• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Blue world

Sokkaljobbak a fekete kövek, jobban kiemeli a zöldségeket.
Hány garnival indítottál, és most mennyinél tartasz? Lehet, hogy hamarosan teljesen benépesítik lakhelyüket. :)
 
14 db-bal kezdtem, Szabó Henriktől volt az induló csapat. Fogalmam sincs mennyien lehetnek, ritkán látom őket, jól el tudnak bújni. Nem annyira szaporák nálam, mint a pirosak vagy a sárgák.
A levegőztető beindítása és a hőmérséklet csökkenése jót tett nekik. Most 25-26 fok van, de szerintem ők a 24 foknak örüknének jobban, a Betta viszont nem. Ezért is örülök mindig ha látom, hogy petésednek.
 
14 db-bal kezdtem, Szabó Henriktől volt az induló csapat. Fogalmam sincs mennyien lehetnek, ritkán látom őket, jól el tudnak bújni. Nem annyira szaporák nálam, mint a pirosak vagy a sárgák.
A levegőztető beindítása és a hőmérséklet csökkenése jót tett nekik. Most 25-26 fok van, de szerintem ők a 24 foknak örüknének jobban, a Betta viszont nem. Ezért is örülök mindig ha látom, hogy petésednek.

Ennek szerintem a betta is örül!;)
 
Ezt is bedobom ide.
Kaptam @star67 -től Monte Carlo növényt. Gondoltam előnevelem, mire meglesz a másik kicsi akvárium, legyen belőle gyepnek való. Volt egy üres akváriumom beépített tetővel, így nem kellett külön világítással bajlódni. 30*23 Resun Dm320 szett az alap, de nem töltöttem fel vízzel. Maradék anyagokból dolgoztam. Alulra kavics, rá Manado, erre pedig egy kevés használt Amazónia. Felöntöttem talajszintig akváriumvízzel és beültettem a feldarabolt növényeket. Nem lett tele az akvárium, de nem baj. Akváriumvízzel fogom permetezni a növénykéket, azt hiszem a lámpa 18wattos. Indulás 2018.07.11. Kíváncsi leszek mi lesz belőle.
20180711_155729.jpg 20180711_155739.jpg

A wabikat pedig elvettem az ablakból, megoldottam ezeknek a világítását is ideiglenesen, mert ez ilyen formában kissé veszélyes.:D
20180711_155830.jpg
20180711_155841.jpg
:):D:ROFLMAO::hilarious: :rolleyes:
 
Utoljára módosított:
Árnyoldal-Tegnap megcsináltam a Monte Carlo-s akváriumot, ma estére pedig kezdett szépen berothadni. Felengedtem vízzel...az aljzat felkavarodott... a növények fele felúszott. Kiszedtem a növényeket...a víz fekete...még egy szűrőt betettem. Vaktában nyomkodtam vissza a növényeket, de még mindig ködös a víz. Remélem reggelre letisztul. Ebből nem lesz semmi. Ott rontottam el, hogy nem takartam le fóliával, mert volt teteje az akváriumnak, és azt hittem, az elég lesz. Nem volt az. Egyelőre hagyom, menjen így a szűrővel. Idővel kiderül, megmarad-e így.

Azért sikerélmény is van! A wabikban a növények szépek. A Staurogyne hoz új leveleket, a Penthorum sedoides pedig még nőtt is. Az Anubias is rendben van, ettől tartottam kicsit, hogy bírni fogja szárazon.
 
Most ilyen. Már sokkal tisztább a víz. Megy benne az akváriumhoz kapott szűrő és a kis Atman belső szűrő is. Holnap kiszedegetem a szálakat, amiket a szivacsok összeszedtek. Azért látszik, hogy semmit sem láttam amikor ültettem+az áramlás az akvárium elejére hordta az aljzatot, hátúl alig van valami.
CollageMaker_20180712_213726754.jpg
Azért egy ilyen baki után jó ránézni a többi-3-akváriumra, a két nagyobba most csináltam meg a vízcserét.
 
Tegnap volt vízcsere. A hydrák mára megint az üvegen és a növényeken voltak. Kb. 2 órája adagoltam egy kis no planaria szert, már látszik a hatása. A hydrák szépen kornyadoznak. Holnap még hagyom, de utána megint csinálok egy vízcserét. A Helena csigákat kiszedtem a kezelés elött.

Wabi.
Péntek óta ennyit nőt a Penthorum sedoides.
CollageMaker_20180716_202530853.jpg

Így tudom a takarást megoldani.
20180716_155545.jpg
 
Csak ámulok, hogy mindössze 8 nap alatt hogy alkalmazkodtak a növények. Számomra ez lenyűgöző.
(Na, pont ezért még nem jutottam el a szképezésig. )
 
Tegnap volt vízcsere. A hydrák mára megint az üvegen és a növényeken voltak. Kb. 2 órája adagoltam egy kis no planaria szert, már látszik a hatása. A hydrák szépen kornyadoznak. Holnap még hagyom, de utána megint csinálok egy vízcserét. A Helena csigákat kiszedtem a kezelés elött.

Wabi.
Péntek óta ennyit nőt a Penthorum sedoides.
View attachment 59454

Így tudom a takarást megoldani.
View attachment 59455

Nagyon király!(y)
Én ezalatt kinyírtam a pinnatifidát és barnul a riccardia.:(

Viszont a porodnak hála a hidráknak nálam is kampec.:dead: Igazi csodaszer.
 
Back
Oldal tetejére