal tetejére