• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Black out alga kezelés - Tom Barr

Korábban olvastam, hogy a Parvula megsínylette a 3 napos BO-ot (ha jól emlékszem kavicsban volt). Normál növényes körülmények között lesz baja a Parvulának? Mi a tapasztalat? :)
 
Bejátszottam én is a BO-ot. A Parvulának tényleg semmi baja. Nem írom le újra a tapasztalatokat, a naplómban megtaláljátok.
Fonál (és egyéb) problémák esetén csak ajánlani tudom ezt a módszert :)
 
Sziasztok!
A fény csökkentésével meddig lehet lemenni, ha egyelőre még nem szeretnék blackoutot csinálni? Még van egy növényem, amit dúsítani szeretnék, mielőtt elsötétítek. Jelenleg 6 órát világítok (kb. 0,45 W/l). Lemehetek 4-5 órára?
 
Hali!
Ha kikapcsolom a co2 akkor a víz ph értéke gondolom változni fog amit nem biztos hogy tolerálnak a crs garnélák. Vagy tévedek és nincs rájuk hatással?
 
Egy három napos blackoutot elég keményen megsínylette az Elatine mező. Vannak még benne nagyobb zöld foltok, de nagyobb arányban vannak elsárgult, elszíntelenedett hajtásokkal. Megszívtam vagy van még esély?
 
A tapasztalatom, hogy a vörös színű és a gyepként alkalmazott növényeket viseli meg leginkább a BO-kezelés. Nagyon nehezen tolerálják a teljes sötétséget.
Egyelőre azért ne dobd ki. Várj néhány napot (1 hetet), hátha életre kel. Ahogy elkezd a mező pusztulni, levághatod ezeket a darabokat.
 
Egy három napos blackoutot elég keményen megsínylette az Elatine mező. Vannak még benne nagyobb zöld foltok, de nagyobb arányban vannak elsárgult, elszíntelenedett hajtásokkal. Megszívtam vagy van még esély?

Szerintem feléled. Kicsit szeszélyes ez a növény. Bármi történik akkor látható jelei vannak.
 
Nos jelentem én is túl vagyok egy BlackOut-on. A korábbi akváriumaimnál még sohasem kellett bevetnem, de a pár hónapja indított 250 literes akváriumomban minden volt: fonál, zöld szőr, ecset, békanyál. Köszönhetően az ingadozó CO2-nek, és a túl nagy áramlásnak, illetve valószínűleg a táp is túl volt tolva (GA MicMac). Ha majd indítok egy naplót összeszedem a sztorit és az okokat, de a lényeg: ezekkel az algákkal is simán leszámolt a BO. Igaz, 7 napos kellett, és ezt már több növény is megsínylette, de a zöld algák 99%-a, míg az ecset 90%-a eltűnt. Ha korábban túlesek rajta, akkor valószínűleg elég lett volna az 5 napos is. A BO idejére üzembe állítottam egy UV-t is, érzésem szerint az is segített.
 
de a zöld algák 99%-a, míg az ecset 90%-a eltűnt.

Jó hallani, hogy ecset ellen is hatásos volt. Nálam is egyre jobban terjeszkedik a rohadék, gondolkodom a letakaráson.

10 napos kúrát csinált már valaki? Vajon mennyire viselné meg az élővilágot?
 
Sziasztok! Először is BUÉK mindenkinek! :)
Új vagyok még itt és kezdő vagyok az akvarisztikában is. Egy fél éve indított 70 es társas akvárium sikerén felbuzdulva építettem egy 120 as akváriumot, mely számomra egy sikertörténet és viszonylag szépre sikerült ( persze nem annyira mint amiket itt látok ).
Nekem nincs CO pumpám meg ilyesmi, szóval teljesen amatőr akvárium. Naponta növénytápozom "Liqui Carbo" val. A világításom, hogy minden tudományos magyarázatot mellőzzek, tetőbe épített 1db ledfénycső 90 cm 6000 K 1100 Lumen, 1db 90 cm es 18 w os hidegfehér hagyományos fénycső, 2m 6000 K hidegfehér és 2m rbg (piros, kék ) ledszalag. Ez utóbbik egy naplemente vezérlésre kötve. Mivel szemmel láthatólag fotoszintetizálnak a növényeim, tehát vékony buborék csíkok szálnak fel a levelek széleiről, arr következtetek, hogy a fényerő elég. ( És a növények is szépen fejlődnek ). Sőt lehet hogy sok is mert néhány napja elkezdett zöldülni a víz. Algáim nincsenek, de zavar, hogy az eddig szinte kristájtiszta vizem egy honap üzemelés után elkezdett zöldülni. Most csinálok, egy három napos sötétítést, de nem tudom mi lehet a probléma. Szerintem nem szoktam "túletetni", de félek hogy sok lett a halacska az akváriumban és félek, hogy ehhez az általam épített belső szűrő már kevés. A halaim nem "pipálnak" és nem vettem észre rajtuk viselkedési zavart, de tartok tőle, hogy valami nem stimmel. Remélem a segítségetekkel és a tanácsaitokkal megoldást találok a problémámra. 3 nap mulva kiderül mire volt elég a lesötétítés. :)
10308278_1069354423114944_7663915696870456215_n.jpg

A Világítás

12421676_1066038590113194_1795988351_n.jpg
 
Back
Oldal tetejére