• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Blind date

Papilon reduktornál olyan mértékű nyomásváltozást még nem láttam aminek ilyen drasztikus vége lett volna. Pár éve használjuk ezeket, de ha hiba is van egy ilyen reduktorral az használat előtt kiderül. Olyat még nem láttam, hogy működik rendesen és aztán egyszer csak nem.

Egész biztos, hogy CO2 túladagolás végzett a halakkal?

Nincs még egy tűszelep beiktatva valahol a reduktor után?
Érdemes lenne ránézni a szűrőre is. Esetleg valami elpusztult ami rendesen leamortizálta a vized és a többiek ettől pusztultak el?
Sajna a sok távollét nem kedvez az ilyen akváriumoknak.
 
A co2 egyáltalán nem biztos. Csak nincs más ötletem. Lehet, hogy mondasz valamit, mert nem hirtelen, hanem pár nap leforgása alatt pusztultak el a halak... Bár ilyen még sosem fordult elő, hogy a bomló tetemek annyira lemérgezzék a vizet. Zavaros sem volt állítólag, úgyhogy van itt még gondolkodni való még rendesen...
 
Újabb helyzetjelentés:

Bátorkodtam mind a négy fénycsövet felkapcsolni, és a CO2 is újra pöfög. Utóbbi egy hétig maradt ki kb... A tápozás viszont több, mint 3 hónapig :| Mostmár kap mindent rendesen, úgyhogy remélem, helyrejön az IAPLC-ig. A hétvége megint kaszálással és alga-likvidálással telt, no meg végre berendeztem a kis iwagumit is :thumbup: Megosztottam a CO2-ot, úgyhogy mindenki boldog.
A Blind date újabb drasztikus nyírás, ösvény-frissítés és néhány kő eltávolítása után (bal első sarok) így néz ki:

5553774753_302f8e2609_z.jpg


A körülményekhez képest szerintem megjár...

P.S.: A frontüveg közepén vízszintes irányban fekvő dolgok nem szőke hajszálak, nem elkent zsírfoltok és nem is véletlenül lencsevégre kapott szellemek. Azok bizony friss karcolások. Pech.
 
Tetszik :thumbup: , nagyon szép a jobb oldal, így a bal oldallal kiegészítik egymást!! ;) :clap:
 
Határozottan jót tett neki a törődés, meghálálja :D Újra a "régi" hangulatát idézi az akváriumod, sokkal jobb lett. Gratu! ;)
 
Egyik baj jön a másik után. Úgy látszik, ez az akvárium már csak ilyen. Ismét spontán CO2 túladagolás történt. Vízcsere utáni reggel egy óra alatt kinyírt 5 lazacot :x Szerencsére észrevették a szüleim és kihúzták a mágnesszelepet. A többi hal nagyon durván pipált mindkét akváriumban, kis híja volt... El kell mondanom, hogy a tűszelepekhez senki nem nyúlt sem előtte, sem utána, a diffúzorokból sem jött látványosan több gáz. Azóta (2 nap alatt) semmi sem történt. Erre varrjatok gombot!
Mi a légnyomás változására tippeltünk, ami miatt több CO2-ot vehet fel a víz... De egyrészt az akvarisztika területén ilyen problémáról nem hallottam még, másrészt egy óra alatt enyhén szólva valószínűtlen ilyen mértékű túladagolás. Épp kezdett enyhülni a táphiány utáni algavirágzás, és tessék: szerintem a savas víz hazavágta most a szűrőt is. Ráadásul a kicsi akvárium is ezen a rendszeren van, az meg belső szűrővel megy és most 3 hetes...
Így néz ki:
5613378917_e392f4282e_z.jpg

Az IAPLC-t asszem nem nyerem meg...
 
Uhh, sajnálom. :( Ahogy olvasom, illetve figyelemmel követem a naplódat, nem az első alkalom volt, hogy valami katasztrófa folytán kezdhettél mindent az elejéről. Kitartást kívánok, és fel a fejjel!
 
Szia AmBalaj, ne csüggedj! 1-2 hét és visszavered az algát aztán megint szuper lesz minden. Van egy kölcsön mollym, ha érdekel ;) (más is jelentkezhet érte ;) )
Nagyon szép az akvid... mindent bele! :thumbup:
 
Kösz mindenkinek a biztató szavakat!
A húsvéti vakáció algatépéssel és növénnyírással telt, de először is itt egy before kép:
5673585702_06b6da9c7c_z.jpg

Annyira talán nem is látszik, de mindent beborít a fonál. A gyep között ujjnyi vastag szőnyeget alkot. Hurkapálca, csipesz, fogkefe, EasyCarbo, stb, de gyanús hogy újraültetés lesz belőle. Betettem egy 1200 lph powerheadet az esőztető alá, hátha az is segít. Egy 5 fős almacsiga-csapat is teszi a dolgát, az Amano garnéláéval vetekszik a teljesítményük :D
A powerhead-del vigyázni kell!!! Minél nagyobb teljesítményű, minél kisebbek a tapadókorongjai és minél inkább kínai, annál veszélyesebb! "Szerencsém" volt, mert éppen az algaharc közepén döntött úgy, hogy alászáll, úgyhogy hamar tudtam intézkedni. Mondhatni fejest ugrott az amúgy sem golfpálya minőségű gyepre, aminek következményeként a fél gyepet ellepte a talaj, a pumpa alatt nem maradt Eleocharis és majd' egy évnyi ammóniatermés a vízoszlopban landolt. 100 százalékos vízcsere követte a manővert.
Kicsit átszerveztem a növényeket, hogy mindenkinek jobb legyen: Blyxát át a kicsibe, kicsiből a Lilaeopsist át ebbe, így egyrészt sokkal jobban érvényesül a Blyxa és nem nyomja szét az Eleocharis gyepet, másrészt dúsult a Lilaeopsis gyepem és egységesebb a látvány mindkét medencében. Az Anubiasok sem úszták meg. A nana-csoportot szétszedtem és az előtérhez közelebb ültettem, a barteriket pedig egy kőre kötöztem és hátrább raktam, hogy ne árnyékolják a gyepet. A Bolbitis beindult, rengeteg fiatal hajtást választottam le róla :thumbup: A flame mosst viszont sajnos kénytelen voltam eltávolítani, menthetetlen volt a sok alga miatt:( Talán ha egyszer leküzdöm az algát, még visszakerül, bár nem is igazán tetszett úgy ahogy volt... :?
Szóval ezt csináltam egy hét alatt, így nézett ki amikor eljöttem otthonról:
5672966909_f0b476130e_z.jpg
 
Hát ez komoly munka volt! De óriási különbség látszik a befor-after között.
Hát sok szerencsét továbbra! Az alga már a szorító sarkában!
A második foto, ha az ember nem olvassa el amit írtál, teljesen szuper! ;)
 
Le a kalappal, szép munka, alga takarításból 5-ös!!
Nagyon jól néz ki az utólsó kép. :thumbup:
 
Kösz fiúk!
Hát mit mondjak, van gyakorlatm, már egészen rááll a kezem :twisted:
 
Örülök, hogy nem adtad fel a reményt, sokan a helyedben már rég kétségbe estek volna! Szép munka! Nagyon korrekt állapotba hoztad! ;)
 
Megéri a kitartás :) Szép munka. 5-ös. Az ecsetalgát a kövekről mivel szetted le? :crazy:
 
Köszi, legalább ebben jó vagyok:D
Az ecsetalgát a csipesszel tépkedtem le, a nagyobbakat pedig a tulajdon körmeimmel:p A legtöbb tökéletesen lejött, amelyik meg csak részben, azzal nem igazán lehet kezdeni semmit... Majd ismerkednek a Carboval.
A fáról egyébként legegyszerűbben egy borotvapengével lehet leszedni, mivel kissé korhadt és könnyen le lehet kaparni a felső réteget. Egyenként, minden "tő" alá be kell nyúlni vele és már viszi is a víz.
 
Így állunk most:
5757566125_452a74dd72_z.jpg

Valószínűleg a Cladophora kezdett elöregedni és bomlik az alja, mert az vonzza a legjobban a fonálalgát. Eleinte nagyon szépen zöldült, pedig nem számítottam tőle nagy dobásra... Valaki tapasztalt már ilyesmit? Ha arról van szó, kicserélem, de amíg nem szűnt meg az algásodás többi oka, addig nem foglalkoznék vele, mert ugyanitt fogok kikötni.
Apropó fonál. Kezdek elkeseredni, mert nem találom az okát. A gyep között és a Cladophora körül van, baloldalt szinte seemmi. Gyanakszom a diffúzorra is, a tápozásra is, a vízpumpára is, de nem merek változtatni.

Elkeseredettségemben úgy döntöttem, hogy leírok újra mindent, mint az ovisok, hátha valakinek kiszúrja a szemét a hiba.

1050 lph Eheim 2073 (Sera Biopur Forte, Eheim BioMech, Eheim Substrat Pro)
1200lph Resun vízpumpa az esőztető alatt, a diffúzor felé fordítva (elég koncentrált flowt eredményez, de a gyep egészét beborítja a fonál, ráadásul a tövek között... nem fognám a pumpára)
4x18w t8, össz-vissz 6500 K
napi 7-7 ml Green Aqua Micro és macro
napi 5 ml EasyCarbo (gyakran hígítva, direkt a gyep közé fecskendővel)
heti 50% vízcsere (Seachem Prime, hogy a szűrő se bánja), utána másfélszeres adag a tápokból.

Annyit még, hogy a kiváltó oka egyértelműen a hosszútávú (1.5-2 hónap) táp- és az egy hétig tartó co2-hiány volt, de annak már két hónapja, azóta minden a régi bevált recept szerint működik...
 
Sokat szívtunk mi is a fonállal a boltban. Nálunk két dolog hozott megoldást.
1. Fény erejének csökkentése (magasabbra emeltük az aramatúrát), a flow egyenletessé tétele és a CO2 adagolás növelése. Ez eredményesnek bizonyult az egyik galériában lévő 180 literes akváriumban.
2. Algatakarítás, nyírás, majd egy csapat Black molly elhelyezése az akvában. Ez szintén működött (az egyik nano-ban, illetve a növénytankban) ;)
 
Nem lehetséges, hogy pont Te írod le a kiváltó okot!?
Valószínűleg a Cladophora kezdett elöregedni és bomlik az alja, mert az vonzza a legjobban a fonálalgát.
A gyep között és a Cladophora körül van, baloldalt szinte semmi.

Annyit még, hogy a kiváltó oka egyértelműen a hosszútávú (1.5-2 hónap) táp- és az egy hétig tartó co2-hiány volt, de annak már két hónapja, azóta minden a régi bevált recept szerint működik...
Szerintem ezek a folyamatok igen lassan mutatnak kézzel fogható változást. Szerintem, még a változtatások következményeivel küzd a rendszer, aztán lassan megadja magát az alga, ha visszaáll az egyensúly!
Kitartás! Szép volt, szép és még szebb lesz! :)
 
Back
Oldal tetejére