• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Blind date

Köszi a bíztatást, legyen igazad :)

Nagy káosz van ám a fejemben, mert berezeltem az algától és annyi mindenen változtattam amint lehetőségem nyílt rá, hogy kezdek elvesztődni. Ezért írtam le mindent, hogy valaki hideg fejjel meg tudja nekem mondani a frankót:p
Szóval cseréljem ki a Cladophorát? :?
 
patzu said:
Nem lehetséges, hogy pont Te írod le a kiváltó okot!?
A telefonos helyzetfelmérés és a (szintén telefonos :D ) kép alapján igazad volt. :thumbup: Még nem veszek rá mérget, hogy a személyes találkozás is ilyen jól fog esni, de úgy tűnik, az alga tényleg vissza akar vonulni. Illetve ahogy ismerem biztosan nem akar, de lassan muszáj lesz neki :twisted:
Kicserélem a Cladophorát, úgy látszik nem bírja a végtelenségig ez a primitív növény (izé... alga :shh: )
5853065715_8d6f6996f7_z.jpg

Szóval végre fenhetem a kaszát :cool: Csak már lennék otthon :cry:
 
Hát akkor ez jó hír!
Helyesek a szüleid, hogy tájékoztatnak az otthoni helyzetről és akkor valószínű, hogy ők is gondozzák míg Te Kolozsváron vagy.
Ambalaj!..., hát akkor csomagolás, indulás, aztán mehet a kaszálás! :)
 
Lejárt a Blind date-korszak.
Eléggé elszomorított, mert ez volt az első akváriumom, amely egy hosszú-hosszú tervezés, pénzgyűjtögetés, nehézkes alapanyag-begyűjtés eredménye. Első szerelem, mondhatni sokáig udvaroltam neki. :D Ezt később hajlamos volt elfelejteni, mert olykor rengeteg borsot tört az orrom alá. Le is rántom a leplet, ez a valami legtöbbször az lehetett, hogy úgyszólván "távkapcsolatban" éltünk. Szóval ebben azért nem voltam ártatlan, ha megvizsgálom a lelkiismeretemet. Ha már itt tartunk, nem is igazi szakítás ez, egyoldalú dolog: ki vagyok rúgva. Látszólag megunta az akvárium, hogy havonta-kéthavonta találkozunk és hisztis lett. A Lilaeopsis felszakadt, az Eleocharis közé vastag algaszőnyeg nőtt, egyeszer még a vízpumpa tapadókorongjai is elengedtek és ráesett a talajra, teljesen átrendezve az egészet.Szóval már menthetetlen volt...
De essünk túl a közhelyen is: olyan volt ez a vakrandi, amilyen, mégsem bántam meg, mert olyan dolgokat tanultam belőle, amelyeket nem találunk meg a könyvekben és a fórumokon. Tényleg na! :cool: Más érzés volt ránézni is EGY akváriumra, legyen az a legprofibb kompozíció, IAPLC top 100-as vagy bármi, mint az ÉN akváriumomra.
Miért beszélek itt szerelemről, párkapcsolatról meg mindenféle zagyvaságról? Jogos lenne a kérdés, ennyire azért nyilván nem drámai a helyzet. De visszagondolva az utóbbi egy évre, az ülepedett le bennem, hogy az akvarisztika ezen ágára fokozottan igaz az, ami egyébként az egész hobbira vonatkozik: szenvedély nélkül, távirányítással, költekezések és állandó odafigyelés nélkül egyszerűen nem megy és nincs is semmi értelme. Ja és ha mindez megvan, még akkor is bekavarhat a szerencse, gondoljunk csak a német szűrőre vagy a kínai vízpumpára :ugeek:
Szóval szétszedtem...
 
Back
Oldal tetejére